IMPLANTY ZĘBÓW
WARSZAWA OCHOTA

Implanty zębów w Ochota na Uśmiech

Implantologia to obecnie najnowocześniejsza metoda przywracania utraconych zębów. Ze wszystkich dostępnych na rynku możliwości uzupełnienia braków zębowych tylko implanty stomatologiczne są idealnym zamiennikiem naturalnych zębów, umożliwiając całkowite przywrócenie ich funkcjonalności. Instalacja implantów to bezbolesna metoda odbudowy zębów i uzupełnienia ich funkcji. Oznacza to, że po implantacji pacjent będzie mógł żuć jedzenie, swobodnie się uśmiechać i cieszyć się życiem. 

Leczenie implantologiczne jest procesem wieloetapowym. Zaczyna się od wizyty konsultacyjnej – rozmowa z pacjentem, zebranie oczekiwań, co do wyników leczenia, skierowanie na dodatkowe badania diagnostyczne. Na podstawie analizy zebranych danych lekarz przedstawi szczegółowy plan leczenia. Skoncentrowane na pacjencie i jego potrzebach leczenie pozwala na otrzymywanie najlepszych rezultatów leczenia.

Zapraszamy na konsultację implantologiczną, w trakcie której nasi specjaliści przedstawią Ci szczegółowy plan leczenia dostosowany do Twoich warunków oraz potrzeb.

implanty zębów Warszawa  Ochota w Ochota na Uśmiech

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębowe?

 Zalety implantów zębowych

  • Stabilne i stałe uzupełnienie odtwarzające braki w uzębieniu
  • Wygląd i odczuwalność – jak prawdziwe zęby
  • Zapewnienie takiej samej siły zgryzu jaką mają naturalne zęby
  • Utrzymanie tkanki kostnej i dziąsła w niezmiennej pozycji, zapewnienie wysokiej estetyki uśmiechu i prawidłowych rysy twarzy
  • Brak konieczności stosowania jakichkolwiek klejów, żeby utrzymać implant
  • Eliminacja dyskomfortu i uczucia niepewności związanego z luźnymi, niewłaściwie dopasowanymi protezami
  • Wykonanie z biokompatybilnych materiałów
  • Brak konieczności szlifowania zębów w celu przymocowania implantów
  • Zapewnienie o wiele lepszej higieny jamy ustnej w porównaniu do protez i mostów

 Dla kogo implanty zębowe?

dla kogo implanty zębowe?

Dla wielu osób implanty zębowe to najwygodniejszy sposób na przywrócenie utraconych zębów, dla innych jedyny możliwy. Zwykłe protezy i mosty nie są odpowiednie dla osób cierpiących na choroby błony śluzowej jamy ustnej, mających słabo zaznaczone procesy zębodołowe, czy odczuwających dyskomfort podczas noszenia konwencjonalnych protez. Implanty mają zastosowanie w przypadku utraty jednego lub więcej zębów, są też wygodną i trwałą alternatywą dla ruchomych protez całkowitych, które nie dają takiego komfortu jak implanty.

Przed zabiegiem implantacji konieczne jest uporządkowanie stanu jamy ustnej tj.: wyleczenie zębów, wyeliminowanie przyczyny krwawienia dziąseł, usunięcie resztkowych korzeni, kamienia nazębnego i osadów. Decyzję o możliwości wszczepienia implantów podejmuje stomatolog, oceniając, jakość kości szczęki, przyzębia i dziąseł na podstawie badań diagnostycznych.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implantem określamy przypominający śrubę sztuczny korzeń – wykonany z tytanu, który po umiejscowieniu w kości zastępuje naturalny korzeń wcześniej utraconego zęba. Tytan to biozgodny materiał, dzięki czemu jest w 100% tolerowany przez organizm. Na wgojonym implancie za pomocą specjalnego łącznika osadzana jest korona protetyczna.  Dzięki temu uzyskujemy zamiennik naturalnych zębów, idealny pod względem estetycznym i funkcjonalnym.  Implanty są idealnym rozwiązaniem przywracającym długotrwały i naturalny uśmiech.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implanty zębowe Astra Tech dlaczego warto je wybrać ?

