RTG zębów
Warszawa Ochota

RTG stomatologiczne

W naszej klinice stomatologicznej dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala na wykonywanie badań radiologicznych – zdjęć RTG – zarówno punktowych, jak i pantomograficznych. Diagnostyka jest skuteczna i bardzo bezpieczna. 

RTG zebów

Pantomografia i prześwietlenia punktowe

Ocena i stan uzębienia pacjenta potrzebne są nie tylko standardowe badania w gabinecie stomatologicznym. Przed zabiegami, takimi jak leczenie kanałowe, konieczne jest prześwietlenie chorego zęba lub zębów. 

Standardowe prześwietlenie wszystkich zębów, czyli pantomografia jest doskonałym sposobem na ocenienie ogólnego stanu zębów. Tego typu procedura wykonywana jest nie tylko w sytuacjach skrajnych, ale także na wizytach kontrolnych. Profilaktyczne wykonywanie zdjęć RTG przynajmniej raz w roku to najlepszy sposób na uniknięcie problemów w postaci ukrytych ubytków lub nawet zmian w kościach. 

Niekiedy zdarza się, ze lekarz stomatolog potrzebuje dokładnie ocenić stan konkretnego zęba. Jest to bardzo istotne w momencie, kiedy pacjentowi potrzebne jest leczenie kanałowe. Dzięki zdjęciom RTG można ocenić nie tylko stan korzenia, ale także ilość kanałów korzeniowych oraz to, jak są one zbudowane. To bardzo istotne do zaplanowania prawidłowej strategii leczenia. Jest to potrzebne także do oceny głębokości ubytku. 

Diagnostyka radiologiczna zębów w Warszawie – czy jest bolesna?

Wielu pacjentów zastanawia się, czy badanie diagnostyka radiologiczna, a szczególnie wykonywanie zdjęć RTG, jest bezpieczna i bezbolesna.

W istocie cała tego typu diagnostyka jest całkowicie pozbawiona bólu, czy dyskomfortu. Niektóre osoby obawiają się wydzielanego podczas badania promieniowania. Dzięki stosowanym w naszych gabinetach nowoczesnym sprzętom marki Sirona, narażenie pacjenta na jakiekolwiek promieniowanie jest minimalne. 

Do wykonywania zdjęć RTG – zarówno pojedynczego zęba, jak i wszystkich nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Bardzo często decyzja o prześwietleniu podejmowana jest przez lekarza na wizycie i wykonywana bardzo szybko. Części ciała nieobjęte prześwietleniem zakrywane są przez ołowiane fartuchy. 

Konieczne będzie jedynie usunięcie wszystkich elementów metalowych, które znajdują się w obszarze głowy lub szyi pacjenta. Mowa tu o biżuterii (także tej w nosie, czy języku), ale także o spinkach do włosów czy okularach. W razie jakichkolwiek pytań i wąptliwości nasi specjaliści służą pomocą. 

RTG stomatologiczne w Warszawie – dlaczego warto?

W naszej klinice stomatologicznej nowoczesna aparatura do diagnostyki radiologicznej znajduje się w każdym gabinecie. Właśnie dlatego zdjęcie rentgenowskie może zostać wykonane w dowolnym momencie wizyty. Jest to bardzo proste i szybkie badanie diagnostyczne, które pozwala na wykrycie wielu problemów z uzębieniem. Dodatkowo diagnostyka radiologiczna jest niezbędna do zaplanowania najbardziej skutecznego leczenia endodontycznego. 

Prześwietlenia RTG zębów są bezbolesne i bardzo wygodne. Ich wartość diagnostyczna jest natomiast nieoceniona. 

RTG zębów – cennik