APARAT ORTODONTYCZNY DAMONA

Aparat samoligaturujący cena – Warszawa

W ofercie gabinetu stomatologiczno-ortodontycznego Ochota na Uśmiech znajdują się różnego rodzaju opcje leczenia wady zgryzu. Nasi lekarze wykorzystują do tego różnego rodzaju aparaty, których cel to poprawa stanu uzębienia. Jedną z dostępnych opcji jest aparat ortodontyczny samoligaturujący. To on dzięki swojej nowatorskiej technologii pozwala osiągnąć szybsze efekty. Wiele osób ciekawi, ile kosztuje samoligaturujący aparat ortodontyczny. Cena zależy jednak od jego rodzaju, o czym dowiesz się nieco później.

Kim jest ortodonta?

Zacznijmy od tego, kim jest ortodonta. To stomatolog, który jest wykwalifikowanym ekspertem z zakresu wiedzy specjalistycznej dziedziny ortodoncji. Obejmuje ona leczenie wad zgryzu, szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem wszelkiego rodzaju nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się ze względów zdrowotnych, profilaktycznych i estetycznych, dopasowane do wieku Pacjenta.

Zadanie ortodontów ma celu polepszenie komfortu fizycznego, związanego z krzywymi lub źle wyrośniętymi zębami. Może to podrażniać jamę ustną, policzki, dziąsła i prowadzić do wielu chorób, takich jak próchnica oraz różne stany zapalne. Czasem nieprawidłowy zgryz bywa bezpośrednią przyczyną wady wymowy. Ponadto zdarzają się sytuacje, kiedy cierpi przez niego psychika Pacjenta. Zęby są jego kompleksem, choć zupełnie bez powodu – mało kto naturalnie jest właścicielem idealnie prostych i białych zębów. Wystarczy znaleźć odpowiedniego lekarza, a on na podstawie fachowej wiedzy skoryguje defekty.

aparat samoligaturujący cena
aparat damon clear,

Plan leczenia

Leczenie ortodontyczne wymaga specjalnego przygotowania. Dokładna diagnostyka pozwoli na stworzenie efektywnego planu leczenia. Lekarz ortodonta z naszej kliniki Ochota na Uśmiech na podstawie zebranych informacji w badaniu podmiotowym oraz przedmiotowym tworzy indywidualny plan leczenia, który może wymagać zastosowania wielu dodatkowych komponentów i czynności, w szczególności medycznych zabiegów. Są one niekiedy obligatoryjne, aby cały proces był skuteczny.

Jak wygląda przykładowy plan leczenia ortodontycznego?

Pierwsza wizyta, podczas której dochodzi do szczegółowej konsultacji. Spotkasz się z naszą ortodontką, a ona przeprowadzi z Tobą wywiad i zapozna się z Twoją sytuacją. Jeżeli nie posiadasz zdjęć pantomograficznych i cefalometrycznych to wykonamy je na miejscu wraz ze zdjęciami twarzy i zębów. Ponadto pobierzemy wyciski lub wykonamy skan 3D, żeby przygotować modele do analizy Twojego zgryzu.

Plan leczenia przedstawi Ci lekarz ortodonta już na kolejnym spotkaniu. Zostanie on stworzony na podstawie informacji zgromadzonych podczas wizyty konsultacyjnej. Opowie Ci dokładnie jak wyglądać będzie proces leczenia, a także przedstawi Ci jego harmonogram. Podczas tej wizyty poznasz też koszty poszczególnych etapów Twojej metamorfozy i możliwe formy ich rozliczenia np. Mediraty.

Rozpoczęcie leczenia, czyli założenie aparatu ortodontycznego. Najpierw jednak zaakceptujesz cały plan, który przedstawił Ci nasz lekarz. Bardzo ważne jest, aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości, szczegółowo odpowiadając na zadawane pytania. Dlatego nie bój się tego robić – jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc.

