LICÓWKI PORCELANOWE I KOMPOZYTOWE WARSZAWA 

Cennik licówek jest naprawdę różny – ze względu m.in. na wykorzystane materiały. Jakie surowce można spotkać i jak wpływają one na właściwości licówek? Licówki to konkretnie cienkie nakładki na zęby, które szybko potrafią poprawić estetykę uśmiechu. Stomatolog przy użyciu specjalnego kleju przykleja je do naturalnych zębów, a dokładnie do ich licowej powierzchni (zwróconej na zewnątrz łuku zębowego).

W zależności od rodzaju licówki zakłada się w całości bądź tworzy stopniowo, warstwa po warstwie. Efekty zabiegu dają natychmiastowe rezultaty, choć poprzedza go proces przygotowawczy. Ważne jest, że takie nakładki są znacznie mniej inwazyjne niż inne uzupełnienia, na przykład korony pełnoceramiczne.

Licówki porcelanowe – Warszawa

Stomatologia w dzisiejszych czasach daje niesamowite możliwości. Ta nauka rozwija się niezwykle dynamicznie, czego efekty da się zauważyć w wielu gabinetach. Nasza klinika Ochota na Uśmiech zatrudnia ekspertów, którzy każdego dnia zdobywają nowe umiejętności oraz wiedzę dotyczące nowych technologii.

Licówki porcelanowe inaczej nazywa się pełnoceramicznymi. Wykonano je, jak wskazuje ich nazwa, z bardzo często stosowanej w dentystyce porcelany skaleniowej – najcieńszej i najbardziej podobnej do naturalnego szkliwa zębów. Dlatego też to one są najpopularniejszym wyborem pośród pacjentów, ze względu na szereg swoich właściwości.

 Licówki porcelanowe – przed i po

licówki ceramiczne warszawa ochota
licówki ceramiczne warszawa
licówki porcelanowe warszawa ochota
licówki porcelanowe warszawa

 Zalety i wady licówek porcelanowych

Zalety licówek porcelanowych

 • Licówki zębowe wykonywane z porcelany są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego.
 • Są niepodatne na przebarwienia, na przykład od kawy, oraz matowienie. Dzięki temu przez wiele lat zachowują swój pierwotny połysk i barwę.
 • Osiągnięcie wymarzonego efektu w bardzo szybkim czasie – tzw. Hollywood smile, który jest marzeniem wielu osób.
 • Są najtrwalsze z dostępnych typów licówek.
 • Dzięki nim odbudujesz wiele urazów szkliwa, takich jak pęknięcia i ukruszenia korony.
 • Raz założone, przy odpowiedniej pielęgnacji zasugerowanej przez stomatologa, posłużą 10 lat – a nawet więcej!

Wady licówek porcelanowych

 • Uszkodzonej licówki porcelanowej nie da się naprawić – należy ją wymienić na nową
 • Odpowiednie dobranie licówek porcelanowych wymaga kilku wizyt w gabinecie
 • Konieczność odbywania regularnych wizyt kontrolnych
 • Wyższy koszt niż w przypadku licówek kompozytowych lub bondingu zębów
 • Nieodwracalność zabiegu

Dla kogo są licówki porcelanowe?

Przede wszystkim dla tych, którzy chcą cieszyć się pięknym uśmiechem w Hollywoodzkim stylu, albo chcą mieć naturalnie i świeżo wyglądający uśmiech dopasowany do ich twarzy . Licówki porcelanowe pozwalają na zamknięcie diastemy, czyli nieestetycznej szpary. Przyczyniają się one do natychmiastowej poprawy kształtu zębów po zabiegu zakładania. Należy jednak pamiętać, że przed nim trzeba odbyć kilka konsultacji, aby stomatolog dobrze dobrał kształt, kolor oraz rozmiar licówek. Są one bowiem inwestycją na długie lata, dlatego zależy nam, by spełniały wszystkie oczekiwania i potrzeby pacjenta.

Poza tym, licówki porcelanowe to rozwiązanie dla osób, które pragną mieć jaśniejszy odcień swoich naturalnych zębów i jednocześnie uniknąć procesu wybielania. Automatycznie po ich założeniu znikają też przebarwienia i wszelkiego rodzaju uszkodzenia, o czym pisaliśmy nieco wyżej.

