Chirurg stomatolog – Warszawa OCHOTA

Nasze centrum stomatologii Ochota na Uśmiech oferuje usługi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Jesteśmy zespołem lekarzy, którzy każdego dnia poszerzają swoje doświadczenie zawodowe i podnoszą kwalifikacje oraz umiejętności. Nieustannie zdobywamy wiedzę, pozwalającą na sprawniejsze leczenie chorób i urazów jamy ustnej, zębów oraz korzeni. Dbamy o naszych pacjentów zarówno przed, jak i po zabiegu. Dlatego też, po skończonych czynnościach operacyjnych, chirurg szczękowy przekaże Ci szczegółowe zalecenia, które pozwolą na szybszy powrót do zdrowia przy jednoczesnym zmniejszeniu dyskomfortu. Zdajemy sobie sprawę, że zabiegi to ingerencja w Twoje ciało, dlatego też odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Dziękujemy za zaufanie!

Ochota na uśmiech – chirurgia stomatologiczna Warszawa – dlaczego u nas?

Nie wiesz, kto zadba o Twoje zęby i jaki jest najlepszy stomatolog chirurg? Warszawa chirurgia stomatologiczna Ochota na Uśmiech to nasze centrum medyczne i klinika stomatologiczna, która wykonuje również zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej. Skupiamy się nad zabiegowym i operacyjnym leczeniem zębów.

Dlaczego podjęcie leczenia chirurgicznego u nas to najlepszy wybór?

Zdjęcia RTG zębów

Wykonujemy RTG, w tym zdjęcia RVG, zdjęcia pantomograficzne oraz zdjęcia cefalometryczne. Oznacza to, że wszystkie działania konieczne przed zabiegiem w obrębie jamy ustnej, możesz wykonać w jednym budynku. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie dla naszych Pacjentów!

Zwolnienie lekarskie od dentysty

Zapewniamy zwolnienie lekarskie od dentysty w przypadku skomplikowanych, wymagających tego zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej. Zwolnienie wystawia chirurg stomatolog, który przeprowadzał zabieg. Czas rekonwalescencji musisz przeznaczyć na… odpoczynek i zebranie sił do nieustannego używania nowego uśmiechu. Najlepiej takiego od ucha do ucha.

Chirurgia dentystyczna Warszawa

Posiadamy w ofercie szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej w Warszawie, wykonywanej przez doświadczonego chirurga szczękowego. Za sukcesami zabiegów stoi także nowoczesny sprzęt, który prowadzony przez specjalistę od chirurgii stomatologicznej potrafi zdziałać cuda.

Chirurg stomatolog dziecięcy w Warszawie

Nasi chirurdzy specjalizują się także w zabiegach dla najmłodszych. Dbamy o to, żeby każda wizyta była dla dziecka miłym wspomnieniem. Nasz chirurg stomatolog dziecięcy, jak nikt potrafi ukoić nerwy dziecka i przystępnym językiem objaśnić zawiłości chirurgii stomatologicznej.

Warszawa chirurg stomatolog – czym jest chirurgia stomatologiczna?

Zabiegi chirurgii stomatologicznej skupiają się na operacyjnym leczeniu zębów, schorzeń w obrębie jamy ustnej oraz jej okolic przyległych. W konsekwencji tę dziedzinę spotyka się też pod nazwą chirurgii szczękowo-twarzowej – pojęcia te są tożsame. Zabiegi wykonuje doświadczony specjalista chirurg stomatologiczny (Warszawa) lub inaczej – chirurg szczękowo-twarzowy. Wbrew panującym przekonaniom, wiele terapii z jej zakresu jest nieinwazyjnych.

Przed każdą tego typu interwencją pacjent zostaje poddany szeregom badań, między innymi zdjęciom RTG, pantomograficznym, lub tomografii komputerowej. Nasze centrum stomatologii Ochota na Uśmiech korzysta z najnowszych technologii i metod, które usprawniają diagnozę i zwiększają szansę na szybszą rekonwalescencję. Szczególnie że każdy nasz stomatolog oraz chirurg stomatolog to prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg stomatologiczny?

Jak wspominaliśmy nieco wyżej, zabiegi chirurgii stomatologicznej obejmują modyfikacje struktury zębów oraz szczęki. Dlatego też w jej zakres wchodzą między innymi:

  • podniesienie dna zatoki szczękowej,
  • ekstrakcje zębów zatrzymanych (w tym ekstrakcje zębów mądrości),
  • dłutowanie zębów,
  • usuwanie zębów stałych,
  • wszczepianie implantów oraz inne działania z zakresu implantologii.

