BONDING ZĘBÓW
WARSZAWA OCHOTA

Co to jest bonding zębów?

Bonding to metoda korekcji niedoskonałości zębów za pomocą kompozytu. Dzięki bondingowi zębów możliwa jest odbudowa utraconych tkanek, maskowanie przebarwień, usunięcie diastemy, wyrównanie przednich zębów lub poprawa ich kształtu. Zabieg tent wykonywany jest wyłącznie przy użyciu kompozytu – materiału stomatologicznego wykorzystywanego między innymi przy zakładaniu wypełnień. Aktualnie używane kompozyty cechują się wysokimi walorami estetycznymi i występują w całej gamie kolorów. To jednak nie wszystkie zalety tego materiału. Niezwykle istotna jest także jego elastyczność i doskonałe przyleganie do szkliwa. To sprawia, że kompozyt można nakładać na zęby i dowolnie modelować, a ingerencja w naturalną strukturę zęba jest minimalna, lub wręcz jej nie ma. Nasza klinika stomatologiczna w Warszawie, skupia najlepszych stomatologów, którzy wykonują bonding w sposób profesjonalny i bezbolesny.

 Bonding zębów – przed i po

bonding zębów warszawa
bonding zębów
bonding zębów warszawa ochota

Wskazania do bondingu kompozytowego

Szybkie poprawienie estetyki uśmiechu

Likwidacja diastemy

Zamykanie szpar między zębami

Maskowanie pęknięć i niedorozwoju szkliwa

Likwidacja przebarwień zębów

Odbudowa pęknięć i ukruszeń korony

 Zalety i wady bondingu kompozytowego


Zalety bondingu kompozytowego

  • nieinwazyjność lub małoinwazyjność zabiegu – niewielka preparacja zębów
  • zabieg wykonywany jest podczas jednej wizyty
  • stosunkowo niski koszt
  • odwracalność zabiegu
  • bonding zębów może stanowić wstępną propozycję estetyczną przed wykonaniem licówek porcelanowych lub koron

Wady bondingu kompozytowego

  • trwałość efektu leczenia – maksymalnie 4-5 lat. Przy idealnej higienie i regularnych kontrolach, czas skuteczności bondingu może ulec wydłużeniu
  • konieczność odbywania wizyt kontrolnych i przeprowadzania zabiegu higienizacji w odstępach sześciomiesięcznych
  • zabieg nie likwiduje dużych defektów zębów
  • trwałość bondingu zależy od nawyków żywieniowych i składu śliny
  • na efekt estetyczny bondingu zębów wpływ mają napoje barwiące: herbata, kawa, wino

Bonding zębów – najczęściej zadawane pytania

Czy bonding jest bolesnym zabiegiem?

Bonding zębów jest zabiegiem przeprowadzanym w znieczuleniu, zatem jest praktycznie bezbolesny.

Jak długo utrzymują się efekty bondingu?
Efekty bondingu utrzymują się maksymalnie 4-5 lat, jednakże jeżeli Pacjent będzie bardzo dbał o higienę jamy ustnej i regularnie odbywał kontrole – wówczas ten czas może ulec wydłużeniu.
Jak wygląda zabieg bondingu zębów?

Po odpowiednim przygotowaniu powierzchni zębów, lekarz porcjami nakłada kompozyt, który utwardzany jest za pomocą specjalnych lamp polimeryzacyjnych, a następnie polerowany do osiągnięcia idealnej gładkości. Zazwyczaj cały zabieg bondingu jest przeprowadzany w ramach tylko jednej wizyty.

Jakie są przeciwskazania do bondingu zębów?
  • duże defekty zębów
  • mocno przebarwione zęby
  • niewyleczone zęby ze zmianami próchniczymi
  • choroby dziąseł i przyzębia
  • bruksizm
  • zbyt mała ilość szkliwa
  • nawyk obgryzania paznokci

Bonding zębów – cennik

Lekarze zajmujący się bondingiem zębów

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Aneta Buczko Ochota na uśmiech

Aneta Buczko Lekarz Dentysta

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, co jest jej pasją.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, aby móc świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Zawsze uśmiechnięta, sprawia, że nawet najbardziej strachliwi Pacjenci przestają się bać wizyt w gabinecie.

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Lekarz Dentysta

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.