USUWANIE ÓSEMEK –
WARSZAWA OCHOTA

Usuwanie ósemek to często wykonywany zabieg. Zęby trzonowe, wyrastające najpóźniej ze wszystkich, potrafią przysporzyć wiele nieprzyjemności. Wskazaniem do ekstrakcji zęba nie zawsze jest jego psucie lub próchnica. Stomatologowie zalecają usunięcie ósemek np. przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Niekiedy zdarza się tak, że w jamie ustnej brakuje miejsca na zęby mądrości. Może to przyczyniać się do wad zgryzu lub doprowadzić do szczękościsku.

Ekstrakcja ósemki – Warszawa

Problemy z zębami mądrości to powszechne dolegliwości. Niestety bardzo często wymagane jest usunięcie ósemki. W Warszawie znajduje się klinika „Ochota na Uśmiech”, w której pracuje nasza doświadczona kadra lekarzy dentystów. Tym, co podwyższa standard wykonywanych zabiegów, jest obecny w gabinecie specjalistyczny sprzęt medyczny renomowanych marek.

Wyrywanie 8. – Warszawa

Usuwanie ósemek musi być poprzedzone szczegółową diagnostyką oraz konsultacją z lekarzem dentystą. Jest to szczególnie istotne ze względu na komfort pacjenta. Dzięki takiej konsultacji pacjent zyska niezbędną wiedzę na temat zabiegu. Zostanie również poinformowany o skutkach usunięcia zęba oraz o tym, co robić i czego nie robić po wyrwaniu ósemki.

Niekiedy problemy stomatologiczne bywają nieco skomplikowane, co może utrudniać ekstrakcję. Konieczne jest wówczas chirurgiczne usuwanie ósemek. „Ochota na Uśmiech” to warszawska klinika oferująca kompleksowe leczenie zębów. Nawet jeśli podczas wizyty w gabinecie dowiesz się o dodatkowych problemach stomatologicznych, których nie byłeś świadomy, będziesz mógł wszystkie niezbędne zabiegi wykonać w jednym miejscu.

Usuwanie ósemek bez bólu – Warszawa Ochota

Jeżeli zgłosisz się do kliniki „Ochota na Uśmiech” z problemem z zębami mądrości, przed rozpoczęciem leczenia odbędziesz konsultację się z lekarzem dentystą. Najprawdopodobniej będzie konieczne wykonanie zdjęcia RTG. Jest to ważny element diagnostyki, ponieważ dzięki temu lekarz będzie wiedział, jak głęboko sięga korzeń oraz gdzie znajduje się ząb względem innych zębów.

Problemy zdrowotne w obrębie jamy ustnej bywają uciążliwe i trudne do zniesienia. Usuwanie ósemek może okazać się bardzo skomplikowane, dlatego powinno być wykonywane przez doświadczonego chirurga stomatologicznego. Nie wolno bowiem dopuścić do sytuacji, w której część zęba zostanie w dziąśle. Takie zaniedbanie może przynieść nieprzyjemne konsekwencje i skutkować problemami w jamie ustnej wymagającymi specjalistycznego leczenia.

W naszej klinice usuwanie zębów mądrości odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent podczas wyrywania trzonowców nie będzie czuł żadnego bólu. To bardzo ważne, ponieważ ból w obrębie jamy ustnej potrafi być bardzo silny i trudny do zniesienia.

wyrywanie 8 (ósemek)
wyrywanie zębów jak przebiega i kiedy przeprowadzać

Chirurgia szczękowo-twarzowa

Chirurgiczne usuwanie ósemek powinien wykonywać chirurg szczękowo-twarzowy. To bardzo istotne, by zabieg ekstrakcji zębów mądrości został wykonany fachowo i precyzyjnie. Jeżeli masz poważny problem z trzonowcami, nie zwlekaj – umów się na wizytę. Może okazać się, że dla zachowania zdrowia jamy ustnej konieczne będzie usuwanie 8.

Jeżeli musisz poddać się ekstrakcji zęba, wybierz klinikę z profesjonalną kadrą oraz nowoczesnym, specjalistycznym sprzętem medycznym. Upewnij się, że korzystasz z usług wysoko wykwalifikowanego chirurga stomatologa i miej pewność, że zabieg przebiegnie poprawnie, a inne zęby będą skontrolowane podczas wizyty. W naszym gabinecie leczymy uzębienie kompleksowo, a klient ma możliwość skorzystania z usługi Digital Smile Design, czyli cyfrowej projekcji nowego uśmiechu.

Usuwanie ósemek – Warszawa

Cena usunięcia zęba mądrości może różnić się w zależności od poziomu komplikacji zabiegu. Chirurg stomatologiczny po konsultacji diagnostycznej oceni, jakiego typu ekstrakcja będzie najlepszą metodą w danym przypadku. Chirurgiczne usuwanie zębów wiąże się z koniecznością szycia ran powstałych wewnątrz jamy ustnej. Po zagojeniu zębodołu pacjent musi przyjść do kliniki na zdjęcie szwów.

Usuwanie ósemek często jest wykonywane po to, by nie pojawiły się wady zgryzu lub skrzywienie innych zębów. Zrobienie zdjęcia rentgenowskiego pozwala ocenić, czy żuchwa pomieści wszystkie stałe trzonowce. Stomatolog może zasugerować chirurgiczne usuwanie ósemek, zanim jeszcze całkiem wyrosną. Szybka reakcja może Cię uchronić przed koniecznością stosowania aparatu korygującego zgryz.

Dlaczego usuwa się zęby mądrości?

kompleksowe leczenie stomatologiczne

Wyrywanie ósemek to zabieg powszechny ponieważ często powodują one zmniejszenie ilości miejsca dla innych zębów, przez co może dochodzić do wad zgryzu oraz skrzywienia pozostałych zębów. 