Wskazania do licówek porcelanowych

Chęć osiągnięcia efektu „Hollywood smile”

Możliwość zmiany odcienia zębów na jaśniejszy

Zamykanie szpar między zębami

Maskowanie pęknięć i niedorozwoju szkliwa

Likwidacja przebarwień zębów

Odbudowa pęknięć i ukruszeń korony

Proces zakładania licówek porcelanowych

Pacjent musi w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie zęby i usunąć z nich kamień. Niekiedy poddaje się je zabiegowi wybielania. Później stomatolog szlifuje naturalne zęby i pobiera ich wyciski lub wykonywane są skany skanerem wewnątrzustnym i wysyła je do pracowni protetycznej. Tam tworzone są licówki idealnie dopasowane do kształtu zębów. Po Twojej akceptacji lekarz przykleja je.

Licówki kompozytowe – Warszawa

Od porcelanowych odpowiedniczek odróżnia je to, że do ich założenia nie jest konieczne spiłowanie zębów pacjentów. Pacjent musi w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie zęby i usunąć z nich kamień. Niekiedy poddaje się je zabiegowi wybielania. Później stomatolog delikatnie szlifuje naturalne zęby, wyrównując krawędzie tak, aby skorygować ich kształt – choć w większości przypadków i to jest niepotrzebne. Następnie lekarz pobiera ich wyciski lub wykonuje skany skanerem wewnątrzustnym, a następnie wysyła je do pracowni protetycznej.  Tam tworzone są licówki idealnie dopasowane do kształtu zębów. Po Twojej akceptacji lekarz przykleja je. Licówka kompozytowa jest więc jeszcze mniej inwazyjną opcją, niż licówki porcelanowe.

Licówki kompozytowe – przed i po

bonding zębów warszawa ochota
bonding zębów

 Zalety i wady licówek kompozytowych

Zalety licówek kompozytowych

 • Mniejszy koszt niż w przypadku licówek porcelanowych
 • Szybkie i łatwe nakładanie na zęby – zazwyczaj wystarczy jedna wizyta
 • Pacjent może wrócić do codziennych czynności natychmiast po zabiegu
 • Łatwość naprawy licówek
 • Mniejsza inwazyjność mocowania licówek

Wady licówek kompozytowych

 • Licówki kompozytowe są mniej wytrzymałe niż ich porcelanowe odpowiedniki
 • Większa podatność na przebarwienia lub żółknięcie
 • Mniejsze możliwości odwzorowania naturalnego koloru zębów

Kiedy zalecana jest licówka kompozytowa?

 • Do założenia licówek kwalifikują się zęby odporne na wybielanie lub gdy zabieg ten nie daje satysfakcjonującego efektu estetycznego. Zdarza się, że liczne przebarwienia spowodowane są przez martwą miazgę czy farmakoterapię po leczeniu tetracyklinami. Jest to nic innego jak składnik antybiotyku stosowanego na trądzik. Dodatkowo zmianę koloru miazgi może powodować kawa, marchew czy pomidory i inne farbujące jedzenie, spożywane każdego dnia.
 • Kolejną kwestią kwalifikującą do tego rodzaju licówek są tzw. anomalie morfologiczne. Chodzi o sytuację, w której zęby są małe, źle ukształtowane i mają liczne ubytki szkliwa i otarcia. Sprawdzą się także do likwidacji diastemy i nadbudowy brzegów siecznych (górnej części zęba, miażdżącej pożywienie) oraz kształtów anatomicznych. Jest to bardzo ważne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.
 • Licówki kompozytowe to dobre rozwiązanie do odbudowy korony zęba. Estetycznie uzupełnią ubytki szkliwa, spowodowane przez starcia i erozję oraz naprawi niewielkie złamania lub jeśli Twoje zęby mają naturalnie nieprawidłowo ukształtowaną powierzchnię.

