Chirurg stomatolog – WARSZAWA OCHOTA

Nasze centrum stomatologii Ochota na Uśmiech oferuje usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jesteśmy zespołem lekarzy, którzy każdego dnia poszerzają swoje doświadczenie zawodowe i podnoszą kwalifikacje oraz umiejętności. Nieustannie zdobywamy wiedzę, pozwalającą na sprawniejsze leczenie chorób i urazów jamy ustnej, zębów oraz korzeni.

Dbamy o naszych pacjentów zarówno przed zabiegiem, jak i po nim. Dlatego też, po skończonych czynnościach operacyjnych, chirurg szczękowy przekaże Ci szczegółowe zalecenia, które pozwolą na szybszy powrót do zdrowia i zmniejszą dyskomfort. Zdajemy sobie sprawę, że zabiegi to ingerencja w Twoje ciało, dlatego też odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Dziękujemy za zaufanie!

Ochota na uśmiech – chirurgia stomatologiczna Warszawa – dlaczego u nas?

Zdjęcia RTG zębów

Wykonujemy RTG, w tym zdjęcia RVG, zdjęcia pantomograficzne oraz zdjęcia cefalometryczne.

Zwolnienie lekarskie od dentysty

Zapewniamy zwolnienie lekarskie od dentysty w przypadku skomplikowanych, wymagających tego zabiegów.

Chirurgia dentystyczna Warszawa

Posiadamy w ofercie szereg zabiegów z zakresu chirurgi stomatologicznej w Warszawie, wykonywanej przez doświadczonego chirurga szczękowego.

Chirurg stomatolog dziecięcy w Warszawie

Nasi chirurdzy specjalizują się także w zabiegach dla najmłodszych. Dbamy o to, żeby każda wizyta była dla dziecka miłym wspomnieniem.

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej skupiają się na operacyjnym leczeniu zębów, schorzeń w obrębie jamy ustnej oraz jej okolic przyległych. W konsekwencji tę dziedzinę spotyka się też pod nazwą chirurgii szczękowo-twarzowej – pojęcia te są tożsame. Wbrew panującym przekonaniom, wiele terapii z jej zakresu jest nieinwazyjnych.

Przed każdą tego typu interwencją pacjent zostaje poddany szeregom badań, między innymi zdjęciom RTG, pantomograficznym, lub tomografii komputerowej. Nasze centrum stomatologii Ochota na Uśmiech korzysta z najnowszych technologii i metod, które usprawniają diagnozę i zwiększają szansę na szybszą rekonwalescencję.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatologiczny?

Jak wspominaliśmy nieco wyżej, zabiegi chirurgii stomatologicznej obejmują modyfikacje struktury zębów oraz szczęki. Dlatego też w jej zakres wchodzi podniesienie dna zatoki szczękowej, odsłonięcie zęba zatrzymanego dla celów ortodontycznych, dłutowanie zębów, wszczepianie implantów oraz wiele innych.

W trosce o komfort i dobro pacjentów, wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zależy ono oczywiście od specyfiki danej czynności oraz stanu jamy ustnej i pozostałych zębów.  Z tej racji zabieg poprzedza dokładne przygotowanie jamy ustnej.

Ponadto warto pamiętać, że wcześniejsze wykrycie schorzenia skutkuje często mniejszą inwazyjnością leczenia. W rezultacie pozwala to na szybszą rekonwalescencję. Dlatego tak ważne jest korzystanie ze stomatologii zachowawczej. Regularne wizyty u dentysty i przeprowadzanie kontroli, z pewnością wpłynie pozytywnie na stan zdrowia jamy ustnej i uzębienia.

wyrywanie 8 (ósemek) - jak przebiega i kiedy przeprowadzać

Chirurg stomatologiczny (Warszawa) – zabiegi usunięcie zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości, czyli ósemki to popularny zabieg, który wzbudza wśród wielu osób bardzo duże emocje. Zupełnie niepotrzebnie – umiejętnie wykonane usunięcie i stosowanie się przez pacjenta do zaleceń zmniejszy dyskomfort i skraca okres leczenia.

Jest to bardzo często wykonywany zabieg. Pacjenci są do niego kwalifikowani na podstawie określonych dolegliwości. To między innymi uciskanie zębów sąsiadujących z ósemkami, wynikające z ich rośnięcia podrażnienia jamy ustnej bądź próchnica. Oczywiście przed przystąpieniem do czynności wykonamy zdjęcie RTG szczęki.