Następny krok to wizyty kontrolne, które będzie przeprowadzał lekarz stomatolog-ortodonta. Muszą się odbywać zgodnie z zaakceptowanym przez Ciebie planem leczenia. Są gwarancją tego, że leczenie będzie odbywało się w sposób kontrolowany oraz efektywny.

Demontaż aparatu ortodontycznego to wyczekiwany przez wielu Pacjentów moment. Twój nowy uśmiech jest gotowy, ale to nie koniec przygody ortodontycznej.

Ostatnią kwestią pozostaje utrzymanie wypracowanych efektów, czyli tzw. retencja. To bardzo ważny, chodź angażujący etap – w końcu nie chcesz, żeby Twój wysiłek poszedł na marne. Po zdjęciu aparatu założymy Ci niewidoczny i praktycznie nieodczuwalny aparat retencyjny, który nie pozwoli, aby efekt leczenia uległ drobnym zmianom bądź wrócił do poprzedniej kondycji.

Jaka jest cena aparatu ortodontycznego?

Ceny aparatów stałych są naprawdę różne. Wszystko zależy bowiem od ich rodzaju oraz ewentualnych modyfikacji, pojawiających się podczas leczenia. Należy też doliczyć do całego procesu ceny wizyt kontrolnych. Zaczynają się one w naszej klinice już od 180 zł, w przypadku założenia 1 łuku. Czasem aparat ortodontyczny ulegnie uszkodzeniu, wymagającego konsultacji z lekarzem. Pacjenta czeka poniesienie dodatkowych kosztów, związanych z jego naprawą.

Należy również liczyć się z wyższą zapłatą w przypadku kiedy chcesz założyć aparat stały samoligaturujący. Cena wynika z jego innowacyjności oraz większego komfortu podczas leczenia. Jednak warto zaznaczyć, że to tylko koszt na początku, ponieważ ten wybór wiąże się z mniejszą liczbą wizyt kontrolnych.

Aparat ortodontyczny od Ochota na Uśmiech

Proste zęby stałe to marzenie wielu z nas. Wizyty u ortodonty i zdecydowanie się na aparat ortodontyczny pomogą Ci w ich spełnieniu i osiągnięciu celu. Przed podjęciem decyzji o leczeniu, należy jednak zapoznać się z informacjami, dotyczącymi różnych metod prowadzenia czynności, związanych z korektą zgryzu. Istnieją bowiem różne rodzaje aparatów, takie jak aparat stały estetyczny, aparat stały metalowy, aparat ruchomy czy wspomniany już samoligaturujący aparat. Cena jego, jak już podkreślaliśmy, jest nieco wyższa. Jednak efekty, jakie daje, zdecydowanie są tego warte.

damon aparat

Aparat samoligaturujący – Warszawa

Warto wyraźnie podkreślić, że od tradycyjnych aparatów odróżnia go to, że daje lepsze rezultaty w stosunkowo krótkim czasie. Ta technologia leczenia wady zgryzu została odkryta przez Dwighta Damona 1996 roku, dlatego też jest ona stosunkowo młoda. Niewiele osób wie, że pierwszy aparat ortodontyczny powstał już w XVIII stuleciu!

Jak wspominaliśmy aparat Damona to opcja dla tych, którzy cenią sobie wygodę. Wszystko dlatego, że wizyty kontrolne podczas jego noszenia mogą odbywać się co dwa lub nawet 3 miesiące. Wpływa to na krótszy okres leczenia krzywizny zębów, ponieważ trwa on najczęściej około roku. To natomiast przekłada się później na mniejsze koszta.

Oczywiście plan leczenia i jego trwanie zależy od wady zgryzu oraz konsekwencji wynikających z jej poziomu skomplikowania – wszystko bowiem jest kwestią indywidualną i zdarza się, że Pacjent nosi aparat Damon samoligaturujacy przez 2 lata. Często wybiera się go w naprawdę trudnych przypadkach, aby maksymalnie skrócić noszenie aparatu.

