Endodoncja Warszawa Ochota

Ochota na uśmiech – leczenie kanałowe

Usługi leczenia endodontycznego

Ochota na uśmiech oferuje kompleksowe usługi endodoncji, w tym: leczenie kanałowe zęba, leczenie resorpcji korzenia, usunięcie złamanego narzędzia.

Dobry endodonta Warszawa

Umów się na leczenie kanałowe w gabinecie Ochota na uśmiech. Oferujemy bezbolesne, ekonomiczne zabiegi leczenia kanałowego przy wykorzystaniu najnowszych technik diagnostycznych i leczniczych.

Lekarz endodonta Warszawa Ochota

Nasz gabinet stomatologiczny specjalizuje się w leczeniu kanałowym w samym sercu Warszawy na Ochocie. przyjdź do naszego gabinetu i dowiedz się więcej.

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe

Endodoncją nazywamy tę dziedzinę medycyny stomatologicznej, która zajmuje się kanałowym leczeniem zębów. Obecnie dzięki nowoczesnym metodom oraz wysokiej jakości sprzętowi, zabiegi te pozwalają na zachowanie swoich zębów i uratowanie nawet tych bardzo zniszczonych. W naszej klinice oferujemy usługi niezwykle doświadczonych lekarzy stomatologów, którzy mogą pomóc w leczeniu zębów, które jeszcze niedawno kwalifikowane byłyby to usunięcia.
Endodoncja czyli leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne – na czym polega?

Leczenie endodontyczne zwane popularnie leczeniem kanałowym jest konieczne w momencie, kiedy w obrębie zęba doszło do nieodwracalnego uszkodzenia miazgi. W procesie leczenia lekarz usuwa uszkodzone przez chorobę tkanki a powstałą w ten sposób przestrzeń zabezpiecza się specjalnym materiałem.Leczenie endodontyczne jest doskonałym przykładem rozwoju technologicznego, który pozwala na zachowanie w dobrym zdrowiu zębów, które jeszcze jakiś czas temu skazane były na usunięcie. Leczenie kanałowe jest dodatkowo bardzo skuteczne. W przypadku doświadczonych lekarzy i wysokiej jakości sprzęty skuteczność oceniana jest na ponad 95%.

Leczenie endodontyczne – wskazania

Leczenie kanałowe jest wskazywane najczęściej w przypadku bardzo zaawansowanych przypadków próchnicy. Wówczas tkanka wypełniająca jamę zęba, czyli miazga ulega rozkładowi pod wpływem działania bakterii beztlenowych oraz uszkodzeń mechanicznych.Wskazania do przeprowadzenia leczenia endodontycznego to przede wszystkim:
 • zgorzel
 • zapalenie miazgi
 • stan zapalny tkanek okołowierzchołkowych
 • uszkodzenie miazgi zęba w wyniku urazu

Leczenie endodontyczne – przeciwwskazania

Leczenie kanałowe za pomocą nowoczesnego sprzętu jest bezpieczne, bezbolesne i bardzo skuteczne. Wielu pacjentów z pewnością jednak zastanawia się, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do podjęcia leczenia z zakresu endodoncji.Zazwyczaj leczenia kanałowego może podjąć się każdy, bez względu na wiek. Większość chorób ustrojowych nie stanowi dla tego żadnej przeszkody. Istnieje jednak kilka schorzeń, które sprawiają, że pacjent może znaleźć się w grupie ryzyka. Są to między innymi:
 • niewydolność nerek
 • przewlekłe stany obniżonej odporności
 • niektóre choroby serca
 • niektóre choroby stawów
Przed zabiegiem zostaje przeprowadzony wywiad z pacjentem i jeżeli pojawia się ryzyko związane z którąś z tych chorób, metoda zostaje dobra indywidualnie. Mowa tu przede wszystkim o ustaleniu konkretnego leczenia antybiotykowego oraz innych leków.

Leczenie endodontyczne pod mikroskopem

Leczenie kanałowe uznawane jest dzisiaj za zabieg dosyć powszechny. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że należy on do prostych. Zasadniczo mamy tutaj do czynienia z jednym z najbardziej skomplikowanych procesów leczenia zębów. Wynika z samej ich anatomii.W zależności od tego jak daleko wgląd znajdują się zęby, różni się liczba ich kanałów. Zęby sieczne oraz kły posiadają jeden kanał i w związku z tym są najłatwiejsze do wyleczenia. Położone dalej zęby przedtrzonowe posiadają do trzech korzeni, natomiast zęby trzonowe mogą mieć ich ponad pięć.Problemem nie jest jedynie sama liczba kanałów zębowych, ale także ich kształt. Wynika on z kwestii genetycznych i różni się od siebie w przypadku każdego pacjenta. W praktyce korzenie mogą być stosunkowo proste, jednak u niektórych są one zagięte w jedną stronę a w skrajnych przypadkach nawet poskręcane.Nawet trudne przypadki mogą być jednak skutecznie leczone dzięki nowoczesnej medycynie endodontycznej. Mowa tu przede wszystkim o nowatorskim i zaawansowanym sprzęcie, jakim jest mikroskop. Korzystając z niego lekarz ma możliwość znacznego powiększenia obrazu kanału, którym akurat się zajmuje. Dzięki temu precyzja jest dużo większa a skuteczność zabiegu wzrasta.
Leczenie kanałowe pod mikroskopem
Leczenie kanałowe w Warszawie z mikroskopem ma wiele zalet. Mowa tu między innymi o:
 • większa skuteczność i dokładność
 • możliwość znalezienia wszystkich ujść kanałów
 • możliwość zamknięcia perforacji
 • większe bezpieczeństwo pacjenta