Środki znieczulające są dobierane w zależności od stanu pacjentów oraz jego potrzeb. Ekstrakcja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. By wybrać najlepszą dla Ciebie opcję z tego rodzaju znieczulenia, oprócz badań, przeprowadzimy wywiad. Wszystko po to, aby zapewnić Ci jak największy komfort.

wyrywanie zębów jak przebiega i kiedy przeprowadzać

Usuwanie zębów stałych i mlecznych – chirurgia szczękowa Warszawa

Usunięcie zęba zaleca się, kiedy występuje jego ostry stan zapalny, wysoko rozwinięta próchnica, różne choroby (w tym dziąseł) oraz w przypadku zębów zatrzymanych.

Zabieg ten zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Podaje się je w formie zastrzyku w pobliżu miejsca ekstrakcji. Jeśli ząb jest w ciężkim stanie, chirurg szczękowo-twarzowy natnie delikatnie dziąsło, aby odsłonić korzeń. W tej sytuacji zakłada się szwy, które następnie zostaną usunięte na wizycie kontrolnej..

Usuwanie zęba polega na użyciu specjalnych kleszczy do chwytania. Zazwyczaj robi się to, kołysząc ząb w przód i w tył, by dokładnie odseparować go od nerwów oraz kości szczęki. Czasem jednak konieczne jest wyciąganie go kawałkami, które wydziela się w trakcie procesu dłutowania.

resekcja zęba i resekcja korzenia kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Chirurgia stomatologiczna Warszawa – resekcja wierzchołka korzenia

Wykonuje się ją po nieudanym lub nieefektywnym leczeniu kanałowym oraz kiedy obumarły ząb jest w silnym stanie zapalnym. Przyczyniają się do tego też takie choroby współistniejące jak cukrzyca, zmiany zapalne w jamie ustnej, schorzenia nerek czy paradontoza.

Zabieg resekcji wierzchołka korzenia lub jego całości to operacja, polegająca usunięciu i separacji go od struktury zęba wraz z tkanką łączną. W pierwszej fazie chirurg szczękowy nacina dziąsło, by dostać się do niego, a następnie oczyszcza się pozostałą przestrzeń. Bardzo często zdarza się, że konieczne jest założenie korony, aby chronić powierzchnię zęba.

hemisekcja kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Na czym polega hemisekcja? Stomatolog-chirurg Warszawa

Hemisekcja jest wymagana, gdy choroby przyzębia i dziąseł przyjmują naprawdę rozległy charakter. Również robi się ją, kiedy korzeń ulegnie złamaniu bądź został on objęty próchnicą. Czasem jest konieczna po leczeniu endodontycznym, powszechnie znanym pod nazwą leczenie kanałowe.

Zabieg ten skupia się separacji części korony zęba i fragmentu korzenia, kiedy ich uszkodzenia są nieodwracalne. Oczywiście poprzedza go szereg dokładnych badań, by zawsze mieć 100% pewność, że hemisekcja w tym przypadku jest konieczna. Pozostawia się wszystkie żywe lub kwalifikujące się do leczenia elementy.

kortykotomia kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Jak wykonuje się zabiegi chirurgiczne kortykotomii? Chirurg-dentysta Warszawa

Lekarz dentysta specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej przeprowadza kortykotomię zazwyczaj po założeniu aparatu ortodontycznego. Są to przypadki, kiedy pojawiają się problemy w łuku zębowym i należy go poszerzyć. Czasem też zdarza się, że stałe zęby są zbyt osadzone oraz nie ulegają kontrolowanej rotacji, przez co leczenie ortodontyczne jest nieefektywne.

Sama kortykotomia to przecięcie albo nawiercenie blaszki kostnej, by zmniejszyć opór w okolicy korzenia. Polega to na podzieleniu kości szczęki na części w pobliżu wybranego zęba. Jej celem jest po prostu stworzenie bodźca, dzięki któremu zacznie się on przesuwać i współpracować z aparatem. Po zabiegu wizyty kontrolne odbywają się średnio co tydzień lub dwa przez najbliższe miesiące, aby nieustannie stymulować ruch.

