Mezoterapia Igłowa Warszawa

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjna metoda stosowana do rewitalizacji i głębokiej regeneracji skóry. Metoda ta wykorzystywana w terapiach profilaktycznych ma na celu opóźnienie procesów starzenia się skóry. Poprzez technikę niewielkich mikronakłuć wykorzystywany jest powstały uraz jako naturalna  odpowiedź skóry do stymulacji naskórka i skóry właściwej. Konsekwencją jest poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej i zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Składniki aktywne mają warunki optymalnie działać, ponieważ docierają bezpośrednio w miejsca, które tego wymagają. Mezoterapia daje długotrwałe efekty – odżywia, dotlenia komórki głębiej położone, spłyca drobne zmarszczki oraz poprawia gęstość i spoistość skóry

Wskazania do zabiegu mezoterapii 

Zabiegi mezoterapii polecane są przede wszystkim osobom w wieku 30-60 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, zredukować objawy starzenia się, Mezoterapia igłowa to doskonały sposób na poprawę jakości skóry, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Jest to metoda leczenia i rewitalizacji skóry wykorzystywana w medycynie estetycznej od kilkudziesięciu lat. Jest to zabieg naturalny, w pełni bezpieczny i skuteczny. Poniżej wskazania dla mezoterapi iglowej

                                                                                                                     

Spowolnienie procesu starzenia się skóry i jej odmłodzenia poprzez:

– nawilżenie zmęczonej i przesuszonej skóry
– poprawę elastyczności oraz napięcia skóry
– spłycenie powierzchownych zmarszczek
– przywrócenie promiennego wyglądu
– redukcje przebarwień skóry
– korekta doliny łez
– poprawienie wiotkośco i odmłodzenie skóry szyi
– odmładzanie i nawilżanie skóry dłoni

Rewitalizacja i leczenie uszkodzeń skóry

– blizny keloidowe i zanikowe
– rozstępy
– fotouszkodzenia skóry
– skóra palacza

Profilaktyka i leczenie wypadania włosów:

– łysienie androgenne
– wypadanie włosów na skutek zaburzeń krążenia i ubogiej diety
– zmiany hormonalne w okresie ciąży i karmienia piersią

Jakie są zalety mezoterapii igłowej?

  • Jest odpowiednia dla każdego typu cery
  • Działanie zabiegu można dostosować w zależności od potrzeb
  • Poprawia w widoczny sposób kondycje skóry (nawilża, odżywia, odmładza i stymuluje)
  • Niweluje nadwrażliwości skóry na światło
  • Nie tworzy trwałych uszkodzeń
  • Jest wysoce skuteczna i daje trwałe efekty w odmłodzeniu skóry, cellulicie i rozstępach oraz w przypadku wypadania włosów

    Mezoterapia igłowa – jak wygląda zabieg

    Nasi wysokowykwalifikowani lekarze wszystkie zabiegi wykonują manualnie za pomocą odpowiednio dobranej strzykawki i bardzo cienkiej igły lub wykorzystują  pneumatyczny pistolet. Dla naszych lekarzy, na codzień pracujących z niezwykłą precyzją, iniekcja substancji aktywnych jest zabiegiem bardzo prostym i łatwym, przez co bezpieczeństwo naszych pacjentów jest na najwyższym poziomie.

    Konsultacja z lekarzem

    Rozpoczynamy od przeprowadzenia wywiadu, aby wykluczyć możliwe przeciwskazania i ewentualnie umiejscowić zabieg w czasie, tak aby najlepiej spełnił swoją rolę.

    Przygotowanie do zabiegu

    Po oczyszczeniu skóry, zostaje ona znieczulona kremem Emla lub środkiem znieczulającym w sprayu, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Następnie skóra zostaje zdezynfekowana.

    Przebieg zabiegu

    Przystępujemy do podania preparatów za pomocą bardzo cienkich igieł. Po zabiegu trwającym od 15 do 30 minut, skóra zostaje ponownie oczyszczona.

    Po zabiegu

    Zabieg nie pozostawia długotrwałych śladów na skórze i pacjent może od razu powrócić do codziennych czynności. 

    Mezoterapia – często zadawane pytania

    Czy mezoterapia jest bolesnym zabiegiem?

    Pragniemy zminimalizować dyskomfort naszych pacjentów, dlatego podczas zabiegu używane jest znieczulenie miejscowe. Najczęściej stosowany jest krem Emla, natomiast w przypadku nadwrażliwości pacjentki na ból wykorzystywane jest znieczulenie stomatologiczne.

    Jak długo utrzymują się efekty zabiegów?

    Efekty mezoterapii igłowej mogą się utrzymywać nawet 1,5 roku – jest to jednak uwarunkowane kilkoma czynnikami, m.in. sposobem pielęgnowania skóry, odpowiednią dietą oraz dbaniem o ogólną kondycję organizmu. Warto również zdecydować się na wykonanie zabiegu przypominającego co 2-3 miesiące lub co pół roku. Pozwoli to na dłuższe utrzymanie osiągniętych rezultatów.

    Dlaczego warto wykonać zabieg u lekarza, a nie w salonie kosmetycznym?

    Wybierając się na zabieg do gabinetu prowadzonego przez lekarzy, masz większą pewność, że nie pojawią się powikłania, a w razie ich wystąpienia otrzymasz fachową pomoc medyczną. Lekarze świetnie znają anatomię i wiedzą, jak reagować w przypadkach nieoczekiwanych reakcji pacjenta tj. alergiczna reakcja na określony preparat czy nadmierna reakcja po mezoterapii. Jest to kluczowe, jeśli chodzi o bezpieczeństwo oraz efektywność zabiegów. Niewłaściwe, wynikające z braku wiedzy zaaplikowanie nawet najpopularniejszych preparatów grozi nieprzyjemnymi powikłaniami.

    Jakie są przeciwskazania mezoterapii?
    • ciąża
    • okres karmienia piersią
    • alergia, uczulenie na składniki zawarte w preparatach
    • cukrzyca
    • wirusowe, grzybicze, bakteryjne infekcje skóry
    • stany zapalne w obrębie skóry
    • choroby nowotworowe w trakcie leczenia
    • przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
    • skłonności do blizn i zwłóknień