Endodoncja bez bólu

Przez długie lata perspektywa leczenia kanałowego wywoływała w pacjentach prawdziwy popłoch. Wynikało to z faktu, że medycyna stomatologiczna nie była jeszcze dostatecznie rozwinięta i leczenie faktycznie bywało dosyć bolesne. Na szczęście to już przeszłość.Obecnie leczenie kanałowe pod skutecznym znieczuleniem miejscowym jest standardem. Pacjent nie musi obawiać się bólu. Jest to nie tylko o wiele bardziej komfortowa sytuacja dla leczonego, ale także większe bezpieczeństwo pracy lekarza. Badanie jest także bardziej skuteczne.Osoby, które panicznie boją się zabiegów dentystycznych mogą skorzystać z leczenia w znieczuleniu ogólnym, popularnie zwanym narkozą.

Endodoncja w Warszawie – dlaczego warto?

Leczenie kanałowe w naszej warszawskiej klinice stomatologicznej jest nie tylko bardzo skuteczne, ale także bezpieczne i komfortowe. Wierzymy w to, że pozbawienie bólu jest bardzo ważnym kryterium skutecznego leczenia.Oferujemy usługi doświadczonej i doskonale przeszkolonej kadry lekarskiej. W połączeniu z najwyższej klasy nowoczesnym sprzętem oraz trwałymi i bezpiecznymi komponentami.Współczesne leczenie kanałowe jest zaawansowane technicznie, a jego skuteczność przekracza 95% przypadków. Narzędzia, takie jak mikroskop pozwalają na skuteczne leczenie nawet bardzo trudnych przypadków. Właśnie dlatego zęby, które jeszcze kilkanaście lat temu skazane byłyby na usunięcie obecnie można uratować.
Leczenie kanałowe w Warszawie
Z nowoczesnych zabiegów endodontycznych warto korzystać, ponieważ umożliwiają one:
 • brak bólu i dyskomfortu
 • dokładne oczyszczenie kanałów zębowych z bakterii
 • zachowanie własnego zęba na wiele kolejnych lat
 • szczelne wypełnienie, które zapobiega konieczności powtarzania zabiegu w przyszłości
 • możliwość wyleczenia zębów, które zbudowane są nawet z bardzo krętych i rozlicznych kanałów
Zachowanie własnych zdrowych zębów to bardzo pozytywny wpływ nie tylko na estetykę naszego uśmiechu, ale także na zdrowie całego organizmu. Współczesna medycyna stomatologiczna daje możliwość uratowania nawet mocno zniszczonych zębów.

Endodonta odpowiada

Leczenie kanałowe – jak się do niego przygotować?

Leczenie endodontyczne jest dosyć powszechną procedurą w medycynie stomatologicznej, dlatego nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Warto przede wszystkim nastawić sie pozytywnie do całej procedury i z cierpliwością przejść przez wywiad lekarski oraz wszystkie przygotowania – także zdjęcie RTG zębów.Zaleca się także zjedzenie posiłku i odwiedzenie toalety jeszcze przed udaniem się na wizytę. Pacjent musi bowiem przygotować się na to, że trwa one zwykle dużo dłużej od tej standardowej.

Leczenie endodontyczne – jak przebiega?

Dla wielu pacjentów leczenie kanałowe nadal jawi się jako procedura skomplikowana, bolesna i nie do końca jasna. Właśnie dlatego warto prześledzić procedurę krok po kroku, aby mieć pełną świadomość tego, co czeka nas w gabinecie.Na początku lekarz zawsze podejmuje decyzję dotyczącą tego jak dokładnie będzie przebiegało leczenie. Jest to zależne od wielu indywidualnych cech pacjenta, budowy korzeni oraz stanu zęba. Do oceny konieczne jest zarówno badanie kliniczne, jak i zdjęcie rentgenowskie.Podczas zabiegu lekarz usuwa zmiany próchnicze. Następnie zainfekowania miazga zostaje usunięta zarówno z komory zęba, jak i z jego korzeni. Jeszcze do niedawna była to najbardziej bolesna część zabiegu, jednak obecnie dzięki nowoczesnej technologii możliwe przy zredukowaniu dyskomfortu pacjenta do minimum. Bardzo ważne jest to, że wszystkie bakterie oraz elementy próchniczne zostają dokładnie usunięte. Jest to niezbędne do przygotowania odpowiedniego wypełnienia.Kanały zębowe muszą następnie zostać dokładnie zdezynfekowane i szczelnie wypełnione. Najczęściej stosuje się do tego środki uszczelniające, które zazwyczaj połączone są gutaperką, czyli żywicą, która pochodzi z drzewa gutapremowca.Ostatnim etapem jest odbudowanie korony zęba. Stosuje się do tego materiał światłoutwardzalny. Bardzo zniszczone zęby czasami wymagają odbudowy protetycznej. Wówczas stosowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna.

Endodoncja – cennik

 

Lekarz zajmujący się endodoncją

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.