SKALING ZĘBÓW
W WARSZAWIE

Co to jest skaling zębów?

Skaling jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów dentystycznych w związku z zachowaniem estetyki i higieny jamy ustnej. Skaling zębów polega przede wszystkim na usunięciu kamienia nazębnego z płytki zębowej poprzez rozpylenie pod ciśnieniem zawiesiny zawierającej piasek dentystyczny. Po wszystkim higienistka stomatologiczna poleruje zęby pacjenta, dla lepszego wygładzenia. Wraz z kamieniem nazębnym zalegają bakterie oraz resztki jedzenia, które sprzyjają rozwojowi chorób oraz stanów zapalnych. Poprzez działanie enzymów, które występują w ślinie substancje te utwardzają się i można je usunąć jedynie stosując profesjonalne zabiegi dentystyczne, takiej jak skaling. do przeprowadzenia zabiegu stosuje się profesjonalny sprzęt dentystyczny, m.in. skaler ultradźwiękowy. Nadmiar płytki nazębnej, z której tworzy się kamień powoduje nie tylko stany zapalne, ale również krwawienia dziąseł, ubytki w zębach, odsłanianie się szyjek zębowych i w efekcie tego paradontozę. Jest to choroba, która powoduje ból, wypadanie zębów oraz przykry zapach z jamy ustnej. U wielu osób kamień nazębny powoduje również nadwrażliwość, dlatego warto regularnie poddawać się zabiegowi skalingu.

skaling zębów warszawa ochota na uśmiech
skaling zębów warszawa

Wskazania do skalingu zębów

Kamień nazębny jest jednym z głównych powodów powstawania stanów zapalnych w jamie ustnej

Kamień nazębny powoduje paradontozę

Zabiegowi powinny poddać się osoby, które spożywają dużo kawy i herbaty

Skaling wskazany jest dla osób palących papierosy

Ciemny kolor uzębienia spowodowany odkładaniem się płytki nazębnej

 Zalety i wady skalingu zębów


Zalety skalingu zębów

  • poprawia stan zdrowia jamy ustnej
  • odświeża zęby oraz jamę ustną
  • pozwala zachować biały kolor zębów
  • usuwa bakterie oraz złogi, które tworzą się z resztek jedzenia i drobnoustrojów

Wady skalingu zębów

  • może powodować nadwrażliwość zębów na niektóre pokarmy oraz niskie i wysokie temperatury
  • w porównaniu do piaskowania może sprawiać delikatny dyskomfort

Skaling – najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymują się efekty skalingu?

Efekty skalingu utrzymują się w zależności od genetycznych skłonności oraz prowadzonego trybu życia. Osoby, które dbają o higienę jamy ustnej powinny poddawać się zabiegowi skalingu 1-2 razy w roku, natomiast osoby palące, pijące duże ilości kawy oraz posiadające genetyczne skłonności do powstawania kamienia nazębnego powinny skalować zęby nawet raz na 3 miesiące.

Czy skaling jest bolesny?
  • Zabieg skalingu najczęściej jest całkowicie bezbolesny. Przy występowaniu nadwrażliwości istnieje możliwość otrzymania znieczulenia miejscowego.
Jakie są ceny skalingu zębów?

Cena skalingu to 200 złotych, w pakiecie z zabiegami uzupełniającymi takimi jak piaskowanie i fluoryzacja kosztuje 300 zł.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu skalingu?
  • Zabieg skalingu odradzany jest osobom, które posiadają rozrusznik serca. Unikanie skalingu zaleca się również kobietom w ciąży. Również osoby ze zdiagnozowana osteoporozą powinny unikać skalingu zębów.
Jak utrwalić efekt skalingu?

Najlepiej stosować skaling w komplecie z pozostałymi zabiegami mającymi na celu utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia jamy ustnej, takich jak piaskowanie, wybielanie oraz fluoryzacja. Zabieg skalingu najlepiej wykonywać do dwóch razy w roku. Warto również płukać jamę ustną płynami, które zapobiegają powstawaniu kamienia oraz płytki nazębnej.

Skaling zębów – cennik

Higienistki stomatologiczne zajmujące się skalingiem zębów

Monika Półtorak Ochota na Uśmiech

Monika Półtorak Menedżer gabinetu

Absolwentka Warszawskiej Szkoły Pracowników Medycznych i Społecznych.
Dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna.

W swojej pracy ceni kontakt z ludźmi, chętnie doda  otuchy wszystkim bojącym się wizyty na fotelu stomatologicznym.

W Ochocie na uśmiech najchętniej asystuje przy zabiegach z zakresu chirurgii, wykonuje higienizację oraz zajmuje się sprawami organizacyjnymi. 

Prywatnie miłośniczka zwierząt, pasjonatka sportów wodnych i siłowych.

Beata Morzy Ochota na Uśmiech

Beata Morzy Higienistka

Dyplomowana higienistka i asystentka stomatologiczna. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe oraz niekończące się pokłady empatii sprawiają, iż nawet najbardziej wymagający Pacjent czuje się dobrze i komfortowo podczas wizyty.

W Ochocie na uśmiech asystuje do zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki oraz ortodoncji w której się specjalizuje. Wykonuje również zabiegi z zakresu profilaktyki stomatologicznej zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Prywatnie spełniona mama i miłośniczka dobrej książki