WYPEŁNIENIA KOMPOZYTOWE
WARSZAWA OCHOTA

Wypełnienia kompozytowe Warszawa — co to jest?

wypełnienia kompozytowe Warszawa

Czym są wypełnienia kompozytowe, które stosuje się podczas większości zabiegów u stomatologa? W Ochota Na Uśmiech wykorzystujemy wysokiej jakości kompozyty, które nie tylko dobrze wyglądają, ale i zachowują swoją trwałość przez długi czas od momentu wykonania wypełnienia. Wszelkiego rodzaju wypełnienia kompozytowe są obecnie najpopularniejszą formą maskowania ubytków po próchnicy lub inwazyjnych zabiegach stomatologicznych. Odpowiedni kolor zębów, wysoki poziom estetyki oraz szybkość działania to główna cecha, jaką wyróżnia się wypełnienie kompozytowe świałoutwardzalne stosowane w naszym gabinecie stomatologicznym w Warszawie Ochota Na Uśmiech

Wypełnienia kompozytowe Warszawa — dlaczego warto z nich korzystać?

Zastanawiasz się, czy warto skorzystać z opcji wykorzystania lepszego materiału, jakim jest wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne? W naszym gabinecie Ochota Na Uśmiech proponujemy tylko wysokiej jakości wypełnienie, które po zastosowaniu utrzymuje się na powierzchni ubytków nazębnych przez długi czas. Czy warto mieć wypełnienie kompozytowe? Co to takiego? To tylko jeden z rodzajów plomb, które w dzisiejszych czasach są szczególnie popularne. Jest to sztuczny materiał, który pozwala na szybkie uzupełnienie ubytków w zębach oraz zachowanie ich naturalnego wyglądu. Praktycznie każdy może skorzystać z zabiegu uzupełnienia ubytków w zębach w ramach wykorzystania materiału, jakim jest wypełnienie kompozytowe. Co ciekawe, ta metoda leczenia jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna dla pacjenta. 

Wskazania do wypełnienia kompozytowego

Próchnica

Ogólny ból zębów

Przebarwienia zębów

Uszkodzenia mechaniczne zębów

Widoczny ubytek tkanki nazębnej

Odsłonięte szyjki zębów

Jak widać w wielu przypadkach, warto decydować się na leczenie u stomatologa i wykorzystanie materiału, jakim jest wypełnienie kompozytowe. Cena w naszym gabinecie Ochota Na Uśmiech waha się od 250 do 450 złotych za usługę i materiał.

Wady i zalety zabiegów wypełnienia kompozytowego


Zalety wypełnienia kompozytowego

 • Wysoki poziom trwałości wykonanego wypełnienia
 • Odporność na uszkodzenia
 • Wysoki poziom estetyki zębów
 • Umiarkowane koszty leczenia
 • Oszczędność naturalnej płytki zęba

Wady wypełnienia kompozytowego

 • Podatność na różnego rodzaju przebarwienia
 • Wypełnienia nie ulegają działaniu wybielania zębów, więc po zabiegu wybielania, może wystąpić konieczność ich wymiany na jaśniejsze
 • Ograniczona możliwość wykorzystania przy w przypadku bardzo dużych ubytków

Sam proces stosowania wypełnienia kompozytowego jedynek i innych zębów zamyka się w kilku krokach, a mianowicie:

 1. Znieczulenie pacjenta;
 2. Oczyszczenie zębów z wszelkiej próchnicy i resztek jedzenia;
 3. Nałożenie podkładu do kompozytu;
 4. Nałożenie wypełnienia;
 5. Dopasowanie plomby tak, aby pacjent mógł komfortowo funkcjonować.

Wypełnienie kompozytowe światłoutwardzalne pozwala na szybkie uzupełnienie ubytków np. podczas leczenia próchnicy. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, kiedy liczy się szybkość działania i trwałość zastosowanych rozwiązań.

Wypełnienia kompozytowe – najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do stosowania wypełnienia kompozytowego?
Jedyne przeciwwskazania do stosowania leczenia wypełnieniem kompozytowym są takie, aby pacjent nie był uczulony na żaden z wykorzystywanych materiałów uzupełniających ubytki.
Ile kosztuje wypełnienie kompozytowe?

Koszt zastosowania wypełnienia kompozytowego to wydatek na poziomie od 270 do 450 złotych.

Czy wypełnienie kompozytowe przyszyjkowe jest w pełni bezpieczne?
Po uwczesnym odpowiednim przygotowaniu powierzchni zębów lekarz porcjami nakłada kompozyt, który utwardzany jest za pomocą specjalnych lamp polimeryzacyjnych, następnie polerowany do osiągnięcia idealnej gładkości. Zazwyczaj wystarczy na to jedna wizyta.

Wypełnienia kompozytowe – cennik