W Ochocie na uśmiech wykorzystywane są najwyższej klasy implanty Astra Tech Implant EV firmy Dentsply,  które objęte są dożywotnią gwarancją.

Międzynarodowa firma Denstply Implants jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, jeżeli chodzi o implantologie. Jej produkty zawsze bazują na solidnym podejściu naukowym i badaniach klinicznych. System implantologiczny Astra Tech System Implant jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie m.in. za sprawą nanotechnologii, przyspieszającej czas gojenia i proces integracji implantu z kością.

Implanty Astra Tech wykonane są ze specjalnej powłoki Osseo Speed, która przyspiesza proces tworzenia pożądanej objętości tkanki kostnej, jak również przyspiesza proces gojenia. Każdy pacjent osiąga krótszy czas leczenia. Specjalna technologia powoduje delikatną, ale skuteczną stymulację kości i przyspieszenie przyjmowania się implantu.

Rodzaje implantów Astra Tech EV w Ochocie na Uśmiech:

Implanty OsseoSpeed

Implanty Osseospeed o różnych rozmiarach, wyróżniają się wszechstronnością. Można je zastosować także w przypadkach ograniczonej ilości tkanki kostnej.

Profile OsseoSpeed

Profile OsseoSpeed mają unikalny ukośny kształt. Zostały zaprojektowane specjalnie dla przypadków, w których występuje skos szczytu kości szczęki. Podczas ich instalowania możliwe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej tkanki twardej co pozwala na zmniejszenie potrzeby kosztownego zabiegu augmentacji tj. uzupełnienie brakującej kości materiałami zastępczymi.

Implant zęba – jak wygląda zabieg

Etapy uzupełniania braku zęba implantem - jak wygląda zabieg implantacji?

Etap 1- Planowanie leczenia

To kluczowy etap całego procesu leczenia. Konieczne jest przeprowadzenie badań klinicznych oraz analiza badań dodatkowych (zdjęcie pantomograficzne, tomografia) na podstawie których, określamy idealną pozycję każdego z implantów oraz wygląd przyszłych zębów. Efektem tego etapu jest przygotowany dla Pacjenta szczegółowy plan leczenia, który zawiera informacje o wszystkich planowanych zabiegach.

Etap 2 - wszczepienie implantu

Chirurgiczne umieszczenie implantu w idealnie wyznaczonym miejscu tak,  żeby  wokół implantu możliwe było sprawne odbudowanie kości. Dla implantów znajdujących się w widocznym miejscu przygotowujemy  tymczasowe uzupełnienie, dzięki czemu Pacjent może się uśmiechać już podczas procesu gojenia.

Etap 3 - odsłonięcie implantu

Czas gojenia w górnym łuku to 4-6 miesięcy, w dolnym łuku 2-4 miesiące. Po jego zakończeniu odsłaniamy implant i zakładamy śrubę gojącą w celu ukształtowania dziąsła, które powinno wyglądać naturalnie wokół przyszłej pracy protetycznej, którą będziemy umieszczać na implancie. Proces kształtowania dziąsła trwa 2-3 tygodnie.

Etap 4 - mocowanie pracy protetycznej

Na tym etapie pobieramy wyciski i przygotowujemy  estetyczną pracę uzupełniającą, która będzie dobrana indywidualnie w zależności od przypadku. Możemy zastosować korony, mosty lub protezy. Następnie mocujemy gotową pracę protetyczną na implancie, a pacjentowi przekazujemy instrukcję jak postępować po zabiegu i jak utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej.

 

Implanty zębów cena

Ceny implantów zależą od zakresu działań – zapoznaj się z cennikiem poniżej i skontaktuj się w przypadku jakichkolwiek pytań – pomożemy!