WYBIELANIE ZĘBÓW LAMPĄ

BEYOND W WARSZAWIE

Każdy z nas ma inny kolor uzębienia i jest to całkowicie normalne – jego barwę warunkuje bowiem wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych. Niemniej jednak niektórzy pacjenci mają duże predyspozycje do tworzenia się plam na powierzchni szkliwa, przez co zęby zmieniają kolor, a uśmiech może wyglądać nieestetycznie.

Profesjonalne wybielanie zębów może odwrócić ten proces i nie tylko przywrócić, ale i poprawić ich naturalny kolor. W gabinecie stomatologicznym Ochota na Uśmiech do zabiegu wybielania wykorzystujemy lampę Beyond, która utlenia nawet najgłębsze przebarwienia, a dzięki swojemu przemyślanemu i nowatorskiemu działaniu nie uszkadza szkliwa ani żadnej innej struktury zębów.

Wskazania do wykonania zabiegu wybielania zębów

Zabieg metodą Beyond może być przeprowadzony u prawie każdego pacjenta, któremu zależy na poprawieniu wyglądu swojego uśmiechu. Białe uzębienie dodaje atrakcyjności oraz sprawia, że czujemy się lepiej sami ze sobą. Wiele osób próbuje zlikwidować przebarwienia zębów domowymi sposobami, nie zdając sobie sprawy, że wówczas mogą pogorszyć ich stan.

Najpopularniejszą metodą jest czyszczenie uzębienia sodą oczyszczoną lub węglem aktywnym – jednakże są to środki ścierające szkliwo, które powodują, że żółta zębina jest coraz bardziej widoczna.

Takie zabiegi sprawiają, że szkliwo staje się uszkodzone, przez co późniejsze profesjonalne wybielanie zębów może być już niemożliwe. W związku z powyższym lepszym rozwiązaniem może okazać się lampa Beyond.

W Warszawie działa nasza klinika Ochota na Uśmiech, która oferuje procedury wykonywane za pomocą tego urządzenia.

Jak wygląda proces wybielania zębów lampą Beyond?

Wybielanie zębów lampą Beyond w Warszawie rozpoczynamy od włożenia do ust pacjenta rozszerzacza, którego zadaniem jest utrzymanie ich otwartych oraz ochrona. Następnie na dziąsła nakładany jest specjalny preparat aktywowany lampą polimeryzacyjną – daje to niezbędne zabezpieczenie podczas procesu wybielania.

W kolejnym kroku nakładany jest specjalistyczny żel wybielający, który pod wpływem działania lampy i zaawansowanego światła z odpowiednim promieniowaniem utlenia przebarwienia, które powstają na zębach.
Ostatni krok to naświetlanie, które trwa od 15 do 20 minut, wykonuje się najczęściej 3 razy w ciągu wizyty, z zastosowaniem niezbędnych przerw pomiędzy seriami.

Użyty preparat wybielający głęboko wnika w warstwy szkliwa i powoduje, że znikają dużo cięższe przebarwienia niż te usuwane lampami LED. Lampa Beyond skutecznie usuwa plamy powstałe na skutek silnych terapii antybiotykowych oraz zażywania substancji, które pozostawiają trwałe i mocne skazy na zębach. Cały ten proces pozwala bezpiecznie i szybko zmienić kolor uzębienia. Rezultaty są nieporównywalne do innych metod związanych z wybielaniem zębów!

Wybielanie lampą Beyond – efekty

Jakie rezultaty daje lampa Beyond? Efekty dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii wybielania zębów są natychmiastowe i przede wszystkim długotrwałe. Pacjent zatem po wyjściu z gabinetu będzie mógł cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez kilka miesięcy, a nawet i lat. Przebarwienia, które powstały na zębach przez bardzo długi czas pozostają szybko utlenione i zlikwidowane, a zęby są bielsze nawet o kilka odcieni w porównaniu ze stanem początkowym.

Lampa beyond
Wybielanie zębów lampą Beyond

Profesjonalna obsługa

W Ochocie na uśmiech zabieg wybielania zębów lampą Beyond wykonują najlepsi lekarze stomatolodzy z Warszawy, którzy zajmują się pacjentem z należytą uwagą oraz troską o jego komfort podczas zabiegu. W pierwszej kolejności przeprowadzają oni konsultacje, która ma na celu ustalenie ewentualnych przeciwwskazań do wykonania procedury. Po odbytej konsultacji możemy liczyć na szczegółowe i indywidualne dobranie działania do naszych potrzeb i oczekiwań.

