Leczenie kanałowe – endodonta Warszawa Ochota

Endodonta to lekarz stomatolog zajmujący się tzw. leczeniem kanałowym. Jeżeli zauważasz u siebie zmiany próchnicowe, nie czekaj z umówieniem wizyty u dentysty. Takie zaniedbanie może prowadzić do uszkodzenia miazgi zęba lub korzeni, a jedynym rozwiązaniem (oprócz ekstrakcji) będzie leczenie endodontyczne. Nie musisz obawiać się, że zabieg wykonywany przez endodontę przysporzy Ci wiele bólu. Obecnie dzięki wykorzystaniu skutecznego znieczulenia oraz pracy z nowoczesnym sprzętem, leczenie kanałowe może być bezbolesne.

Endodoncja – Warszawa

Klinika stomatologiczna „Ochota na Uśmiech” ulokowana na warszawskiej Ochocie może pochwalić się kadrą specjalistów w dziedzinie endodoncji. Posiadamy nowoczesny sprzęt umożliwiający precyzyjne leczenie kanałowe. Warszawa słynie ze świetnych lekarzy, dlatego nierzadko ludzie z innych rejonów Polski pojawiają się w warszawskich gabinetach.

Usługi leczenia endodontycznego

Ochota na uśmiech oferuje kompleksowe usługi endodoncji, w tym: leczenie kanałowe zęba, leczenie resorpcji korzenia, usunięcie złamanego narzędzia.

Dobry endodonta Warszawa

Umów się na leczenie kanałowe w gabinecie Ochota na uśmiech. Oferujemy bezbolesne, ekonomiczne zabiegi leczenia kanałowego przy wykorzystaniu najnowszych technik diagnostycznych i leczniczych.

Lekarz endodonta Warszawa Ochota

Nasz gabinet stomatologiczny specjalizuje się w leczeniu kanałowym w samym sercu Warszawy na Ochocie. przyjdź do naszego gabinetu i dowiedz się więcej.

Leczenie kanałowe w znieczuleniu – Warszawa

Gdy zmiany próchnicze są rozległe i zajmują żywą miazgę zęba, może pojawić się konieczność leczenia endodontycznego. W naszej klinice zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu. Jeśli należysz do osób panicznie bojących się dentystów, poinformuj o tym naszego stomatologa, a on z empatią wytłumaczy Ci proces leczenia, co pomoże oswoić lęk.

Warto pamiętać, by przed rozpoczęciem zabiegu być najedzonym. Otwarcie zęba oraz oczyszczenie kanałów może potrwać dość długo. Trudno oszacować konkretny czas, ponieważ każdy przypadek jest inny. Dostęp do korzeni może być utrudniony, a kanały bywają poskręcane. Niekiedy będzie konieczne wcześniejsze wyleczenie stanu zapalnego spowodowanego rozprzestrzeniającą się do wnętrza zęba próchnicą wywołaną przez bakterie beztlenowe.

Endodoncja czyli leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Warszawa

Cena zabiegu endodoncji może wynieść się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Różnica wynika stąd, że każdy ząb jest inny. Siekacze mają zazwyczaj jeden kanał, a trzonowce mogą mieć nawet 5 lub więcej. Dodatkowo kanały mogą być proste, zakrzywione albo poskręcane. Aby rozpocząć leczenie endodontyczne, niekiedy będzie konieczność wcześniejszego wykonania zdjęcia RTG.

Dzięki możliwości wykorzystania nowoczesnego mikroskopu zabiegowego lekarz endodonta jest w stanie dokładnie obejrzeć kanały. Ten etap jest kluczowy, by leczenie kanałowe przebiegło sprawnie i było skuteczne. Endodoncja to stosunkowo nowy dział stomatologii zachowawczej. Taki sposób leczenia daje możliwość uratowania własnego zęba, który w przeciwnym razie nadawałby się wyłącznie do wyrwania.

Warszawa – leczenie kanałowe pod mikroskopem

W „Ochocie na Uśmiech” zajmujemy się stomatologią zachowawczą oraz bardziej specjalistycznym leczeniem zębów. Nasi dentyści pomagają pacjentom zmagającym się z każdego rodzaju problemami dotyczącymi jamy ustnej. Zajęcie miazgi zęba często wiąże się z bardzo nasilonym bólem, ale nie musisz panikować – usunięcie go nie będzie jedynym możliwym rozwiązaniem.  Endodonta dysponuje najwyższej klasy mikroskopem, dzięki któremu może dokładnie obejrzeć kanały korzeniowe. Przed przystąpieniem do leczenia kanałowego stomatolog zrobi zdjęcie RTG, a następnie otworzy ząb. Oczywiście wcześniej zostanie wykonane znieczulenie miejscowe, które wyeliminuje dolegliwości bólowe.

Endodoncja mikroskopowa – Warszawa

Jeżeli w Twoim życiu stomatologia zachowawcza została zaniedbana, a higiena jamy ustnej nie była odpowiednia, możliwe, że czekają Cię problemy z uzębieniem. U niektórych osób odpowiedzialne za to mogą być niestety genetyczne predyspozycje i tzw. słabe zęby. Jeżeli taki problem Cię dotyczy, nie zapominaj o regularnych wizytach kontrolnych. Stomatologia zachowawcza może zapobiec poważnemu leczeniu uzębienia.

W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy zabiegi pod mikroskopem. Ta metoda pozwala na leczenie zębów, których korzenie są poskręcane, a komory zęba trudnodostępne. Niekiedy zabieg endodoncji obejmuje usuwanie złamanych narzędzi. Czasami wymagane jest też przeprowadzenie powtórnego leczenia kanałów. Takie sytuacje mogą mieć miejsce w sytuacji, gdy wcześniejsze opracowanie uzębienia nie przebiegło pomyślnie.