Aparat samoligaturujący – jak wygląda?

Dostępny w naszym salonie aparat ortodontyczny Damon Q to aparat samoligaturujący metalowy. W jego budowie wykorzystano opatentowany mechanizm suwakowy do łączenia łuków zębowych z elementami aparatu – jest to nowatorski sposób mocowania drutu do zamków na zębach. Powoduje to zmniejszenie tarcia między nimi a dziąsłami i powierzchnią jamy gębowej. Ponadto jego zamki metalowe są mniejsze oraz mają obłe krawędzie, dzięki czemu są wygodniejsze. Dlatego znacznie zwiększa się komfort Pacjenta.

Aparat samoligaturujący z gumkami? Nie! Wyeliminowanie elastycznych ściągaczy (ligatur) poprawia higienę jamy ustnej. Wyjaśniając, ligatury to właśnie te kolorowe gumeczki, których barwę w przypadku klasycznego aparatu ortodontycznego możesz zmieniać co wizytę.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny samoligaturujący? Metalowy aparat Damon – cena

Zastanawiasz się pewnie ile, kosztuje metalowy aparat samoligaturujący Damon. Cena za 1 łuk, dolny lub górny, w naszej klinice to wydatek rzędu 3200 zł. Do tego należy doliczyć wizyty kontrolne, które przy 1 łuku zaczynają się od 250 zł, a przy dwóch od 300 zł. Szczegółowy cennik znajduje się na dole strony.

Aparat samoligaturujący Damon Clear

Aparat samoligaturujący Damon od swojego poprzednika Damon Q odróżnia budowa. Bowiem tym razem zamiast metalowych zamków został wyposażony w przezroczyste. Nie mają one żadnych metalowych części, dzięki czemu aparat ten jest praktycznie niezauważalny dla osób postronnych.

Znacznie wpływa to na walory estetyczne, choć to nie jedyna z jego zaleta. Jeśli zdecydujesz się na tę opcję, nikt może nawet nie zdawać sobie sprawy, że nosisz aparat ortodontyczny – co jak wiemy, jest ważne dla wielu osób. Ponadto jak pisaliśmy, gładkie krawędzie zamków nie podrażnią jamy ustnej, a likwidacja ligatur pozwala na utrzymanie w niej większej higieny. Wszystko dlatego, że na popularnych gumeczkach może gromadzić się naprawdę sporo bakterii.

Aparat Damon jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Wbrew pozorom, na jego niemal przezroczystych elementach nie są widoczne różnego rodzaju zabrudzenia. Zamki nie ulegają przebarwieniom oraz nie tworzą się na ich powierzchni plamy. Natomiast ze względu na ich mniejszy rozmiar, w prosty sposób wyczyścisz je podczas mycia zębów i nitkowania.

Warto jednak zaznaczyć, że aparat Damon Clear ze względu na fakt, że został zbudowany z delikatniejszych materiałów niż jego metalowa wersja, jest nieco bardziej podatna na drobne uszkodzenia.

 Zalety i wady aparatu Damona

 


Zalety aparatu Damona

  • Wysoki komfort użytkowania
  • Brak ligatur
  • Mniejsze i wygodniejsze zamki
  • Rzadsze wizyty kontrolne
  • Czas leczenia wynoszący maksymalnie 2 lata
  • Obłe krawędzie zamków
  • Łatwiejsze utrzymanie higieny jamy ustnej

Wady aparatu Damona

  • Wyższa cena
  • Podatność na uszkodzenia mechaniczne
  • Konieczność wyleczenia wszelkich ubytków nazębnych

Aparat ortodontyczny samoligaturujący – cena

Ile w takim razie kosztuje aparat samoligaturujący? Cena za jeden łuk jest nieco wyższa niż w przypadku tego, z metalowymi elementami. W naszym gabinecie jest to wartość 3700 zł. Koszt wizyty kontrolnej jest natomiast taki sam, czyli zaczyna się od 180 zł.