Wybielanie zębów lampą w Warszawie, odbywające się w naszej klinice, przebiega z użyciem najlepszej jakości profesjonalnych sprzętów opartych na nowoczesnych technologiach, aby komfort pacjenta był jak największy, a zabieg sprawiał jak najmniejszy dyskomfort. Urządzenia od producentów przodujących na rynku stomatologicznym pozwalają postawić trafną diagnozę oraz zadbać o kompleksowe leczenie pacjenta.
.

Jak wygląda proces wybielania zębów lampą Beyond?

kompleksowe leczenie stomatologiczne
W pierwszej kolejności wkłada się do ust pacjenta rozszerzacz, którego zadaniem jest utrzymanie ich otwartych oraz ochrona.
Następnie na dziąsła nakładany jest specjalny preparat aktywowany lampą polimeryzacyjną – daje to niezbędne zabezpieczenie podczas procesu wybielania.
W kolejnym kroku nakładany jest specjalistyczny żel, który pod wpływem działania lampy z odpowiednim promieniowaniem utlenia przebarwienia, które powstają na zębach. 
Ostatni krok to naświetlanie, które trwa od 15-20 minut, wykonuje się najczęściej 3 razy w ciągu wizyty, z zastosowaniem niezbędnych przerw pomiędzy seriami.

Użyty żel głęboko wnika w warstwy szkliwa i powoduje, że znikają dużo cięższe przebarwienia niż te usuwane lampami LED. Lampa Beyond skutecznie usuwa przebarwienia powstałe na skutek silnych terapii antybiotykowych oraz zażywania substancji, które pozostawiają trwałe i mocne przebarwienia. Cały ten proces pozwala wybielić zęby szybko i bezpiecznie. Rezultaty są nieporównywalne do innych metod!

Zabieg wskazany jest w szczególności dla:

Osób palących

Spożywających dużo kawy i herbaty

Pijących czerwone wino

Spożywających napoje gazowane

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu obejmuje również poinformowanie lekarza o wszelkich nadwrażliwościach oraz stanach zapalnych dziąseł. Jest to bardzo istotne, ponieważ sam w sobie może powodować dodatkową nadwrażliwość na temperaturę czy inne czynniki. Warto również wybrać się wcześniej na zabieg piaskowania lub skalingu, aby oczyścić uzębienie z zalegającego kamienia, który może zmniejszać efekt wybielenia.

Wybielanie lampą Beyond w Warszawie – przeciwskazania i zalecenia przed zabiegiem

 

Zabiegowi wybielania zębów nie powinny poddawać się pacjenci:

 • borykający się z intensywną nadwrażliwością zębów,
 • ze znacznym uszkodzeniem szkliwa,
 • chorujący na przypadłości związane z dziąsłami i przyzębiem,
 • którzy nie ukończyli 16 roku życia.

Uważać powinny także kobiety w ciąży i karmiące piersią, gdyż niestety nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań dotyczących wybielania zębów u tej grupy pacjentów, dlatego też w ramach ostrożności nie

poleca się wykonywania procedury w tym okresie.Odpowiednie przygotowanie do zabiegu obejmuje poinformowanie lekarza o wszelkich nadwrażliwościach oraz stanach zapalnych dziąseł. Jest to bardzo istotne, ponieważ wybielanie może powodować dodatkową nadwrażliwość na temperaturę lub inne czynniki.

Zabieg powinien zostać poprzedzony konsultacją stomatologiczną w celu ocenienia stanu zębów oraz skorygowaniu nieszczelnych wypełnień. Warto również wybrać się wcześniej na zabieg piaskowania lub skalingu, aby oczyścić uzębienie z zalegającego kamienia, który może minimalizować efekt wybielenia.

O czym należy jeszcze pamiętać decydując się na wybielanie zębów lampą Beyond? Przed i po zabiegu rekomendujemy, aby zadbać o jak najwyższy poziom higieny jamy ustnej, gdyż ewentualne ubytki mogą przedłużyć przeprowadzenie procedury w czasie, zaś dokładne doczyszczanie uzębienia po wizycie sprawi, że jego rezultat będzie znacznie dłużej widoczny.

Efekty wybielania zębów lampą Beyond – jak zachować biały uśmiech?

Aby efekt wybielania zębów utrzymał się przez odpowiednio długi czas, należy stosować się do zaleceń lekarza, który podpowie, jak dbać o zęby po zabiegu. Po wybielaniu zębów lampą Beyond efekty utrzymają się dłużej jeżeli przez jakiś czas będziemy stosować dietę składającą się z produktów, które nie barwią zębów i nie posiadają w składzie kwasów. Najlepiej jeżeli będziemy pili tylko wodę, a nasze jedzenie będzie miało jasny kolor.

