IMPLANTY ZĘBOWE – WARSZAWA

Implantologia to obecnie najnowocześniejsza metoda przywracania utraconych zębów, które mogą być źródłem kompleksów i negatywnie wpływać na samoocenę. Ze wszystkich dostępnych na rynku możliwości uzupełnienia braków zębowych tylko implanty stomatologiczne są idealnym zamiennikiem naturalnych zębów, umożliwiającym całkowite przywrócenie ich funkcjonalności. Warto się o tym przekonać, poznać wszystkie zalety tego rozwiązania i zdecydować się na ten krok, który rozpocznie walkę o piękny i pełny uśmiech.

Co ważne, instalacja implantów to bezbolesna metoda odbudowy zębów i uzupełnienia ich funkcji. Oznacza to, że po implantacji pacjent będzie mógł żuć jedzenie, swobodnie się uśmiechać i cieszyć się życiem.

Zapraszamy na konsultację implantologiczną, w trakcie której nasi specjaliści przedstawią Ci szczegółowy plan leczenia dostosowany do Twoich warunków oraz potrzeb.

implanty zębów Warszawa  Ochota w Ochota na Uśmiech

Implanty zębów w Warszawie – odwiedź nasz gabinet i ciesz się pięknym uśmiechem

Leczenie implantologiczne jest procesem wieloetapowym i przeprowadzanym w naszym gabinecie przez wykwalifikowanych specjalistów. Zaczyna się od wizyty konsultacyjnej, podczas której lekarz rozmawia z pacjentem, pyta o jego oczekiwania co do wyników leczenia oraz kieruje na dodatkowe badania diagnostyczne. Są one niezbędne jeszcze przed zaproponowaniem konkretnych metod implantologicznych.

Na podstawie analizy zebranych danych lekarz przedstawia szczegółowy plan leczenia w pełni zrozumiały sposób. Skoncentrowane na pacjencie i jego potrzebach leczenie pozwala na otrzymywanie najlepszych rezultatów wybranej metody, które z pewnością spełnią wszelkie oczekiwania i potrzeby. Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, dlatego w pełni skupiamy się na danym problemie i rozwiązujemy go w 100%, zapewniając kompleksową obsługę i bezpieczne rozwiązania. Dzięki nim bez wątpienia odzyskasz piękny uśmiech, który będzie dla Ciebie powodem do dumy!

Implanty stomatologiczne w Warszawie – poznaj najważniejsze zalety

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie, które łączy w sobie wiele zalet. Warto je poznać jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdyż z pewnością ją ułatwią i zniwelują wszelki stres towarzyszący pierwszej wizycie.

Do najważniejszych zalet implantów stomatologicznych wykonywanych w naszym gabinecie należy:


Zalety implantów zębowych

  • Stabilne i stałe uzupełnienie – odtwarzające braki w uzębieniu, dzięki któremu można mieć poczucie bezpieczeństwa.
  • Wygląd i odczuwalność – jak prawdziwe zęby, co gwarantuje naturalny efekt i dyskrecję.
  • Zapewnienie takiej samej siły zgryzu, jaką mają naturalne zęby – ta zaleta sprawia, że gryzienie nawet bardzo twardych pokarmów nie wiążę się z obawą uszkodzenia implantu,
  • Utrzymanie tkanki kostnej i dziąsła w niezmiennej pozycji, zapewnienie wysokiej estetyki uśmiechu i prawidłowych rysów twarzy, które zmieniają się w przypadku utraty uzębienia i ubytków,
  • Brak konieczności stosowania jakichkolwiek klejów, żeby utrzymać implant, co wpływa na komfort życia codziennego,
  • Wykonanie z biokompatybilnych materiałów, które należą do najwyższej jakości surowców wykorzystywanych na szeroką skalę w medycynie. Mają niezbędne atesty i spełniają obowiązujące normy, są w pełni bezpieczne dla pacjentów ze względu na brak toksyczności i negatywnego wpływu na organizm.
  • Brak konieczności szlifowania zębów w celu przymocowania implantów – to duża zaleta w porównaniu z mostami, w przypadku których wymaga się obróbki zdrowych zębów w celu perfekcyjnego dopasowania.
  • Zapewnienie o wiele lepszej higieny jamy ustnej w porównaniu do protez i mostów, gdyż implanty są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji i dokładnym czyszczeniu, co zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej i rozwojowi szkodliwych dla zdrowia bakterii.
  • Zapobieganie rozsuwania i przesuwania się innych zębów, co zabezpiecza prawidłowy układ przyzębia i zgryzu.

 Dla kogo implanty zębowe?

dla kogo implanty zębowe?

