ORTODONCJA DZIECIĘCA

Ortodoncja dziecięca w Ochocie na Uśmiech

ortodoncja dziecięca warszawa
W klinice Ochota na Uśmiech podchodzimy do najmłodszych pacjentów ze zrozumieniem oraz spokojem. Skutecznie doprowadzamy nawet najcięższe wady zgryzu do prawidłowego wyglądu. Ortodoncja dziecięca dotyczy głównie usług, które pozwalają na wyeliminowanie wad zgryzu, będących częstym powodem problemów ogólnozdrowotnych, takich jak: bóle głowy, żuchwy oraz asymetria jamy ustnej.

Ortodoncja dziecięca Warszawa – dlaczego warto z niej korzystać?

Ortodonta dziecięcy zajmuje się przede wszystkim leczeniem wad zgryzu u najmłodszych, aby czuli  się oni pewnie na co dzień oraz uniknęli uczucia dyskomfortu lub zaburzeń na tle psychologicznym. W przypadku dzieci stosujemy aparaty ortodontyczne dostosowane do indywidualnego przypadku – stałe lub wyjmowane, dzięki którym możliwe jest leczenie krzywizny zębów już od najmłodszych lat.

 Pierwsza wizyta dziecka u ortodonty – kiedy warto się wybrać?

Na pierwszą wizytę do ortodonty można zabrać dziecko nawet w wieku 2-3 lat, ale lepiej nie czekać z pierwszą wizytą dłużej niż do 7 roku życia. Ortodonta dziecięcy pomoże wyeliminować wszelkie niepokojące symptomy związane z nieprawidłowym rozwojem zgryzu. Do głównych wskazań do korzystania z ortodoncji dziecięcej, zaliczamy:

Częste oddychanie przez usta

Problemy z wyraźną mową

Ssanie palców

Opóźniony proces ząbkowania

Cofnięcie lub wysunięcie się żuchwy

Obgryzanie paznokci

Wady i zalety zabiegów ortodoncji dziecięcej

Zalety ortodoncji dziecięcej

  • Możliwość wyeliminowania krzywego zgryzu już od najmłodszych lat
  • Szansa na uniknięcie późniejszych problemów z uszkodzeniami zębów
  • Duże możliwości dostosowania metod leczenia do potrzeb najmłodszych pacjentów
  • Możliwość użytkowania ściąganego aparatu ortodontycznego

Wady ortodoncji dziecięcej

  • Konieczność kontroli regularnego szczotkowania zębów przez dziecko
  • Częste wizyty kontrolne u ortodonty dziecięcego
  • Koszty leczenia związane z możliwą zmianą aparatów oraz wizytami u specjalisty

Ortodonta dziecięcy – pierwsza wizyta i leczenie krok po kroku

Udając się z dzieckiem do gabinetu ortodoncji dziecięcej w Warszawie, warto wiedzieć o tym, w jaki sposób będzie przebiegać pierwsza wizyta. Specjalista musi przede wszystkim zapoznać się z konkretnym przypadkiem. W tym celu dokonuje się dokładnej analizy stanu zębów stałych i mlecznych, wykonuje się zdjęcie RTG jamy ustnej oraz dopasowuje metodę leczenia. Jeśli zęby są w dobrym stanie, a lekarz wykryje jedynie wadę zgryzu, z powodzeniem można rozpocząć leczenie i zastosować odpowiedni aparat ortodontyczny.

Ortodoncja dziecięca – najczęściej zadawane pytania

Jak powinna wyglądać higiena jamy ustnej podczas leczenia ortodontycznego dziecka?
Trzeba pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów oraz zdejmowaniu wymiennego aparatu do praktycznie każdego posiłku. W ten sposób można utrzymać prawidłowy poziom higieny jamy ustnej i uniknąć występowania zakażeń bakteryjnych.
Czy leczenie ortodontyczne dziecka jest drogie?
Porównując koszty leczenia ortodontycznego dzieci i dorosłych to w zależności od wybranej metody mogą być one podobne, lub niższe w przypadku aparatów wyjmowanych.
Czy występują jakiekolwiek przeciwwskazania dla noszenia aparatu ortodontycznego przez dziecko?
Do przeciwwskazań noszenia aparatu ortodontycznego przez dziecko, zaliczamy: próchnicę zębów, zapalenia bakteryjne, choroby miazgi zęba, cukrzycę lub zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Ortodoncja dziecięca – cennik

 

Lekarz zajmujący się ortodoncją dziecięcą

Ortodontka ochota na uśmiech

Joanna Rąpała Lekarz dentysta

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie - Wydział Lekarski Oddział Stomatologii. Od 17 lat w zawodzie stomatologa. W jej kręgu zainteresowań są zagadnienia stomatologii estetycznej i ortodoncji oraz stomatologii dziecięcej z profilaktyką ortodontyczną.

Od kilku lat jest skupiona na rozwoju w kierunku ortodoncji wykorzystując swoją szeroką wiedzę z zakresu innych kierunków stomatologii. Dzięki szerokiemu przekrojowi wiedzy stomatologicznej ma interdyscyplinarne spojrzenie na potrzeby Pacjentów oraz możliwości leczenia.

W wolnym czasie jeździ konno, lubi spacery nordic walking ze swoim psem i jest mamą wspaniałej Zosi.