APARAT ORTODONTYCZNY DAMONA

Aparat Damona – dla kogo?

W gabinecie Ochota na Uśmiech wykorzystujemy najnowsze nowinki technologiczne oraz profesjonalny sprzęt, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie podczas zabiegu. Dbając o zdrowe zęby, warto też pomyśleć o ich wyglądzie zewnętrznym. Dla osób, które mają pewne wady zgryzu i chcą je skorygować stosując najnowocześniejsze metody ortodoncji, dobrym rozwiązaniem jest Aparat Damona – czyli aparat samoligaturujący

Aparat Damona – czym jest?

W gabinecie Ochota na Uśmiech wykorzystujemy najnowsze nowinki technologiczne oraz profesjonalny sprzęt, aby każdy pacjent czuł się bezpiecznie podczas zabiegu. Dbając o zdrowe zęby, warto też pomyśleć o ich wyglądzie zewnętrznym. Dla osób, które mają pewne wady zgryzu i chcą je skorygować stosując najnowocześniejsze metody ortodoncji, dobrym rozwiązaniem jest Aparat Damona – czyli aparat samoligaturującyAparat Damona to nie tylko rewolucyjny system zamków i drutów, to zupełnie nowy sposób leczenia problemów krzywizny zębów. Ciekawostką jest fakt, że tradycyjne leczenie ortodontyczne często wymaga ekstrakcji uszkodzonych i popsutych zębów. Aparat samoligaturujący Damon pozwala na uniknięcie tej sytuacji, która bardzo często bywa niekomfortowa dla pacjentów. Stosując aparat Damona, można zyskać piękny i naturalny uśmiech bez bolesnych zabiegów wyrywania zębów. Rozwiązania tego typu pozwalają na większą rozbudowę łuków zębowych na każdym etapie leczenia. Ciekawostką jest też fakt, że na rynku dostępny jest aparat Damon kosmetyczny, który zamiast metalowych zamków ma elementy przezroczyste, dzięki czemu jest właściwie niewidoczny.

Wskazania do założenia aparatu Damona

Występowanie nadmiernej krzywizny zębów

Konieczność rozbudowania łuków zębowych

Chęć zwiększenia estetyki uśmiechu

Bóle szczęki wynikające z krzywizny zębów

Nieprawidłowy kąt, w jakim wyrastają zęby

 Zalety i wady aparatu Damona

 

Zalety aparatu Damona

  • Wysoki komfort użytkowania
  • Brak ligatur
  • Mniejsze i wygodniejsze zamki
  • Rzadsze wizyty kontrolne
  • Czas leczenia wynoszący maksymalnie 2 lata
  • Obłe krawędzie zamków
  • Łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej

Wady aparatu Damona

  • Wyższa cena
  • Podatność na uszkodzenia mechaniczne
  • Konieczność wyleczenia wszelkich ubytków nazębnych

Aparat Damon a zwykły aparat – różnice

Główne różnice pomiędzy aparatem Damona a tradycyjnym aparatem na zęby wynikają z technologii wykonania. Tradycyjne aparaty ortodontyczne wykonane są z metalowych zamków, łączących łukiem ortodontycznym za pomocą ligatur, które są na powierzchni zębów, co nieco ujmuje estetyce uśmiechu w trakcie ich noszenia. Z kolei Aparat Damona to wygodny sposób na prostowanie zębów bez elastycznych ściągaczy, co niezwykle poprawia higienę jamy ustnej i skraca łączny czas leczenia. Ceny za założenie aparatu ortodontycznego Damon w Warszawie zaczynają się od 2500 złotych za zwykłe zamki metalowe. Osoby, które chcą całkowicie ukryć zamki i system prostujący zęby, mogą zdecydować się na Kosmetyczny Aparat Damona, lub niewidoczne nakładki ortodontyczne.

Aparat Damona – najczęściej zadawane pytania

Kto może zdecydować się na aparat Damona?

Na aparat Damona mogą zdecydować się osoby dorosłe oraz dzieci. Nie ma większych przeciwwskazań co do jego stosowania.

Jak częste są wizyty kontrolne podczas leczenia aparatem Damona?

Zakładając aparat Damona, trzeba liczyć się z koniecznością odbycia wizyty kontrolnej średnio co 60-90 dni, co ma wpływ na koszty leczenia.

Ile trwa leczenie aparatem Damona?

Leczenie aparatem Damona trwa 1-2 lat od czasu jego założenia.

Czy aparat Damona jest widoczny?

Metalowy aparat Damona jest widoczny, ale mniej niż klasyczny metalowy aparat. Jeśli Pacjentowi zależy na mniejszej widoczności może wybrać kosmetyczny aparat Damona.

Aparat samoligaturujący Damona – cennik

Lekarze zajmujący się leczeniem ortodontycznym

Ortodontka ochota na uśmiech

Joanna Rąpała Lekarz dentysta

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie - Wydział Lekarski Oddział Stomatologii. Od 17 lat w zawodzie stomatologa. W jej kręgu zainteresowań są zagadnienia stomatologii estetycznej i ortodoncji oraz stomatologii dziecięcej z profilaktyką ortodontyczną.

Od kilku lat jest skupiona na rozwoju w kierunku ortodoncji wykorzystując swoją szeroką wiedzę z zakresu innych kierunków stomatologii. Dzięki szerokiemu przekrojowi wiedzy stomatologicznej ma interdyscyplinarne spojrzenie na potrzeby Pacjentów oraz możliwości leczenia.

W wolnym czasie jeździ konno, lubi spacery nordic walking ze swoim psem i jest mamą wspaniałej Zosi.

Wojciech Milcarz Ochota na Uśmiech

Wojciech Milcarz Lekarz Dentysta

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wiedzę i doświadczenie zdobywał m.in. w Instytucie Stomatologii UM w Łodzi oraz podczas stypendium na Uniwersytecie Semmelweisa w Budapeszcie.

Po uzyskaniu dyplomu lekarza-dentysty doktor skupił się na rozwoju w dziedzinie ortodoncji, z zakresu której ukończył liczne szkolenia krajowe oraz międzynarodowe.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.
Uczestnik międzynarodowego cyklu szkoleń ortodontycznych „Progressive Orthodontic Seminars”.

Absolwent studiów podyplomowych z zakresu Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia na SGH w Warszawie.

W codziennej pracy skupia się przede wszystkim na kompleksowym podejściu do potrzeb leczniczych swoich pacjentów. Kładzie nacisk na to aby leczenie było prowadzone w sposób przewidywalny oraz w pełni zrozumiały dla pacjenta.