Stomatologia estetyczna
WARSZAWA OCHOTA

Stomatologia estetyczna w Ochocie na Uśmiech – dlaczego warto?

kompleksowe leczenie stomatologiczne

Holistyczne podejście

Każdym Pacjentem opiekuje się lekarz prowadzący, który w pierwszej kolejności przeprowadza badanie stanu jamy ustnej a następnie, we współpracy ze specjalistami wszystkich dziedzin stomatologi, proponuje kompleksowy plan leczenia.

Zespół specjalistów

Nasz zespół składa się z lekarzy dentystów wszystkich specjalizacji stomatologicznych oraz wykwalifikowanych higienistek, dzięki czemu możesz mieć pewność, że w jednym miejscu poprowadzimy Twoje leczenie od A do Z.

Nowoczesny sprzęt

W naszym gabinecie posługujemy się najnowocześniejszym sprzętem stomatologicznym renomowanych marek, pozwalającym na precyzyjne postawienie diagnozy i pełne przeprowadzenie całego procesu leczenia.

Czym jest stomatologia estetyczna?

licówki warszawa ochota

Stomatologia estetyczna jest dziedziną stomatologii, która korzysta z najnowocześniejszych metod i doskonałej jakości sprzętu. Dzięki nowoczesnej technologii jest w stanie odpowiedzieć na coraz większe potrzeby nawet najbardziej wymagających Pacjentów. Dzięki stomatologii estetycznej idealny uśmiech jest naprawdę na wyciągnięcie ręki. W zakres stomatologii estetycznej wchodzi wiele zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu zębów.

Rozwój nauki i technologii wpłynął na to, że piękny uśmiech nie jest już wyłącznie efektem natury i tak zwanych dobrych genów. Obecnie stomatolodzy mają możliwość nie tylko bardzo skutecznie wybielić zęby, ale także zmienić ich kształt i dostosować je do wymarzonego wizerunku pacjenta. Wszystko to odbywa się za pomocą różnorodnych profesjonalnych zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Wybielanie metodą nakładową, czy wyrównywanie zębów to tylko niektóre z nich.

W przypadku zębów istotny jest nie tylko wygląd, ale przede wszystkim ich zdrowie. Właśnie dlatego warto pamiętać, że stomatologia estetyczna jest dziedziną kompleksową, która stanowi jedną z gałęzi stomatologii. Piękne zęby to przecież nie tylko te białe i równe, ale przede wszystkim zdrowe, o co zadba także m.in. periodontolog czy ortodonta.

Klinika stomatologii estetycznej – zabiegi

Bonding zębów

Bonding zębów

Kliknij na napis lub zdjęcie, żeby uzyskać więcej informacji

Bonding zębów to małoinwazyjny zabieg, który przynosi doskonałe efekty. Polega on na usuwaniu wszelkich niedoskonałości uśmiechu z pomocą materiału kompozytowego. Rzeczony materiał jest wykorzystywany w stomatologii od dawna szczególnie w zakładaniu wypełnień.

Dzięki temu zabiegowi jesteśmy w stanie:
• wyleczyć diastemę
• zamaskować nieestetyczne przebarwienia
• wyrównać przednie zęby
• poprawić kształt zębów
• odbudować utracone tkanki

Kompozyt wykorzystywany podczas zabiegu jest materiałem nowoczesnym, niezwykle bezpiecznym oraz skutecznym i wyjątkowo trwały. Ceniony jest także dzięki swoim walorom estetycznym. Kompozyt może bowiem występować w wielu kolorach i odcieniach. Dzięki temu bardzo łatwo dopasować go do zębów pacjenta. Nie bez znaczenia jest także bardzo dobre przyleganie do szkliwa.
Bonding zębów pozwala na wyrównywanie ich i uzyskanie pięknego uśmiechu w ciągu jednej wizyty. Zabieg jest mało inwazyjny a jego efekty utrzymują się przez 4–5 lat. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań, między innymi słaby stan zdrowia zębów.

Licowanie zębów

Licowanie zębów

Licowanie zębów to zabieg, który polega na nakładaniu pacjentowi licówek. Jest to nic innego jak tylko cienkie nakładki na zęby, których celem jest skuteczna poprawa wyglądu zębów. Lekarz przykleja pojedyncze nakładki na licowej części zębów. Stosowane są w sytuacji, kiedy naturalne zęby są uszkodzone, zbyt małe, nierówne lub martwe.