To tylko niektóre zabiegi wykonywane w naszej klinice. Zgłoś się do nas na konsultację, a na pewno znajdziemy rozwiązanie Twoich problemów i dobierzemy odpowiednie leczenie zabiegowe.

W trosce o komfort i dobro pacjentów, wszystkie zabiegi chirurgiczne wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Zależy ono oczywiście od specyfiki danej czynności oraz stanu jamy ustnej i pozostałych zębów. Z tej racji zabieg poprzedza dokładne przygotowanie jamy ustnej. Obecnie tylko poważniejsze zabiegi chirurgiczne z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym.

Ponadto warto pamiętać, że wcześniejsze wykrycie schorzenia skutkuje często mniejszą inwazyjnością leczenia. W rezultacie pozwala to na szybszą rekonwalescencję. Dlatego tak ważne jest korzystanie ze stomatologii zachowawczej. Regularne wizyty u dentysty i przeprowadzanie kontroli, z pewnością wpłynie pozytywnie na stan zdrowia jamy ustnej i uzębienia.

wyrywanie 8 (ósemek) - jak przebiega i kiedy przeprowadzać

Chirurg stomatologiczny (Warszawa) – zabiegi usunięcie zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości, czyli ósemki to popularny zabieg, który wzbudza wśród wielu osób bardzo duże emocje. Zupełnie niepotrzebnie – umiejętnie wykonane usunięcie i stosowanie się przez pacjenta do zaleceń zmniejszy dyskomfort i skraca okres leczenia.

Jest to bardzo często wykonywany zabieg. Pacjenci są do niego kwalifikowani na podstawie określonych dolegliwości. To między innymi uciskanie zębów sąsiadujących z ósemkami, wynikające z ich rośnięcia podrażnienia jamy ustnej bądź próchnica. Oczywiście przed przystąpieniem do czynności wykonamy zdjęcie RTG szczęki.

Środki znieczulające są dobierane w zależności od stanu pacjentów oraz jego potrzeb. Ekstrakcja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. By wybrać najlepszą dla Ciebie opcję z tego rodzaju znieczulenia, oprócz badań, przeprowadzimy wywiad. Wszystko po to, aby zapewnić Ci jak największy komfort.

wyrywanie zębów jak przebiega i kiedy przeprowadzać

Usuwanie zębów stałych i mlecznych – chirurgia szczękowa Warszawa

Usunięcie zęba zaleca się, kiedy występuje jego ostry stan zapalny, wysoko rozwinięta próchnica, różne choroby (w tym dziąseł) oraz w przypadku zębów zatrzymanych.

Zabieg ten zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Podaje się je w formie zastrzyku w pobliżu miejsca ekstrakcji. Jeśli ząb jest w ciężkim stanie, chirurg szczękowo-twarzowy natnie delikatnie dziąsło, aby odsłonić korzeń. W tej sytuacji zakłada się szwy, które następnie zostaną usunięte na wizycie kontrolnej..

Usuwanie zęba polega na użyciu specjalnych kleszczy do chwytania. Zazwyczaj robi się to, kołysząc ząb w przód i w tył, by dokładnie odseparować go od nerwów oraz kości szczęki. Czasem jednak konieczne jest wyciąganie go kawałkami, które wydziela się w trakcie procesu dłutowania.

resekcja zęba i resekcja korzenia kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Chirurgia stomatologiczna Warszawa – resekcja wierzchołka korzenia

Wykonuje się ją po nieudanym lub nieefektywnym leczeniu kanałowym oraz kiedy obumarły ząb jest w silnym stanie zapalnym. Przyczyniają się do tego też takie choroby współistniejące jak cukrzyca, zmiany zapalne w jamie ustnej, schorzenia nerek czy paradontoza.

Zabieg resekcji wierzchołka korzenia lub jego całości to operacja, polegająca usunięciu i separacji go od struktury zęba wraz z tkanką łączną. W pierwszej fazie chirurg szczękowy nacina dziąsło, by dostać się do niego, a następnie oczyszcza się pozostałą przestrzeń. Bardzo często zdarza się, że konieczne jest założenie korony, aby chronić powierzchnię zęba.

hemisekcja kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Na czym polega hemisekcja? Stomatolog-chirurg Warszawa

Hemisekcja jest wymagana, gdy choroby przyzębia i dziąseł przyjmują naprawdę rozległy charakter. Również robi się ją, kiedy korzeń ulegnie złamaniu bądź został on objęty próchnicą. Czasem jest konieczna po leczeniu endodontycznym, powszechnie znanym pod nazwą leczenie kanałowe.