Dla wielu osób implanty zębowe to najwygodniejszy sposób na przywrócenie utraconych zębów, dla innych jedyny możliwy. Zwykłe protezy i mosty nie są odpowiednie dla osób cierpiących na choroby błony śluzowej jamy ustnej, mających słabo zaznaczone procesy zębodołowe, czy odczuwających dyskomfort podczas noszenia konwencjonalnych protez. Implanty mają zastosowanie w przypadku utraty jednego lub więcej zębów, są też wygodniejszą, trwałą alternatywą dla ruchomych protez całkowitych.

Przed zabiegiem implantacji konieczne jest uporządkowanie stanu jamy ustnej tj.: wyleczenie zębów, wyeliminowanie przyczyny krwawienia dziąseł, usunięcie resztkowych korzeni, kamienia nazębnego i osadów. Decyzję o możliwości wszczepienia implantów podejmuje stomatolog, oceniając, jakość kości szczęki, przyzębia i dziąseł na podstawie badań diagnostycznych.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implantem określamy przypominający śrubę sztuczny korzeń – wykonany z tytanu, który po umiejscowieniu w kości zastępuje naturalny korzeń wcześniej utraconego zęba. Tytan to biozgodny materiał, dzięki czemu jest w 100% tolerowany przez organizm. Na wgojonym implancie za pomocą specjalnego łącznika osadzana jest korona protetyczna.  Dzięki temu uzyskujemy zamiennik naturalnych zębów, idealny pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

 

Implanty są idealnym rozwiązaniem przywracającym długotrwały i naturalny uśmiech, dlatego zawsze w przypadku braków w uzębieniu warto je rozważyć, gdyż są jedną z najskuteczniejszych metod obecnie stosowanych w gabinetach dentystycznych. Z tego względu cieszą się tak dużą popularnością i zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku.

Czym jest implant stomatologiczny?

Implanty zębowe Astra Tech – dlaczego warto je wybrać ?

W Ochocie na Uśmiech wykorzystywane są najwyższej klasy implanty Astra Tech Implant EV firmy Dentsply, które objęte są dożywotnią gwarancją, dlatego stanowią najlepszy i jednocześnie niezawodny wybór. Międzynarodowa firma Denstply Implants jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, jeżeli chodzi o implantologię. Jej produkty zawsze bazują na solidnym podejściu naukowym i badaniach klinicznych. System implantologiczny Astra Tech System Implant jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie m.in. za sprawą nanotechnologii, przyspieszającej czas gojenia i proces integracji implantu z kością. Przedsiębiorstwo wykorzystuje innowacyjne i sprawdzone rozwiązania, które pozwalają spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania współczesnych pacjentów.

Implanty Astra Tech wykonane są ze specjalnej powłoki Osseo Speed, która przyspiesza proces tworzenia pożądanej objętości tkanki kostnej, jak również przyspiesza proces gojenia. Dzięki temu każdy pacjent osiąga krótszy czas leczenia, które nie wiąże się z dyskomfortem. Specjalna technologia powoduje delikatną, ale skuteczną stymulację kości i przyspieszenie przyjmowania się implantu.

Implantologia stomatologiczna w Warszawie – rodzaje implantów Astra Tech EV w Ochocie na Uśmiech

Implanty Osseospeed o różnych rozmiarach, które wyróżniają się wszechstronnością. Można je zastosować także w przypadkach ograniczonej ilości tkanki kostnej, co jest dużym udogodnieniem i niekiedy jedynym rozwiązaniem dla niektórych pacjentów.

Profile OsseoSpeed mają unikalny ukośny kształt. Zostały zaprojektowane specjalnie dla przypadków, w których występuje skos szczytu kości szczęki. Podczas ich instalowania możliwe jest maksymalne wykorzystanie dostępnej tkanki twardej, co pozwala na zmniejszenie potrzeby kosztownego zabiegu augmentacji tj. uzupełnienie brakującej kości materiałami zastępczymi.

Oczywiście nasi specjaliści, przedstawiając plan leczenia, zaproponują metodę i rodzaj implantu, który najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Właśnie z tego względu indywidualne podejście do każdego pacjenta jest tutaj nieocenione.

Etapy uzupełniania braku zęba implantem – jak wygląda zabieg implantacji?

Wiele osób obawia się pierwszej wizyty, a następnie leczenia związanego z implantacją, dlatego poniżej przedstawiamy przebieg i opis poszczególnych etapów. Dzięki temu z pewnością nie będziesz zwlekać z decyzją o podjęciu leczenia, a jednocześnie zyskasz także pozytywne nastawienie, które również jest kluczem do sukcesu. Zapoznaj się z poniższymi informacjami i przekonaj się, że implantacja wcale nie jest taka straszna i skomplikowana, jak mogłoby się wydawać.

