Kwas hialuronowy Warszawa

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie ludzkim w postaci soli sodowej. W najwyższym stężeniu występuje w skórze, w mazi stawowej oraz w ciele szklistym oka. Kwas hialuronowy jest również składnikiem płynów ustrojowych i tkanki łącznej. Stanowi także budulcem ścian naczyń krwionośnych. Główną funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Każdego dnia około 30 procent kwasu hialuronowego, obecnego w naturalny sposób w organizmie, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząstki kwasu. Wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza. Konsekwencją jest degeneracja tkanek, w których się znajduje. Dlatego coraz częściej niedobór ten jest uzupełniany poprzez dostarczenie go z zewnątrz w formie zastrzyków, tabletek lub kremów.

Wskazania do zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego 

W ludzkim organizmie produkcja kwasu, kolagenu i elastyny stopniowa maleje od 25 roku życia, jednak niektóre zabiegi odmładzające z użyciem kwasu hialuronowego można stosować już po 21 roku życia, dzięki czemu nawet młode osoby mogą poddać się zabiegom poprawiającym kondycję skóry. Najczęstszymi wskazaniami do wykorzystania kwasu hialuronowego są:

Powiększenie ust i modelowanie ich kształtu

Podniesienie brwi

Modelowanie żuchwy i brody

Wypełnienie ubytków tkanek, powstałych na skutek urazów

Modelowanie konturów twarzy: korekta owalu i profilu

Modelowanie nosa

Spłycenie głębokich zmarszczek

Modelowanie policzków (uwypuklenie kości jarzmowych (zwanych policzkowymi) lub wypełnienie zapadniętych policzków)

Korekta uszu

Dla kogo przeznaczony jest kwas hialuronowy?

Oprócz osób korzystających z popularnym zabiegów na twarz, dłonie, szyję i dekolt z dobroczynnej mocy kwasu mogą skorzystać:

  • osoby, które nadużywają solarium lub poparzyły się podczas opalania
  • osoby mające styczność z detergentami wysuszającymi skórę
  • osoby po utracie wagi, borykające się z rozstępami i „wiszącą” skórą
  • kobiety po porodzie                          

Jakie są zalety wykorzystania kwasu hialuronowego?

  • Stymuluje komórki do produkcji kolagenu
  • Daje szybko widoczne efekty
  • Zabieg niechirurgiczny
  • Jest doskonałą substancją do wypełnienia zmarszczek oraz modelowania
  • Jest bezpieczny ze względu na to, że jest obecny w ciele każdego człowieka

Warto pamiętać o tym, że w przypadku zabiegów, których celem jest odmłodzenie kwas hialuronowy pobudza naturalne procesy regeneracyjne skóry. Po całkowitym wchłonięciu preparatu pacjentka i tak wygląda młodziej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy rozkłada się na dwutlenek węgla i wodę. Nie pozostają w tkance żadne produkty uboczne ani zwłóknienia. Jednocześnie efekt jest stabilny, ponieważ w miejscu kwasu hialuronowego pojawia się inna substancja : woda – tkanka cały czas jest wypełniona. W miarę upływu czasu po zabiegu, w tkance jest coraz mniej kwasu hialuronowego. Brak czynnika wiążącego wodę powoduje jej stopniową utratę i pogorszenie kondycji skóry.

Kwas hialuronowy – jak wygląda zabieg

Nasi wysokowykwalifikowani lekarze wszystkie zabiegi wykonują manualnie za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki i bardzo cienkiej igły. Dla naszych lekarzy, na codzień pracujących z niezwykłą precyzją, iniekcja substancji aktywnych jest zabiegiem bardzo prostym, przez co bezpieczeństwo naszych pacjentów jest na najwyższym poziomie.

Konsultacja z lekarzem

Rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu, aby wykluczyć możliwe przeciwskazania i ewentualnie umiejscowić zabieg w czasie, tak aby najlepiej spełnił swoją rolę.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem używane jest znieczulenie miejscowe. Najczęściej stosowany jest krem Emla, natomiast w przypadku nadwrażliwości na ból wykorzystywane jest znieczulenie stomatologiczne. Krem Emla aplikowany jest na skórę, następnie zabezpieczony folią i po 20 minutach, po zdezynfekowaniu przystępujemy do zbiegu.

Przebieg zabiegu

Preparat aplikowany jest przy używaniu strzykawki bardzo cienką igła, co minimalizuje ból. Podawany jest w odpowiedni obszar w sposób zapewniający efekt spłycenia zmarszczki. Zabieg trwa około 15-20 minut

Po zabiegu

Używany preparat na bazie kwasu hialuronowego ma konsystencje żelu. Jest plastyczny czyli elastyczny i łatwy do modelowania. Wprowadzony do skóry, wiąże wodę czyli powiększa objętość danej tkanki. Efekty wypełnienia zmarszczki, powiększenia ust czy policzków są natychmiastowe. Efekt ten nasilony jest jeszcze przez kilka dni po zabiegu.

Kwas hialuronowy – często zadawane pytania

Czy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bolesny?

Pragniemy zminimalizować dyskomfort naszych pacjentów, dlatego podczas zabiegu używane jest znieczulenie miejscowe. Najczęściej stosowany jest krem Emla, natomiast w przypadku nadwrażliwości pacjentki na ból wykorzystywane jest znieczulenie stomatologiczne.

Jak długo utrzymują się efekty zabiegów?

Efekty mezoterapii igłowej mogą się utrzymywać nawet 1,5 roku – jest to jednak uwarunkowane kilkoma czynnikami, m.in. sposobem pielęgnowania skóry, odpowiednią dietą oraz dbaniem o ogólną kondycję organizmu. Warto również zdecydować się na wykonanie zabiegu przypominającego co 2-3 miesiące lub co pół roku. Pozwoli to na dłuższe utrzymanie osiągniętych rezultatów.

Dlaczego warto wykonać zabieg u lekarza, a nie w salonie kosmetycznym?

Wybierając się na zabieg do gabinetu prowadzonego przez lekarzy, masz większą pewność, że nie pojawią się powikłania, a w razie ich wystąpienia otrzymasz fachową pomoc medyczną. Lekarze świetnie znają anatomię i wiedzą, jak reagować w przypadkach nieoczekiwanych reakcji pacjenta tj. alergiczna reakcja na określony preparat. Jest to kluczowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz efektywność zabiegów. Niewłaściwe, wynikające z braku wiedzy zaaplikowanie nawet najpopularniejszych preparatów grozi nieprzyjemnymi powikłaniami.

Jakie są przeciwskazania wykorzystania kwasu hialuronowego?
  • ciąża i laktacja
  • nowotwory
  • choroby autoimmunologiczne
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • uczulenie na składniki preparatu
  • nadczynność tarczycy
  • stany zapalne skóry
  • łuszczyca, bielactwo
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych