PROTEZY ZĘBOWE – WARSZAWA OCHOTA

Protezy zębowe — co to takiego?

Branża stomatologiczna stale się rozwija, dzięki czemu ciągle pojawiają się nowe materiały, narzędzia i rozwiązania pozwalające na efektowne leczenie wszystkich pacjentów. Ciekawym wyborem są protezy zębowe dostępne w naszym gabinecie Ochota Na Uśmiech Warszawa, które zakładamy nie tylko w przypadku osób starszych, ale także pacjentów z licznymi problemami z uzębieniem. Poprzez założenie protezy lekarz w Ochota Na Uśmiech dąży do przywrócenia odpowiedniego wyglądu zębów oraz zgryzu, co przekłada się na komfort każdego z pacjentów. W Ochota Na Uśmiech korzystamy nie tylko z produktów takich jak protezy szkieletowe, ale także protezy częściowe

Krótko mówiąc, proteza to sztuczne uzupełnienie brakujących zębów. Warto wiedzieć, że większość z modeli może być wkładana i wyjmowana w dowolnym czasie, dzięki czemu duża liczba pacjentów decyduje się na wybór właśnie takiego rozwiązania. Zasada działania protezy zębowej jest prosta. Po usunięciu wszystkich uszkodzonych zębów tworzy się wycisk oraz ustala wygląd protezy. Co ważne, na rynku dostępne są zarówno pełne protezy tradycyjne, jak i takie, które zakładane są bezpośrednio po ekstrakcji zębów.

Protezy zębowe warszawa

Wskazania do założenia protezy zębowej

Ubytki w uzębieniu;

Problemu z prawidłowym zgryzem;

Wady wymowy;

Bóle stawów żuchwowo-skroniowych;

Nadmierne ścieranie się zębów.

Wady i zalety założenia protezy zębowej


Zalety protez zębowych

 • Większy komfort jedzenia i mówienia na co dzień;
 • Możliwość ściągania protezy w dowolnej chwili;
 • Szansa na poprawę jakości życia niezależnie od wieku

Wady protez zębowych

 • Stosunkowo wysoka cena;
 • Możliwość uszkodzenia protezy przy dłuższym czasie użytkowania;
 • W przypadku niektórych protez niski poziom estetyki.

Protezy zębowe — rodzaje

Protezy ze względu na rodzaje dzielą się na kilka różnych odłamów. Dwa podstawowe typy  to głównie protezy stałe i ruchome. Te dwa odłamy dzielą się następująco:

 1. Stałe:
 1. Ruchome:
  • Protezy akrylowe i koronki;
  • Protezy szkieletowe;
  • Protezy elastyczne.

W zależności od stopnia uszkodzenia zębów lub innej wady pacjentom często proponowane są korony porcelanowe, które pozwalają na odbudowę pięknego uśmiechu nawet w przypadku sporych ubytków. Ciekawostką są protezy na implantach porcelanowe, które montuje się bezpośrednio w miejsce przymocowania implantu na dziąśle. Mosty zębowe to swego rodzaju korony, które jednak zakładane są w postaci kilku sztuk jednocześnie. Najczęściej spotykane są protezy zębowe stałe, składające się z minimum 4 implantów na łuk zastępując naturalne zęby.

Protezy zębowe – najczęściej zadawane pytania

Czy protezy częściowe to dobre rozwiązanie?

Protezy częściowe to dobre rozwiązanie dla osób, które mają w pewnym stopniu jeszcze swoje własne zęby, natomiast chcą odświeżyć swój uśmiech i wyeliminować ryzyko występowania wady zgryzu i mowy.

Czy protezy na implantach są bolesne?

Wbrew pozorom protezy na implantach wcale nie muszą wiązać się z bólem podczas ich zakładania. Trzeba jednak pamiętać, iż jest to długotrwały proces, który wymaga całkowitej ekstrakcji zębów.

Ile kosztują dobrej klasy protezy?

Dobrej jakości protezy to wydatek od 1500 złotych plus ewentualne koszty konsultacji z protetykiem i stomatologiem.

Jakie są przeciwwskazania do noszenia protezy?

Do przeciwwskazań przed stosowaniem protez zalicza się przede wszystkim rozległe stany zapalne jamy ustnej, postępującą próchnicę lub nadmierne uszkodzenia zębów. Aby założyć protezę, należy zadbać o wszystkie zęby, aby te były przygotowane do założenia konkretnego modelu protezy.

Protezy zębowe – cennik

 

Lekarze zajmujący się protezami zębowymi

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Współzałożyciel

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.

Aneta Buczko Ochota na uśmiech

Aneta Buczko Lekarz Dentysta

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, co jest jej pasją.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, aby móc świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Zawsze uśmiechnięta, sprawia, że nawet najbardziej strachliwi Pacjenci przestają się bać wizyt w gabinecie.

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.