Dentysta-chirurg (Warszawa): kilka wskazówek od lekarza

Do każdej ingerencji stomatologicznej należy odpowiednio się przygotować. Poza zadbaniem o czystość jamy ustnej możesz wykonać kilka prostych czynności, które pomogą zarówno Tobie, jak i stomatologowi. Na przykład wyrywanie ósemek lub operacja związana z podniesieniem dna zatoki szczękowej to poważne ingerencje. Z pewnością przed ich wykonaniem, Twój lekarz poprosi Cię o wstrzymanie się od jedzenia i picia od 8 do 10 godzin przed. Z kolei po nich warto zorganizować sobie bezpieczny transport do domu  Wpływa ono czasami na świadomość nawet jeszcze przez kilka godzin po podaniu, a prowadzenie samochodu czy innego pojazdu w takim stanie jest bardzo niebezpieczne.

Co spożywać po operacji w obszarze jamy ustnej?

Miękkie pokarmy spożywane w temperaturze pokojowej są idealnymi pokarmami do spożycia po operacji jamy ustnej. Unikaj spożywania twardych, chrupkich lub ciągliwych pokarmów. Nie pal i nie pij alkoholu, może to spowolnić proces gojenia. Jeśli odczuwasz ból spowodowany obrzękiem, użyj okładu z lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Zamiast myć zęby szczoteczką, płucz usta słoną wodą lub specjalnym płynem, co kilka godzin, aby zabić bakterie.Miej cierpliwość. W zależności od rodzaju operacji, powrót do zdrowia może wynosić od 48 godzin do 1 miesiąca. Pamiętaj, aby skonsultować się z dentystą i postępować zgodnie z zaleceniami.

Jakie są zalecenia po wyrwaniu zęba?

Zalecenia po usunięciu zęba obejmują szereg kwestii, do których należy się stosować. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij ze szklanki i nie używaj słomki, ponieważ może to powodować większe krwawienie. Unikaj zimnych i gorących płynów. Możesz jeść wszystko, co ma miękką konsystencję, unikając gryzienia blisko miejsca usunięcia zęba.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg szczękowy?

Istnieje wiele rodzajów zabiegów chirurgii dentystycznej. Spośród nich można wymienić m.in. zabiegi usunięcie zęba, chirurgiczne usuwanie ósemek, resekcja korzenia, plastyka wędzidełka lub hemisekcja. Chirurgia dentystyczna, zależnie od zabiegu, może być wykonywana przez jednego z wielu różnych specjalistów, w tym endodonte, periodontologa, implantologa, protetyka.

Jak przygotować się do operacji?

Zabieg na zatoki lub chirurgiczne usuwanie ósemek to, jak każda inna operacja, poważny zabieg medyczny, dlatego należy się do niego przygotować w zależności od rodzaju operacji. Przede wszystkim zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami dentysty chirurga, które otrzymasz. Zazwyczaj zostaniesz poproszony o powstrzymanie się od jedzenia lub picia czegokolwiek na 8-10 godzin przed operacją.W razie potrzeby zorganizuj transport do domu. Porozmawiaj ze swoim chirurgiem o rodzaju znieczulenia, które dostaniesz. Niektóre rodzaje znieczulenia mogą ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów. Zależnie od zabiegu, możesz potrzebować kogoś, kto odwiezie Cię do domu.Upewnij się, że miejsce, do którego wracasz, jest czyste i zadbane, aby w razie potrzeby było Ci wygodnie przez co najmniej kilka dni. Ustaw swoje łóżko tak, aby w razie potrzeby można było usiąść w pozycji pochyłej.

Chirurg stomatolog dla dziecka - gdzie szukać?

Jeśli szukasz chirurga stomatologa dziecięcego w Warszawie, nasz zespół dentystyczny zapewnia opiekę w spokojnym, przyjaznym środowisku, w którym dzieci czują się bezpiecznie.

Ile kosztuje usunięcie zęba?

W przypadku usunięcie ósemki lub wyrwania zęba, cena może się różnić, dlatego zapraszamy do naszego cennika zabiegów chirurgicznych.

Chirurgia stomatologiczna – cennik

Lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną

rafał pokrowiecki ochota na uśmiech

Rafał Pokrowiecki Dr n. med.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada tytuł Doktora Nauk Medycznych uzyskany na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Posiada doświadczenie zdobywane w John Radclife`s Hospital Oxford Univeristy, w Oxford w Wielkiej Brytanii, czy pracując w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii, w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

Specjalizuję się w chirurgii rekonstrukcyjnej, estetycznej i kosmetycznej twarzy, wykonuję m.in.: chirurgiczne i niechirurgiczne usuwanie zębów, zabiegi rozszczepienia wyrostka zębodołowego oraz zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej.