Wybielanie zębów

Ile razy w życiu zastanawialiście się dlaczego niektórzy z nas mają naturalne śnieżnobiałe zęby, a inni np. w kolorze kości słoniowej?

Kolor zębów w pierwszej kolejności jest zależny od równowagi między przeziernością szkliwa, a nasyceniem barwy zębiny. Przede wszystkim młodzi ludzie jak i nieliczni szczęściarze mają intensywniejszy, jaśniejszy kolor zębiny i bardziej kryjące szkliwo. Tak naprawdę to, jakie zęby mamy naturalnie jest uzależnione od wielu czynników. Zaliczamy do nich przede wszystkim geny, grubość i gęstość zębiny oraz styl życia.

Pamiętajcie, że jest również kilka czynników, które mają wpływ na powstanie żółtego odcienia zębów, są to przykładowo:

– niewłaściwa dieta,

– palenie tytoniu,

– uwarunkowania genetyczne.

Niewiele osób wie, że niektóre produkty spożywcze, tj grejpfruty, jagody, kawa, herbata, czerwone wino czy coca-cola zawierają w sobie ogromne ilości chromogenów, czyli substancji, które po zajściu określonej reakcji chemicznej przekształcają się w barwniki, następnie przylegają do szkliwa i zmieniają jego barwę. Stosowanie niektórych leków również ma wpływ na zmianę barwy zębów.

Marzycie o idealnie białym uśmiechu?

Dobrze trafiliście 🙂 Metamorfozy uśmiechu to nasza specjalność. Zaufaj naszym specjalistom, umów się do Ochoty na uśmiech na profesjonalne wybielanie zębów i olśnij wszystkich pięknym uśmiechem!

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Przy metodzie nakładkowej w pierwszej kolejności usuwamy kamień i osad zębów. Później pobieramy wycisk łuku zębowego a następnie w pracowni protetycznej przygotowane są specjalne nakładki, dopasowane indywidualnie do  kształtu zębów. Na kolejnej wizycie otrzymujecie nakładki oraz strzykawki z żelem wybielającym wraz z dokładną instrukcją co do dalszego postępowania. Bardzo ważne jest to, żebyście zawsze ściśle trzymali się zaleceń odnośnie stosowania preparatów, żeby uniknąć nadwrażliwości zębów. 

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów metodą Beyond polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, który jest aktywowany pod wpływem światła z lampy Beyond. Światło emitowane przez akcelerator przyspiesza proces wybielania zębów. Zabieg trwa od 30-60 min. Żaden inny zabieg wybielanie zębów nie przynosi szybszych i bardziej efektownych rezultatów.

Wybielanie lampą Beyond i nakładkami

Najtrwalszy i najbardziej spektakularny efekt wybielania można osiągnąć wykorzystując obydwie metody wybielania. Wówczas w pierwszej kolejności nasz lekarz przeprowadza zabieg z lampą Beyond w gabinecie, a  następnie wyposaża Was we wcześniej przygotowane nakładki oraz żele.

Po tym, jak zdecydujecie, którą metodę chcecie wybrać, nasz lekarz podpowie Wam również co możecie jeść w trakcie i już po zakończeniu zabiegu, ponieważ zęby są wówczas szczególne wrażliwe na przebarwienia i należy unikać produktów o intensywnych kolorach.

„Uśmiech jest najlepszą kosmetyką do użytku zewnętrznego i najlepszym lekarstwem do użytku wewnętrznego” – Phil Bosmans.

Zespół Ochoty na uśmiech

Wybielanie zębów