Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Ile razy w życiu zastanawialiście się dlaczego niektórzy z nas mają naturalne śnieżnobiałe zęby, a inni np. w kolorze kości słoniowej?

Kolor zębów w pierwszej kolejności jest zależny od równowagi między przeziernością szkliwa, a nasyceniem barwy zębiny. Przede wszystkim młodzi ludzie jak i nieliczni szczęściarze mają intensywniejszy, jaśniejszy kolor zębiny i bardziej kryjące szkliwo. Tak naprawdę to, jakie zęby mamy naturalnie jest uzależnione od wielu czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim geny, grubość i gęstość zębiny oraz styl życia.

Pamiętajcie, że jest również kilka czynników, które mają wpływ na powstanie żółtego odcienia zębów, są to przykładowo:

– niewłaściwa dieta,

– palenie tytoniu,

– uwarunkowania genetyczne.

Niewiele osób wie, że niektóre produkty spożywcze, tj grejpfruty, jagody, kawa, herbata, czerwone wino czy coca-cola zawierają w sobie ogromne ilości chromogenów, czyli substancji, które po zajściu określonej reakcji chemicznej przekształcają się w barwniki, następnie przylegają do szkliwa i zmieniają jego barwę. Stosowanie niektórych leków również ma wpływ na zmianę barwy zębów.

Marzycie o idealnie białym uśmiechu?

Dobrze trafiliście 🙂 Metamorfozy uśmiechu to nasza specjalnośćZaufaj naszym specjalistom, umów się do Ochoty na uśmiech na profesjonalne wybielanie zębów i olśnij wszystkich pięknym uśmiechem!

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Przy metodzie nakładkowej w pierwszej kolejności usuwamy kamień i osad zębów. Później pobieramy wycisk łuku zębowego a następnie w pracowni protetycznej przygotowane są specjalne nakładki, dopasowane indywidualnie do  kształtu zębów. Na kolejnej wizycie otrzymujecie nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym wraz z dokładną instrukcją co do dalszego postępowania. Bardzo ważne jest to, żebyście zawsze ściśle trzymali się zaleceń odnośnie stosowania preparatów, żeby uniknąć nadwrażliwości zębów.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond przebiega w kilku etapach:
👉W pierwszej kolejności wkłada się do ust pacjenta rozszerzacz, którego zadaniem jest utrzymanie ich otwartych oraz ochrona.
👉Następnie na dziąsła nakładany jest specjalny preparat aktywowany lampą polimeryzacyjną Beyond – daje to niezbędne zabezpieczenie podczas procesu wybielania.
👉W kolejnym kroku nakładany jest na zęby specjalny żel wybielający, aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę do wybielania. Naświetlanie trwa od 15-20 minut. Krok ten powtarzany jest kilkukrotnie – najczęściej 3 razy.
Cały ten proces pozwala wybielić zęby szybko i bezpiecznie. Rezultaty są nieporównywalne do innych metod!

Wybielanie lampą Beyond i nakładkami

Najtrwalszy i najbardziej spektakularny efekt wybielania można osiągnąć wykorzystując obydwie metody wybielania. Wówczas w pierwszej kolejności nasz lekarz przeprowadza zabieg z lampą Beyond w gabinecie, a  następnie wyposaża Was we wcześniej przygotowane nakładki oraz żele.

Po tym, jak zdecydujecie, którą metodę chcecie wybrać, nasz lekarz podpowie Wam również co możecie jeść w trakcie i już po zakończeniu zabiegu, ponieważ zęby są wówczas szczególne wrażliwe na przebarwienia i należy unikać produktów o intensywnych kolorach.

Wybielanie zębów to jedna z wielu usług, jakie oferujemy naszym pacjentom. Sprawdź, co jeszcze mogą zaoferować nasi stomatolodzy z Warszawy

Autor artykułu:

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Współzałożyciel

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.