Jeżeli mimo zakończonego leczenia kanałowego, nadal masz problemy z zębami, powodem może być niedokładne zamknięcie kanałów lub korony. Nasi lekarze, korzystając z nowoczesnego mikroskopu, dokładają wszelkich starań, by uzyskać najwyższą szczelność wypełnienia kanału. Leczenie kanałowe zęba jest w naszym gabinecie wykonywane podczas jednej wizyty. Opracowanie kanałów rozpoczynamy dopiero po wcześniejszym zatruciu miazgi, ponieważ lekarz stomatolog musi zająć się najpierw leczeniem chorób tkanek w jamie ustnej.

Leczenie kanałowe (mikroskop) – Warszawa

Cena wypełnienia kanałów zęba specjalnym materiałem kompozytowym różni się w zależności od pacjenta i stanu jego uzębienia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Nasza klinika oferuje pacjentom zabiegi wykonywane przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

Aby móc przejść do wypełnienia kanałów, konieczne jest uprzednie pozbycie się bakterii w jamie ustnej, szczególnie przy rozwiniętym stanie zapalnym. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na niebywałą precyzję podczas oczyszczania wnętrza zęba przez endodontę. Taka metoda wykonywania zabiegu ułatwia leczenie, ponieważ zmniejsza ryzyko niedokładnego opracowania kanałów.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe w Warszawie z mikroskopem ma wiele zalet. Mowa tu między innymi o:

  • większa skuteczność i dokładność,
  • możliwość znalezienia wszystkich ujść kanałów,
  • możliwość zamknięcia perforacji,
  • większe bezpieczeństwo pacjenta.

Leczenie kanałowe – cena

Warszawa-Ochota to lokalizacja naszej specjalistycznej kliniki znanej z ratowania uśmiechów. Dział stomatologii zachowawczej zajmujący się leczeniem zębów z widocznymi gołym okiem plamami próchnicy sięgającymi miazgi zęba może zalecić pacjentowi leczenie kanałowe. Endodoncja może być dość kosztownym zabiegiem. Wynika to z tego, że opracowanie kanałów i szczelne wypełnienie materiałem kompozytowym wymaga dużej precyzji, jak również bywa czasochłonne.

Po konsultacji z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w stomatologii zachowawczej oferujemy pacjentom leczenie próchnicy i innych dolegliwości spowodowanych rozwojem bakterii beztlenowych w jamie ustnej. Wskazaniem do leczenia kanałowego może być wypełnienie zębów mostem protetycznym. Niekiedy trzeba wykonać zabieg endodoncji przed wykonaniem korony. W takiej sytuacji koszt leczenia wzrasta o cenę protezy.

Lekarze specjaliści z naszej kliniki poświęcają się dbaniu o zdrowie pacjentów, w tym także o ich zęby. Profesjonalni i dobrze wykształceni dentyści wykonujący zabiegi endodoncji przy użyciu nowoczesnego sprzętu są gwarancją precyzyjnie wykonanego leczenia kanałowego. W tej dziedzinie to nie szybki sposób jest najlepszym rozwiązaniem. W leczeniu kanałowym ważne, by uratować ząb oraz aby usunięcie go nie było konieczne.

Leczenie kanałowe w Warszawie

Endodonta odpowiada

O czym pamiętać przed leczeniem kanałowym?

Istnieją pewne przeciwwskazania do leczenia kanałowego. Podczas wywiadu z lekarzem stomatologiem niezbędne jest uzyskanie informacji od pacjenta na temat jego problemów zdrowotnych. Koniecznie wspomnij o chorobach serca, stawów, nerek lub przewlekle obniżonej odporności.

Zastosowanie leczenia kanałowego bywa jedynym rozwiązaniem w przypadku mocno uszkodzonego zęba. Inną opcją może być ekstrakcja, jednak wielu pacjentom nie podoba się wizja nabycia braków w uzębieniu. W leczeniu kanałowym usuwa się miazgę i zastępuje się ją specjalistycznym materiałem. Następnie, kiedy kanały są wypełnione, endodonta szczelnie je zamyka. Taki zabieg sprawi, że problem zostanie zażegnany, a ząb nie będzie musiał być wyrwany.

Czym zajmuje się lekarz stomatolog?

Współczesne metody stosowane przez stomatologów umożliwiają uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu. Stomatologia wykorzystuje zdobycze nauki i techniki, dzięki czemu lekarze potrafią uratować każde uzębienie. W klinice „Ochota na Uśmiech” możesz sprawdzić, jak będziesz wyglądać z nowymi zębami. Metoda, która pozwala zabrać swój uśmiech na jazdę próbną, nazywa się Digital Smile Design. Polega ona na przygotowaniu modelu zębów i umożliwieniu ich przymierzenia, dzięki czemu możesz zobaczyć jak będziesz wyglądać po skończonym leczeniu zębów.

Niech nie ogranicza Cię to, jakie uzębienie masz. Nawet jeśli Twoje zęby są w bardzo złym stanie, możesz nie poprzestawać na wypełnianiu kanałów i działaniu zachowawczym, lecz np. zdecydować się na protezę lub aparat korygujący zgryz. Stomatologia wykorzystuje różne metody leczenia, a do każdego pacjenta trzeba podejść nieszablonowo. Każdy ząb jest inny, dlatego kluczowe dla nas jest indywidualne traktowanie osób zgłaszających się do nas ze swoimi problemami.

Endodoncja – cennik

 

Lekarz zajmujący się endodoncją

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.