Najczęściej stosowane są licówki porcelanowe, przyklejane w całości lub kompozytowe, tworzone warstwa po warstwie. Obecnie najczęściej stosuje się licówki kompozytowe, które są zdecydowanie bardziej efektywne i trwałe. Są one wykonane z tego samego materiału, z którego tworzy się wypełnienia w zębach. Duża rozpiętość barw sprawia, że taką licówkę można dobrać idealnie do koloru zębów pacjenta.

Licowanie zębów to świetne rozwiązanie w przypadku:
• konieczności odbudowy korony zęba
• ubytków szkliwa
• zbyt małych lub nieprawidłowo ukształtowanych zębów
• konieczności odbudowy zwarcia w konsekwencji leczenia ortodontycznego
• przebarwień korony zęba i zębów odpornych na wybielanie

Wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – piękny uśmiech jednoznacznie przecież kojarzy się z nieskazitelną bielą. Czy piękne zęby rodem z Hollywood są możliwe do uzyskania? Kolor naszych zębów zależy od wielu czynników – od diety po odziedziczone po przodkach geny. Z wiekiem kolor zębiny staje się ciemniejszy. Niektóre popularne produkty spożywcze także powodują przebarwienia na zębach. Stomatologia estetyczna oferuje zestaw zabiegów, które są w stanie skutecznie wybielić zęby.

Jednym z oferowanych zabiegów jest wybielanie zębów metodą nakładkową. W jaki sposób działają nakładki na zęby u dentysty? Na początku zęby zostają oczyszczone z kamienia i osadu. Wybielające nakładki na zęby wykonywane są na podstawie odlewu łuku zębowego. Są więc wytwarzane indywidualnie dla każdego pacjenta. Otrzymujemy je razem ze specjalnym żelem wybielającym oraz dokładną instrukcją jego użycia. Pacjent zakłada nakładki w domu na noc, najczęściej przez okres około dziesięciu dni. Warto jednak pamiętać, że cały proces powinien odbywać się pod nadzorem lekarza.

Można także wybrać wybielanie lampą Beyond. Metoda ta jest niezwykle popularna ze względu na szybkość rezultatów oraz ich ogromną efektywność. Sam zabieg przeprowadzany jego w gabinecie stomatologa i trwa zazwyczaj od trzydziestu do sześćdziesięciu minut. Na powierzchnię zębów nakłada się specjalny żel wybielający, który poddawany jest mocy światła z lampy Beyond. Znacznie przyspiesza ono proces wybielania.

Najskuteczniejszym sposobem na wybielanie zębów jest połączenie ze sobą dwóch metod. Najpierw w gabinecie pacjent poddawany jest zabiegowi z lampą a następnie, dla utrwalenia, korzysta w domu ze specjalnie przygotowanych dla niego nakładek na zęby.

Specjalnego traktowania wymagają w tym kontekście martwe zęby. Pozbawione żywej miazgi często ciemnieją i przez to stają się nieestetyczne. Niekiedy zdarza się to jakiś czas po leczeniu kanałowym. Stomatologia estetyczna oferuje skuteczne wybielanie martwego zęba za pomocą nowoczesnych i skutecznych metod.

Konturowanie zębów

Konturowanie zębów

Stomatologia estetyczna oferuje także skuteczną korekcję kształtu zębów poprzez konturowanie. To zachowawcza i stosunkowo ekonomiczna metoda na poprawę wyglądu uśmiechu. Jest to świetnie rozwiązanie w przypadku zębów, które są nieregularnie ukształtowane. Korekta kształtu zęba może pomóc w momencie, kiedy na zębie pojawiają się niewielkie złamania albo, kiedy dwa zęby nachodzą na siebie. Lekarz jest w stanie naprawić taką drobną nieprawidłowość wykorzystując konturowanie zębów albo szlifowanie ich.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny i może wpłynąć pozytywnie na zdrowie zębów. Jego efekty są subtelne, jednak w wielu przypadkach całkowicie wystarczające.