Etapy uzupełniania braku zęba implantem - jak wygląda zabieg implantacji?

Etap 1- Planowanie leczenia

To kluczowy etap całego procesu leczenia. Konieczne jest przeprowadzenie badań klinicznych oraz analiza badań dodatkowych (zdjęcie pantomograficzne, tomografia), na podstawie których określamy idealną pozycję każdego z implantów oraz wygląd przyszłych zębów. Efektem tego etapu jest przygotowany dla pacjenta szczegółowy plan leczenia, który zawiera informacje o wszystkich planowanych zabiegach. To pewnego rodzaju wprowadzenie, podczas którego lekarz chętnie odpowiada na wszystkie pytania, dzieli się swoją wiedzą i rozwiewa wątpliwości.

Etap 2 - wszczepienie implantu

Chirurgiczne umieszczenie implantu w idealnie wyznaczonym miejscu tak, żeby wokół implantu możliwe było sprawne odbudowanie kości. Dla implantów znajdujących się w widocznym miejscu przygotowujemy tymczasowe uzupełnienie, dzięki czemu pacjent może się uśmiechać już podczas procesu gojenia. To duże udogodnienie i poczucie bezpieczeństwa dla wszystkich osób korzystających z zabiegu, które obawiają się nieestetycznego wyglądu uzębienia w trakcie leczenia.

Etap 3 - odsłonięcie implantu

Czas gojenia w górnym łuku to 4-6 miesięcy, w dolnym łuku 2-4 miesiące. Po jego zakończeniu odsłaniamy implant i zakładamy śrubę gojącą w celu ukształtowania dziąsła, które powinno wyglądać naturalnie wokół przyszłej pracy protetycznej, którą będziemy umieszczać na implancie. Proces kształtowania dziąsła trwa 2-3 tygodnie.

Etap 4 - mocowanie pracy protetycznej

Na tym etapie pobieramy wyciski i przygotowujemy estetyczną pracę uzupełniającą, która będzie dobrana indywidualnie w zależności od przypadku. Możemy zastosować korony, mosty lub protezy zębowe. Następnie mocujemy gotową pracę protetyczną na implancie, a pacjentowi przekazujemy instrukcję jak postępować po zabiegu i jak utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej. Stosowanie się do zaleceń sprawi, że gojenie przebiegnie zgodnie z planem i będzie w pełni komfortowe dla pacjenta. Ponadto zminimalizuje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Implanty zębów – cena w Warszawie w naszym gabinecie Ochota na Uśmiech

Ceny implantów zależą od zakresu działań, które będą niezbędne do przeprowadzenia w konkretnym przypadku. Warto zatem zapoznać się z poniższym cennikiem, a w przypadku jakichkolwiek pytań skontaktować się z nami. Chętnie na nie odpowiemy i pomożemy.

Istnieje możliwość natychmiastowego obciążenia implantów na koronach tymczasowych i tymczasowych łącznikach. Należy pamiętać, że wszystkie zabiegi implantologiczne są wyceniane indywidualnie dla każdego pacjenta.

Dokładamy wszelkich starań, żeby każdy Pacjent opuszczał naszą placówkę w pełni usatysfakcjonowany z naszych usług i z uśmiechem od ucha do ucha. Wizyta u nas dodaje pewności siebie i pozwala zlikwidować kompleksy raz na zawsze.

Gabinet Ochota na Uśmiech – kompleksowe usługi stomatologiczne i indywidualne podejście do każdego pacjenta

W naszym gabinecie Ochota na Uśmiech, poza implantami zębowymi, oferujemy również różnego rodzaju usługi stomatologiczne, które świadczymy na najwyższym poziomie. Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, urządzenia diagnostyczne i profesjonalne narzędzia, a zatrudniony w niej personel to jedni z najlepszych dentystów w Warszawie.

Przyjazna aranżacja, empatyczne podejście i indywidualne traktowanie naszych pacjentów sprawia, że każdy może czuć się komfortowo tuż po przekroczeniu progu gabinetu. Całemu naszemu personelowi zależy na pięknych uśmiechach wszystkich osób, które nas odwiedzają, dlatego stale się szkolimy i realizujemy każde wyzwanie, jednocześnie dostosowując efektywną metodę leczenia do możliwości finansowych pacjentów. Zapraszamy już dziś do skorzystania z naszych usług i przekonania się, że walka o piękny uśmiech wcale nie musi wiązać się z bólem i stresem.