Zabieg ten skupia się separacji części korony zęba i fragmentu korzenia, kiedy ich uszkodzenia są nieodwracalne. Oczywiście poprzedza go szereg dokładnych badań, by zawsze mieć 100% pewność, że hemisekcja w tym przypadku jest konieczna. Pozostawia się wszystkie żywe lub kwalifikujące się do leczenia elementy.

kortykotomia kiedy przeprowadzać i jak przebiega

Jak wykonuje się zabiegi chirurgiczne kortykotomii? Chirurg-dentysta Warszawa

Lekarz dentysta specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej przeprowadza kortykotomię zazwyczaj po założeniu aparatu ortodontycznego. Są to przypadki, kiedy pojawiają się problemy w łuku zębowym i należy go poszerzyć. Czasem też zdarza się, że stałe zęby są zbyt osadzone oraz nie ulegają kontrolowanej rotacji, przez co leczenie ortodontyczne jest nieefektywne.

Sama kortykotomia to przecięcie albo nawiercenie blaszki kostnej, by zmniejszyć opór w okolicy korzenia. Polega to na podzieleniu kości szczęki na części w pobliżu wybranego zęba. Jej celem jest po prostu stworzenie bodźca, dzięki któremu zacznie się on przesuwać i współpracować z aparatem. Po zabiegu wizyty kontrolne odbywają się średnio co tydzień lub dwa przez najbliższe miesiące, aby nieustannie stymulować ruch.

Dentysta-chirurg (Warszawa): kilka wskazówek od lekarza

Do każdej ingerencji stomatologicznej należy odpowiednio się przygotować. Poza zadbaniem o czystość jamy ustnej możesz wykonać kilka prostych czynności, które pomogą zarówno Tobie, jak i stomatologowi. Na przykład usuwanie ósemek lub operacja związana z podniesieniem dna zatoki szczękowej to poważne zabiegi, a po ich wykonaniu, Twój lekarz poprosi Cię o wstrzymanie się od jedzenia i picia od 8 do 10 godzin. Warto też po nich, warto zorganizować sobie bezpieczny transport do domu. Wpływają one – a raczej zastosowane znieczulenie – na świadomość nawet jeszcze przez kilka godzin po podaniu, a prowadzenie samochodu czy innego pojazdu w takim stanie jest bardzo niebezpieczne.

Chirurgia stomatologiczna wielu pacjentom kojarzy się z bardzo bolesnymi zabiegami. Przez stres nie są oni w stanie poddać się wszystkim wymaganym procedurom, takim jak np. podanie znieczulenia. Oczywiście usuwanie zębów, czy odsłanianie zębów zatrzymanych to nie są najprzyjemniejsze zabiegi i wiążą się z inwazyjnością w jamie ustnej Pacjenta. Jednak każdy powinien przed zabiegiem przede wszystkim… się uspokoić. Nasze centrum medyczne Ochota na Uśmiech to miejsce, które pozwala na przed zabiegowy relaks. Warto z niego skorzystać!

Chirurg stomatolog radzi – co spożywać po operacji w obszarze jamy ustnej?

Miękkie pokarmy spożywane w temperaturze pokojowej są idealnymi pokarmami do spożycia po operacji jamy ustnej. Unikaj spożywania twardych, chrupkich lub ciągliwych pokarmów. Nie pal i nie pij alkoholu, może to spowolnić proces gojenia. Jeśli odczuwasz ból spowodowany obrzękiem, użyj okładu z lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Zamiast myć zęby szczoteczką, płucz usta słoną wodą lub specjalnym płynem, co kilka godzin, aby zabić bakterie. Miej cierpliwość. W zależności od rodzaju operacji powrót do zdrowia może wynosić od 48 godzin do 1 miesiąca. Pamiętaj, aby skonsultować się z dentystą i postępować zgodnie z zaleceniami.

FAQ

Co spożywać po operacji w obszarze jamy ustnej?

Miękkie pokarmy spożywane w temperaturze pokojowej są idealnymi pokarmami do spożycia po operacji jamy ustnej. Unikaj spożywania twardych, chrupkich lub ciągliwych pokarmów. Nie pal i nie pij alkoholu, może to spowolnić proces gojenia. Jeśli odczuwasz ból spowodowany obrzękiem, użyj okładu z lodu, aby zmniejszyć stan zapalny. Zamiast myć zęby szczoteczką, płucz usta słoną wodą lub specjalnym płynem, co kilka godzin, aby zabić bakterie.

Miej cierpliwość. W zależności od rodzaju operacji, powrót do zdrowia może wynosić od 48 godzin do 1 miesiąca. Pamiętaj, aby skonsultować się z dentystą i postępować zgodnie z zaleceniami.

Jakie są zalecenia po wyrwaniu zęba?

