KORONA PORCELANOWA WARSZAWA OCHOTA

Korona porcelanowa Warszawa — dla kogo?

Jeżeli pacjent ma pewne ubytki w uzębieniu, stosujemy profesjonalne metody ich uzupełniania, do których zaliczamy korony zębowe porcelanowe. Jest to jedna z wielu metod uzupełniania ubytków zębowych w jamie ustnej, jakie stosujemy w Ochota Na Uśmiech. Korona porcelanowa, pomimo dość wysokich kosztów, charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości i zapewnia odpowiedni komfort użytkowania. Co ciekawe, założona korona porcelanowa wygląda wyjątkowo naturalnie. Warto się na nią zdecydować, jeśli estetyka ma pierwszorzędne znaczenie.

Korona porcelanowa Warszawa — na czym to polega?

korona porcelanowa warszawa

Istotne jest to, że korona porcelanowa to uzupełnienie twardej tkanki zęba. Ciekawostką jest fakt, że materiał ten może zastępować zarówno cały ząb, jak i zaledwie jego małą część. Warto wiedzieć, że koronę zęba zakłada się na zdrową część pozostałego zęba lub w razie jego całkowitego uszkodzenia przy pomocy wszczepionego implantu. Cena korony porcelanowej, którą zakładamy w gabinecie Ochota na Uśmiech Warszawa, zaczyna się od 2000 zł. Nieco droższa jest usługa wszczepienia korony porcelanowej na implancie, bo dodatkowym kosztem jest wóczas sam implant.

Wskazania do założenia korony porcelanowej

Ekstrakcję zęba

Nadmierny ubytek płytki zęba

Ból zębów

Nadmierna wrażliwość płytki nazębnej

Wszelkie powyższe wskazania mogą świadczyć o konieczności założenia materiału, jakim jest korona porcelanowa. Ostateczną decyzję powinien jednak podjąć lekarz prowadzący leczenie stomatologiczne.

Wady i zalety założenia korony porcelanowej


Zalety założenia korony porcelanowej

 • Wysoki poziom trwałości nawet na 20 lat
 • Odporność na przebarwienia
 • Łatwy proces założenia korony;
 • Materiał jest przyjazny dla tkanki wewnątrzustnej

Wady założenia korony porcelanowej

 • Stosunkowo wysoka cena
 • Ryzyko występowania bólu zęba po założeniu korony
 • Możliwość ukruszenia się korony w razie nieprawidłowego użytkowania

   

Korona porcelanowa — założenie krok po kroku

Etapów dopasowania korony porcelanowej jest kilka. Warto wyróżnić takie, jak:

 1. Dokładne sprawdzenie stanu uzębienia i wyeliminowanie ewentualnych reakcji bakteryjnych. Ząb przed rozpoczęciem założenia korony musi być w pełni zdrowy.
 2. Przypiłowanie powierzchni płytki zęba, na który będzie zakładana korona. Po wykonaniu wycisku lekarz dopasuje idealnie koronę do kształtu pozostałych zębów. 
 3. Kolejno należy dobrać barwę korony tak, aby pasowała do pozostałych zębów.
 4. Kiedy docelowa korona jest gotowa, wystarczy usunąć tę tymczasową i założyć właściwą. 

Co ciekawe zabiegi tego typu są całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. W naszej klinice dentystycznej Ochota Na Uśmiech stawiamy na wysokiej jakości sprzęt i materiały, z których wykonujemy korony dla pacjentów.

Korona porcelanowa – najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania koron porcelanowych?

Głównym przeciwwskazaniem do założenia korony porcelanowej jest Występowanie próchnicy zębów lub innych schorzeń, które nie zostały wyleczone. Każdy ząb przed założeniem korony musi być w pełni zdrowy.

Czy korona porcelanowa jest odporna na przebarwienia?

Korona porcelanowa nie jest odporna na przebarwienia głównie ze względu na fakt, iż zachowuje się tak, jak naturalny ząb. Wystarczy unikać picia dużych ilości kawy i mocnej herbaty, a kolor porcelany pozostanie niezmieniony przez długi czas.

Ile kosztuje korona porcelanowa?

Koszt założenia korony porcelanowej zaczyna się od 2200 złotych.

Czy po założeniu korony z porcelany mogą występować komplikacje?

Założenie korony porcelanowej wiąże się z niewielkim ryzykiem jej błędnego dopasowania. Jednak przy wykorzystaniu profesjonalnych narzędzi nie ma mowy o wystąpieniu żadnych skutków ubocznych.

Korona porcelanowa – cennik

Lekarze zajmujący się koronami porcelanowymi

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Współzałożyciel

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.

Aneta Buczko Ochota na uśmiech

Aneta Buczko Lekarz Dentysta

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, co jest jej pasją.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, aby móc świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Zawsze uśmiechnięta, sprawia, że nawet najbardziej strachliwi Pacjenci przestają się bać wizyt w gabinecie.

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.