Wskazania do licówek kompozytowych

Satysfakcjonujący efekt estetyczny w przypadku zębów odpornych na zabieg wybielania

Możliwość likwidacji anomalii morfologicznych, np. zbyt małych zębów o złym ukształtowaniu

Likwidacja diastemy i nadbudowy brzegów siecznych

Dobre rozwiązanie do odbudowy korony zęba, nawet w przypadku wielu ubytków

Estetyczne uzupełnienie ubytków szkliwa spowodowanych przez starcia i erozję

Naprawa niewielkich złamań oraz zębów o nieprawidłowo ukształtowanej powierzchni

Licówki kompozytowe Warszawa – na co zwrócić uwagę przed założeniem?

 • Przede wszystkim, licówki zakłada się tylko na zdrowe zęby. Dlatego bardzo ważne jest, by wyleczyć wszelkie ubytki i stany zapalne. Inaczej nałożenie ich nie będzie możliwe.
 • Jeśli pacjent wykonuje tzw. para-funkcje, czyli obgryza paznokcie, długopisy i inne przedmioty, nie kwalifikuje się do zabiegu.
 • Należy zwracać szczególną uwagę na higienę jamy ustnej.
 • Jeśli któryś z zębów jest bardzo złamany, dobrze byłoby rozważyć założenie licówki porcelanowej.

Licówki – najczęściej zadawane pytania

Czy zakładanie licówek porcelanowych jest bolesnym zabiegiem?
Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu, jest więc praktycznie bezbolesny.
Jak długo utrzymują się efekty założenia licówek porcelanowych?
Przy odpowiednich corocznych kontrolach licówki porcelanowe mogą posłużyć 10 lat i wiecej – w zależności od warunków zębowych pacjenta i stosowania się do zaleceń.
Jak wygląda zabieg zakładania licówek porcelanowych?
W pierwszej kolejności należy wyleczyć wszystkie zęby i usunąć kamień nazębny. Czasami przed założeniem licówek porcelanowych wykonuje się zabieg wybielania zębów, żeby dostosować kolor zębów do przyszłego koloru licówek. Następnie rozpoczyna się proces zakładania licówek. W pierwszej kolejności dentysta delikatnie szlifuje zęby, na które mają być założone licówki i pobiera wycisk protetyczny lub wykonuje skan skanerem wewnątrzustnym. W kolejnym kroku skan/wycisk wysyłany jest do laboratorium protetycznego, gdzie wykonywane są idealnie dopasowane do kształtu Twojego zęba licówki porcelanowe. Następnie dentysta przykleja licówkę specjalnym klejem do przedniej powierzchni zęba.
Jakie są przeciwskazania do licówek porcelanowych?
 • para-funkcje np. obgryzanie paznokci, długopisów
 • nieprawidłowa higiena jamy ustnej
 • braki zębowe
 • wady zgryzu, mogące spowodować uszkodzenie lub utratę licówek porcelanowych
 • bruksizm

Licówki – cena w Warszawie

Pacjenci często zastanawiają się, ile właściwie kosztują licówki. Dlatego odpowiadamy na to zapytanie: aplikacja pojedynczej licówki porcelanowej w naszej klinice zaczyna się od 2200 zł, a kompozytowej od 700 zł. Może być założona również licówka na martwy ząb. Cena tego zabiegu zależy od wyboru jej materiału.

Klinika Ochota na Uśmiech stosuje najnowsze i innowacyjne metody leczenia oraz usług z zakresu chirurgii szczękowej, ortodoncji, protetyki oraz endodoncji. Ponadto do kompleksowego leczenia wykorzystujemy Digital Smile Design. To technologia, pozwalająca przymierzyć swój nowy uśmiech, na przykład przed założeniem licówek. Dzięki temu poznasz efekt końcowy wcześniej, co znacznie ułatwi akceptację projektu lub jego ewentualne zmiany. Wystarczy, że zrobimy Ci zdjęcie, a nasi eksperci zajmą się resztą!

Lekarze zajmujący się licówkami w Ochocie na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Współzałożyciel

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.

Aneta Buczko Ochota na uśmiech

Aneta Buczko Lekarz Dentysta

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, co jest jej pasją.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, aby móc świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Zawsze uśmiechnięta, sprawia, że nawet najbardziej strachliwi Pacjenci przestają się bać wizyt w gabinecie.

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.