Warto pomyśleć o usuwaniu ósemek wówczas, gdy pojawi się stan zapalny. 

Poważne zapalenia w miejscach, w których ósemki wyrastają mogą powodować stany zapalne policzków oraz ślinianek, przez co możemy mieć problemy z otwieraniem ust oraz przełykaniem posiłków. 

 Zalety i wady usuwania ósemek


Zalety usuwania ósemek

  • pozbycie się stanów zapalnych;
  • komfort i brak bólu spowodowanego zapaleniem;
  • prawidłowy układ szczęki;
  • odpowiednia ilość miejsca dla pozostałych zębów;

Wady i możliwe powikłania

  • ból spowodowany zabiegiem;
  • obrzęki i bolesne opuchnięcia;
  • brak możliwości spożywania posiłków w formie stałej;
  • ryzyko zapalenia dziąsła lub mięśnia językowego

 

Usuwanie ósemek – najczęściej zadawane pytania

Kiedy warto zdecydować się na usunięcie zęba mądrości?

Usuwaniu ósemek warto poddać się kiedy jeszcze nie ma stanu zapalnego, a ząb nie został zajęty przez próchnicę. Zazwyczaj trzecie trzonowce wyrastają przed 25 rokiem życia. Niekiedy ich wyrzynanie może trwać nawet kilkanaście lat dłużej lub nie pojawią się wcale. Brak ósemek w łuku zębowym nie jest żadną nieprawidłowością. W naszym gabinecie możesz poddać się usunięciu zalążków zębów wraz z zaopatrzeniem zębodołu poekstrakcyjnego fibryną bogatopłytkową PRF, co znacznie zmniejsza ryzyko powikłań po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do usunięcia ósemki?

Powszechnymi przeciwwskazaniami do usunięcia zęba są:

  • problemy kardiologiczne,
  • ostra białaczka,
  • szczękościsk,
  • stan zapalny,
  • opryszczka,
  • choroba zakaźna.

Osoby mające wspomniane problemy zdrowotne muszą poinformować o nich lekarza stomatologa przed rozpoczęciem leczenia. Należy powiedzieć również o takich chorobach i dolegliwościach jak padaczka, cukrzyca, nadczynność tarczycy, skaza krwotoczna, nieprawidłowa praca nerek lub wątroby oraz schorzenia reumatoidalne.

O pełnej liście przeciwwskazań powinien poinformować lekarz – i to do niego należy decyzja, czy dokonać zabiegu, czy z niego zrezygnować.

Jakie powikłania mogą wystąpić po usuwaniu ósemek?

Chirurgiczne usuwanie ósemek, jak każdy zabieg, może wiązać się z powikłaniami. Z reguły nie są one poważne, jednak warto pozostać pod kontrolą lekarza do czasu zagojenia rany. Po usunięciu ósemki mogą zdarzyć się takie dolegliwości, jak:

  • szczękościsk,
  • przedłużone krwawienie z dziąsła,
  • stany zapalne,
  • podrażnienia nerwowe,
  • krwiaki,
  • obrzęki,
  • opuchlizna utrzymująca się kilka dni.

Jak złagodzić ból po usunięciu ósemki?

Dolegliwości bólowe po zabiegu chirurgicznym usunięcia zęba trzonowego stałego to powszechne następstwo ekstrakcji. Rana w jamie ustnej niekiedy goi się wolno. Aby złagodzić ból, można stosować zimne okłady na policzek, jednak bez nadmiernego wychładzania tkanek. Pewną komplikacją bywa też spożywanie pokarmów, które mogą podrażniać dziąsło i zębodół. Osoby palące powinny ograniczyć palenie w czasie gojenia rany, bo ten proces może się wówczas wydłużyć. Dopuszczalne jest także przyjmowanie leków przeciwbólowych zawierających np. ibuprofen lub paracetamol.

Usuwanie ósemki – Warszawa „Ochota na Uśmiech”

Usunięcie ósemki to zabieg, który często wykonujemy w naszej klinice. Niekiedy pojawia się problem tzw. zęba zatrzymanego. Nie dotyczy to jedynie ósemek, jednak bardzo często właśnie zęby mądrości nie wyrastają poprawnie. Ząb zatrzymany jest w pełni wykształcony, lecz nie wyrżnął się ponad powierzchnię dziąsła. Taka sytuacja niezwłocznie wymaga interwencji stomatologa.

Ząb, który utknął całkowicie lub częściowo w kości szczęki (górnej lub dolnej), może powodować nieprzyjemne dolegliwości. Często konieczne jest chirurgiczne usuwanie zatrzymanego zęba. Brak reakcji może prowadzić do paradontozy lub stanów zapalnych dziąseł, co wiąże się z uporczywym, przewlekłym bólem.

Usuwanie ósemek – ceny

Chirurg stomatologiczny zajmujący się usuwaniem ósemek

Chirurg twarzowo-szczękowy Warszawa Ochota

Małgorzata Sturska Chirurg szczękowo-twarzowy

Lek. dent. Małgorzata Sturska jest absolwentką Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2017 uzyskała tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Staż specjalizacyjny odbywała w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii. Od 2010 roku była uczestnikiem studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wiedzę zdobytą w toku studiów wzbogaciła o doświadczenie nabyte podczas praktyk w krajowych i zagranicznych ośrodkach akademickich min. w Anglii, Niemczech i na Węgrzech. Swój wolny czas poświęca na podnoszenie zawodowych kwalifikacji biorąc udział w licznych kursach i konferencjach.

W Ochocie na Uśmiech Lek. dent. Małgorzata Sturska przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym usuwanie zębów, dłutowanie ósemek, implantlogią oraz podcinaniem wędzidełek wargi i języka.