Zalecenia po usunięciu zęba obejmują szereg kwestii, do których należy się stosować. Ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Pij ze szklanki i nie używaj słomki, ponieważ może to powodować większe krwawienie. Unikaj zimnych i gorących płynów. Możesz jeść wszystko, co ma miękką konsystencję, unikając gryzienia blisko miejsca usunięcia zęba.

Jakie zabiegi wykonuje chirurg szczękowy?

Istnieje wiele rodzajów zabiegów chirurgii dentystycznej. Spośród nich można wymienić m.in. zabiegi usunięcie zęba, chirurgiczne usuwanie ósemek, resekcja korzenia, plastyka wędzidełka lub hemisekcja. Chirurgia dentystyczna, zależnie od zabiegu, może być wykonywana przez jednego z wielu różnych specjalistów, w tym endodonte, periodontologa, implantologa, protetyka.

Jak przygotować się do operacji?

Zabieg na zatoki lub chirurgiczne usuwanie ósemek to, jak każda inna operacja, poważny zabieg medyczny, dlatego należy się do niego przygotować w zależności od rodzaju operacji. Przede wszystkim zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami dentysty chirurga, które otrzymasz. Zazwyczaj zostaniesz poproszony o powstrzymanie się od jedzenia lub picia czegokolwiek na 8-10 godzin przed operacją.

W razie potrzeby zorganizuj transport do domu. Porozmawiaj ze swoim chirurgiem o rodzaju znieczulenia, które dostaniesz. Niektóre rodzaje znieczulenia mogą ograniczać zdolność prowadzenia pojazdów. Zależnie od zabiegu, możesz potrzebować kogoś, kto odwiezie Cię do domu.

Upewnij się, że miejsce, do którego wracasz, jest czyste i zadbane, aby w razie potrzeby było Ci wygodnie przez co najmniej kilka dni. Ustaw swoje łóżko tak, aby w razie potrzeby można było usiąść w pozycji pochyłej.

Chirurg stomatolog dla dziecka - gdzie szukać?

Jeśli szukasz chirurga stomatologa dziecięcego w Warszawie, nasz zespół dentystyczny zapewnia opiekę w spokojnym, przyjaznym środowisku, w którym dzieci czują się bezpiecznie.

Ile kosztuje usunięcie zęba?

W przypadku usunięcie ósemki lub wyrwania zęba, cena może się różnić, dlatego zapraszamy do naszego cennika zabiegów chirurgicznych.

Chirurgia stomatologiczna – cennik

Ceny zabiegów chirurgii stomatologicznej zależą od kilku podstawowych czynników. W naszym centrum stomatologicznym Ochota na Uśmiech podchodzimy indywidualnie do wyjątkowych przypadków, które wymagają skomplikowanego leczenia oraz serii zabiegów. Jedną z takich sytuacji jest podniesienie zatoki szczękowej. Cena tego rodzaju operacji stomatologicznej zaczyna się od 3500 zł. Jednak dopiero po konsultacji lekarskiej możemy dokładnie określić ostateczny koszt zabiegu.

W naszym cenniku znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące cen chirurgii stomatologicznej. Niektóre zabiegi możemy zaliczyć do grupy najpowszechniejszych oraz najczęściej wykonywanych. Z racji małej inwazyjności i krótkiego czasu wykonania koszty są niższe. Niektóre ceny w naszym cenniku mają z przodu dopisek „od”. Oznacza to, że są to minimalne koszty, które może ponieść Pacjent, choć po konsultacji i diagnozie mogą one się nieco zwiększyć.

Lekarze zajmujący się chirurgią stomatologiczną

Chirurg twarzowo-szczękowy Warszawa Ochota

Małgorzata Sturska Chirurg szczękowo-twarzowy

Lek. dent. Małgorzata Sturska jest absolwentką Oddziału Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2017 uzyskała tytuł specjalisty w zakresie Chirurgii Szczękowo-Twarzowej. Staż specjalizacyjny odbywała w Klinice Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Jamy Ustnej i Implantologii. Od 2010 roku była uczestnikiem studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Wiedzę zdobytą w toku studiów wzbogaciła o doświadczenie nabyte podczas praktyk w krajowych i zagranicznych ośrodkach akademickich min. w Anglii, Niemczech i na Węgrzech. Swój wolny czas poświęca na podnoszenie zawodowych kwalifikacji biorąc udział w licznych kursach i konferencjach.

W Ochocie na Uśmiech Lek. dent. Małgorzata Sturska przeprowadza zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym usuwanie zębów, dłutowanie ósemek, implantlogią oraz podcinaniem wędzidełek wargi i języka.