Jaki rodzaj aparatu ortodontycznego znajdziesz jeszcze w naszym gabinecie?

Damon aparat to nie jedyny z rodzajów, dostępnych w salonie Ochota na Uśmiech. Nasz ortodonta zamontuje Ci również aparat stały metalowy lub aparat kosmetyczny, których zamki estetyczne i kolorowe ligatury cieszą niejedno oko.

Aparaty ruchome zazwyczaj stosuje się u dzieci między 4 a 12 rokiem życia. W naszym gabinecie stomatologicznym istnieje także możliwość korzystania z niego, szczególnie jeśli chodzi o młodszych Pacjentów.

W ostatnim czasie bardzo popularne są przezroczyste nakładki clear-aligner. To niewidoczny aparat ortodontyczny, w którym alignery wykorzystują stopniową siłę do kontrolowania ruchu zębów, ale bez metalowych drutów i zamków. Należy nosić je przez 20 godzin w ciągu dnia. Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest krótszy czas leczenia – może trwać nawet od 3 tygodni do 6 miesięcy. Wszystko jednak jest zależne od danej wady zgryzu.

Aparat Damona – najczęściej zadawane pytania

Kto może zdecydować się na aparat Damona?

Na aparat Damona mogą zdecydować się osoby dorosłe oraz dzieci. Nie ma większych przeciwwskazań co do jego stosowania.

Jak częste są wizyty kontrolne podczas leczenia aparatem Damona?

Zakładając aparat Damona, trzeba liczyć się z koniecznością odbycia wizyty kontrolnej średnio co 60-90 dni, co ma wpływ na koszty leczenia.

Ile trwa leczenie aparatem Damona?

Leczenie aparatem Damona trwa 1-2 lat od czasu jego założenia.

Czy aparat Damona jest widoczny?

Metalowy aparat Damona jest widoczny, ale mniej niż klasyczny metalowy aparat. Jeśli Pacjentowi zależy na mniejszej widoczności może wybrać kosmetyczny aparat Damona.

Aparat samoligaturujący Damona – cennik

Lekarze zajmujący się leczeniem ortodontycznym

Ortodontka ochota na uśmiech

Joanna Rąpała Lekarz dentysta

Absolwentka Akademii Medycznej w Lublinie - Wydział Lekarski Oddział Stomatologii. Od 17 lat w zawodzie stomatologa. W jej kręgu zainteresowań są zagadnienia stomatologii estetycznej i ortodoncji oraz stomatologii dziecięcej z profilaktyką ortodontyczną.

Od kilku lat jest skupiona na rozwoju w kierunku ortodoncji wykorzystując swoją szeroką wiedzę z zakresu innych kierunków stomatologii. Dzięki szerokiemu przekrojowi wiedzy stomatologicznej ma interdyscyplinarne spojrzenie na potrzeby Pacjentów oraz możliwości leczenia.

W wolnym czasie jeździ konno, lubi spacery nordic walking ze swoim psem i jest mamą wspaniałej Zosi.

Ortodontka Klaudia Chilarzewska Ochota na Uśmiech

Klaudia Chilarzewska Lekarz dentysta

Absolwentka kierunku lekarsko- dentystycznego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W Ochocie na Uśmiech zajmuje się leczeniem ortodontycznym młodzieży i osób dorosłych aparatami stałymi oraz systemem nakładkowym Invisalign. W swojej pracy wykorzystuje najnowocześniejsze metody leczenia ortodontycznego w celu uzyskania prawidłowej pozycji zębów oraz relacji zgryzowej.

Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Uczestniczka kursu specjalizacyjnego z ortodoncji Master of Science in Orthodontics na austriackim Uniwersytecie w Krems an der Donau. Chcąc zagwarantować najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów, w swojej codziennej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą na licznych kursach i szkoleniach.