MEDYCYNA ESTETYCZNA
WARSZAWA OCHOTA

Medycyna estetyczna – dlaczego warto?

Medycyna estetyczna może znacząco przyczynić się do poprawy wyglądu zewnętrznego, przez profilaktykę starzenia się skóry oraz korektę różnego rodzaju defektów.

Zabiegi medycyny estetycznej są nieinwazyjne i bardziej bezpieczne niż w przypadku chirurgii plastycznej. W naszym Warszawskim salonie medycyny estetycznej zabiegi przeprowadzamy bez wykorzystania skalpela, a Pacjenci nie muszą przebywać w szpitalu, ani przechodzić długiej rekonwalescencji. Medycyna estetyczna to zabiegi takie jak niewielkie nacięcia i nakłucia oraz znieczulenie miejscowe. Ponadto medycyna estetyczna zajmuje się skórą, tkanką podskórną, uzębieniem i równowagą hormonalną, wykorzystując w dużym stopniu zdolności samoregenerujące organizmu. Co ważne medycyna estetyczna jest znacznie skuteczniejsza niż kosmetologia, ponieważ aktywizuje skórę do odnowy poprzez ingerencję w głębsze jej warstwy.

medycyna estetyczna Warszawa Ochota zdjęcia przed i po usłudze

Jakie zabiegi medycyny estetycznej oferujemy?

Odpowiednio wcześnie rozpoczęte zabiegi medycyny estetycznej mogą działać stymulująco na skórę, zapewniając jej wzmożoną regenerację i zapobiegając powstawaniu oznak starzenia. Do wykonywania zabiegów w Ochocie na uśmiech wykorzystujemy: toksyne botulinowa, wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego oraz różnego rodzaju modyfikatory wzrostu tkanek.

W zakres medycyny estetycznej wchodzi cały wachlarz zabiegów dotyczących różnych partii ciała. Są to np.: modelowanie ust, wypełnianie zmarszczek i bruzd, ujędrnianie i odmładzanie skóry, redukcja przebarwień, poprawianie kształtu twarzy, redukcja cieni pod oczami, usuwanie znamion, brodawek. Poniżej więcej informacji o zabiegach jakie mamy w naszej ofercie.

mezoterapia warszawa ochota

Mezoterapia

 To nieinwazyjna metoda stosowana przez lekarzy medycyny estetycznej do rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Metoda ta wykorzystywana w terapiach profilaktycznych ma na celu opóźnienie procesów starzenia się skóry. Poprzez technikę niewielkich mikronakłuć wykorzystywany jest powstały uraz jako naturalna  odpowiedź skóry do stymulacji naskórka i skóry właściwej. Konsekwencją jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej i zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. 

botox warszawa ochota

Botoks

Innaczej toksyna botulinowa to substancja, która w medycynie estetycznej wykorzystywana jest do profilaktyki i usuwania zmarszczek mimicznych twarzy.
Jej działania hamują przewodzenie impulsów nerwowych, które wywołują skurcze mięśni twarzy. Wskutek ulegają paraliżowi i tracą zdolność kurczenia się. W konsekwencji skóra się nie marszczy, a marszczki znikają. Toksyna nie ma wpływu na inne elementy układu nerwowego poza okolicą, w której ją zastosowano, ponieważ jest podawana w bardzo małym stężeniu.

powiększanie ust warszawa ochota

Kwas hialuronowy – wypełniacze

Wprowadzony do skóry, wiąże wodę czyli powiększa objętość danej tkanki. Efekty wypełnienia zmarszczki, powiększenia ust czy policzków są natychmiastowe. Efekt ten nasilony jest jeszcze przez kilka dni po zabiegu. Efekty większości zabiegów utrzymują się od 9 do 18 miesięcy. W tym czasie preparat zostaje stopniowo wchłonięty do organizmu. Okres utrzymania efektów jest uzależniony od wielu czynników – właściwości skóry (wiek i rodzaj), miejsce w którym został podany preparat oraz od trybu życia pacjentki lub pacjenta.

Ile kosztują zabiegi medycyny estetycznej?

Cena usługi uzależniona jest od typu zabiegu, rodzaju i ilości wykorzystywanego preparatu, a także powierzchni ciała, której dotyczy.

Szczegółowe informacje mogą Państo uzyskać podczas konsultacji z naszymi lekarzami lub w naszym cenniku.