PODNIESIENIE DNA ZATOKI SZCZĘKOWEJ WARSZAWA OCHOTA

Podniesienie dna zatoki szczękowej Warszawa — co to za zabieg?

Podniesienie dna zatoki szczękowej

Czym tak właściwie jest podniesienie dna zatoki szczękowej? Jest to zabieg chirurgiczny, który przeprowadzamy w Ochota Na Uśmiech Warszawa przy pomocy specjalistycznego materiału kościozastępczego pod błonę śluzową zatoki szczękowej. W ten sposób można zwiększyć ilość kości wyrostka zębodołowego, co pozwala na poprawę warunków, jakie panują w jamie ustnej pacjenta. Tak przygotowane podłoże w jamie ustnej umożliwia późniejsze przeprowadzenie zbiegów założenia implantów bez powikłań. Warto wiedzieć, że zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej w naszym gabinecie Ochota Na Uśmiech Warszawa najczęściej przeprowadzany jest z zastosowaniem miejscowego znieczulenia dla komfortu pacjenta przez wyspecjalizowanego chirurga twarzowo-szczękowego.

Podniesienie dna zatoki szczękowej Warszawa — po co to robić?

Po co tak naprawdę wykonuje się zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej? Głównie wykonuje się go w celu przygotowania pacjenta do leczenia implantologicznego u osób ze zbyt nisko położonym dnem zatoki szczękowej. Powoduje to brak możliwości umieszczenia implantu, a co za tym idzie — przedłużające się leczenie. Podniesienie zatoki szczękowej w Ochota na Uśmiech – naszej klinice dentystycznej w Warszawie realizujemy z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi i materiałów stomatologicznych bezpiecznych dla wszystkich pacjentów.

Wskazania do podniesienia dna zatoki szczękowej

Brak wystarczającej ilości kości do założenia implantu

Utrata zębów na bocznym odcinku szczęki

Zbyt nisko osadzone dno zatoki szczękowej

Błędna anatomia szczęki pacjenta

Jak widać, jest wiele wskazań, które kwalifikują pacjenta do wykonania zabiegu, jakim jest podniesienie dna zatoki szczękowej, który wymaga wysokiej precyzji specjalisty i zastosowania profesjonalnych narzędzi stomatologicznych.

Wady i zalety zabiegów podniesienia dna zatoki szczękowej

Zalety podniesienia dna zatoki szczękowej

  • Możliwość wygodnego wprowadzania implantu do jamy ustnej pacjenta
  • Poprawa komfortu życia
  • Naprawa rozległych ubytków kostnych;
  • Odbudowa kości po inwazyjnych zabiegach
  • Pozbycie się problemu zapalenia przyzębia

Wady podniesienia dna zatoki szczękowej

  • Dość wysoka cena
  • Inwazyjność zabiegu
  • Wymaga okresu rekonwalescencji pacjenta

Podniesienie dna zatoki szczękowej — metody

Istnieją dwie metody wykonywania tego typu zabiegów. Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą otwartą to jeden ze sposobów odbudowy zniszczonej tkanki kostnej. Polega ona na wycięciu niewielkiego „okienka” w bocznej ścianie zatoki szczękowej oraz wprowadzeniu w dane miejsce materiału kościozastępczego. To dość mocno inwazja metoda, która jednak pozwala na podniesienie dna zatoki w o wiele szerszym zakresie.

Podniesienie zatoki szczękowej Warszawa w Ochota Na Uśmiech metodą zamkniętą nie wymaga otwarcia światła zatoki, gdyż do wykonania zabiegu wykorzystuje się otwory stworzone pod zastosowanie implantów. To przez nie wprowadza się materiał uzupełniający kości. Warto jednak wiedzieć, iż tą metodą podniesienie dna zatoki szczękowej jest możliwe o maksymalnie 3 mm.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu podniesienia zatoki szczękowej to głównie infekcje bakteryjne, uczulenie na materiał kościozastępczy lub podwyższona temperatura ciała.

Jaka metoda podniesienia zatoki szczękowej jest mniej inwazyjna?

Znacznie mniej inwazyjną metodą podniesienia dna zatoki szczękowej jest metoda zamknięta, jednak należy pamiętać, że w tym przypadku podniesienie będzie możliwe zaledwie o 3 mm.

Ile kosztuje podniesienie dna zatoki szczękowej?

Koszt realizacji zabiegu podniesienia dna zatoki szczękowej zaczyna się od 3300 złotych za zabieg i uzależniony jest od stopnia skomplikowania zabiegu.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – cennik

Lekarze zajmujący się podniesieniem dna zatoki szczękowej

Chirurg twarzowo-szczękowy Warszawa Ochota

Małgorzata Sturska Chirurg szczękowo-twarzowy

Lek. dent. Małgorzata Sturska jest absolwentką Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2017 uzyskała tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Staż specjalizacyjny odbywała w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii. Od 2010 roku była uczestnikiem studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wiedzę zdobytą w toku studiów wzbogaciła o doświadczenie nabyte podczas praktyk w krajowych i zagranicznych ośrodkach akademickich min. w Anglii, Niemczech i na Węgrzech. Swój wolny czas poświęca na podnoszenie zawodowych kwalifikacji biorąc udział w licznych kursach i konferencjach.

W Ochocie na Uśmiech Lek. dent. Małgorzata Sturska przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym usuwanie zębów, dłutowanie ósemek, implantlogią oraz podcinaniem wędzidełek wargi i języka.