Na jakiś czas należy również zrezygnować z używek takich jak kawa, herbata czy wino, które są głównymi powodami występowania przebarwień. Zalecane jest, aby wystrzegać palenia papierosów, gdyż ich dym przyczynia się do powstawania nalotów na zębach. Wypracowane rezultaty można zachować także poprzez nakładki, które tworzone są indywidualnie na życzenie pacjenta.

Zmiana nawyków żywieniowych i trybu życia oraz trzymanie się białej diety zapobiegną wytrącania się osadów na powierzchni uzębienia, a im dłużej taka postawa zostanie z pacjentem, tym przez dłuższy czas będzie on mógł olśniewać swoim Hollywoodzkim uśmiechem.

 Zalety i wady wybielania lampą Beyond


Zalety wybielania lampą Beyond

 • największą zaletą zabiegu jest poprawa komfortu psychicznego oraz atrakcyjny wygląd i piękny uśmiech;
 • światło wykorzystywane do zabiegu jest w pełni bezpieczne i nie powoduje żadnych niepożądanych skutków;
 • efekty zabiegu wybielania lampą Beyond utrzymują się długo, dlatego nie musimy wielokrotnie ponosić kosztów wybielania.

Wady wybielania lampą Beyond

 • w trakcie trwania zabiegu może wystąpić dyskomfort związany z działaniem żelu wybielającego – wówczas możemy przerwać naświetlanie, odczekać chwilę i ewentualnie rozpocząć kolejną serię naświetlania;
 • przez jakiś czas po zabiegu występuje także zwiększona nadwrażliwość na czynniki takie jak np. wysoka lub niska temperatura spożywanych produktów.

Wybielanie zębów lampą Beyond – najczęściej zadawane pytania

Jakie skutki uboczne mogą występować po zabiegu wybielania lampą Beyond?
Po wykonanym zabiegu mogą wystąpić nadwrażliwość na temperaturę oraz niektóre pokarmy. Dodatkowo jeżeli nie będziemy przestrzegać tzw. “białej diety” przynajmniej przez dwa tygodnie po zabiegu, bardzo szybko możemy odwrócić efekt wybielania i spodziewać się powrotu do stanu sprzed zabiegu. .
Jakie są ceny zabiegów wybielania lampą Beyond?
Cena zabiegu wybielania lampą Beyond to 1090 zł. Jest to cena dotyczące zarówno górnej, jak i dolnej części zębów.
Jakie są przeciwwskazania przeciw korzystaniu z lampy wybielającej Beyond?
 • martwica zębów;
 • alergia na niektóre składniki preparatów zastosowanych do zabiegu;
 • noszenie aparatu ortodontycznego – za wyjątkiem zdejmowanych aparatów;
 • uszkodzone szkliwo;
 • ciąża;
 • stany zapalne w jamie ustnej;
 • występowanie niektórych chorób, takich jak cukrzyca czy nowotwory;

Wybielanie zębów lampą Beyond – ceny

Higienistki stomatologiczne zajmujące się wybielaniem lampą Beyond

Monika Półtorak Ochota na Uśmiech

Monika Półtorak Menedżer gabinetu

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Pracowników Medycznych i Społecznych.
Dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna.

W swojej pracy ceni kontakt z ludźmi, chętnie doda  otuchy wszystkim bojącym się wizyty na fotelu stomatologicznym.

W Ochocie na uśmiech najchętniej asystuje przy zabiegach z zakresu chirurgii, wykonuje higienizację oraz zajmuje się sprawami organizacyjnymi.

Prywatnie miłośniczka zwierząt, pasjonatka sportów wodnych i siłowych.

Beata Morzy Ochota na Uśmiech

Beata Morzy Higienistka

Dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe oraz niekończące się pokłady empatii sprawiają, iż nawet najbardziej wymagający Pacjent czuje się dobrze i komfortowo podczas wizyty.

W Ochocie na uśmiech asystuje do zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki oraz ortodoncji w której się specjalizuje. Wykonuje również zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Prywatnie spełniona mama i miłośniczka dobrej książki

Wybielanie lampą Beyond w Warszawie – ciesz się białym uśmiechem!

Według socjologów ludzie uśmiechają się coraz rzadziej i zazwyczaj czynność tę wykonują z przymusu. Naszym celem jest to zmienić – dążymy bowiem do tego, aby pacjenci mogli z dumą eksponować swoje uzębienie. Nasi specjaliści z mistrzowską precyzją badają, diagnozują oraz działają, stosując do tego metody wykorzystywane zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.