Gabinet stomatologii estetycznej – dla kogo?

Implantologia Warszawa Ochota
Stomatologia estetyczna oferuje nowoczesne i skuteczne metody na poprawę wyglądu naszych zębów. Piękny uśmiech jeszcze nigdy w historii nie był tak łatwo dostępny. Czy jednak oznacza to, że z tego typu zabiegów mogą korzystać wszyscy? Oczywiście istnieje kilka przeciwwskazań.

Przede wszystkim warto pamiętać, że wygląd zębów jest bardzo ważny, jednak nie zastąpi ich zdrowia. Właśnie dlatego z zabiegów stomatologii estetycznej można korzystać w sytuacji, kiedy zęby i dziąsła są całkowicie zdrowe. Właśnie dlatego pierwszym etapem jest zawsze kontrola stomatologiczna i wyleczenie wszystkich potencjalnych ubytków oraz stanów zapalnych.

Z zabiegów stomatologii estetycznej nie powinny korzystać także osoby, które cierpią na alergię lub nadwrażliwość na którykolwiek ze stosowanych w ich trakcie preparatów. Nie są one także zalecane kobietom w ciąży oraz tym, które znajdują się w okresie karmienia piersią.

Jak widać przeciwwskazania nie są szczególnie szerokie i z usług stomatologii estetycznej może korzystać niemal każdy. Warto przede wszystkim skonsultować wszystko z lekarzem i dokładnie omówić indywidualny plac zabiegów.

Stomatolog estetyczny Warszawa – dlaczego warto?

Stomatologia estetyczna warszawa

Współczesna stomatologia estetyczna daje nam mnóstwo możliwości, które sprawiają, że piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki szczególnie, gdy uzębieniem zajmuje się nasza klinika stomatologiczna w Warszawie – Ochota na Uśmiech.  Zęby bardzo często stanowią źródło bardzo poważnych kompleksów. Ich wygląd i kształt zazwyczaj determinowany jest przez geny, dlatego nie mamy na niego wpływu. Nowoczesne metody oraz wysokiej jakości sprzęt dają jednak możliwość naprawienia błędów natury.

Zdrowe zęby i dziąsła mogą zostać całkowicie odmienione nawet podczas jednej wizyty w gabinecie. Mocniejsze przebarwienia lub odcień, który zwyczajnie nam się nie podoba, mogą być zmienione za pomocą jednej z metod wybielania zębów. Jeżeli zdecydujemy się na wybielanie za pomocą lampy, zaskakujący efekt osiągniemy juz na jednej wizycie w gabinecie stomatologa. Nowoczesne metody pozwalają na wybielenie nawet martwych zębów, które z czasem nieestetycznie ciemnieją.

Stosowanie licówek kompozytowych albo nawet delikatnego konturowania może sprawić, że zęby będą całkowicie odmienione. Dzięki zabiegowi takiemu jak bonding nawet krepująca diastema, czy nierówne przednie zęby mogą zostać skutecznie skorygowane.

Warto zaznaczyć, że zabiegi stomatologii estetycznej są elementem nowoczesnego leczenia, które odbywa się bez bólu. W większości są bardzo mało inwazyjne i nie wymagają długiego czasu dochodzenia do siebie. Najwyższej klasy sprzęt oraz doskonałe materiały wykorzystywane w zabiegach to gwarancja jakości.

Stomatologia estetyczna – cennik

Lekarze zajmujący się stomatologią estetyczną

Mateusz Prokopiuk Ochota na Uśmiech

Mateusz Prokopiuk Lekarz Dentysta

Dyrektor medyczny Ochoty na uśmiech. Stomatolog z powołania. Już we wczesnych latach szkolnych wybrał ten zawód i z determinacją dążył do zrealizowania swojego marzenia kończąc Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Na co dzień zajmuje się implantologią, protetyką i stomatologią zachowawczą stale podnosząc swoje kwalifikacje i rozwijając się. Kieruje się przy tym ideą przywracania swoim pacjentom ochoty na uśmiech, co było inspiracją do nazwy gabinetu.

Zaangażowanie i pasja z jaką wykonuję swoją pracę, pozwalają mu na precyzyjne układanie i wdrażanie kompleksowych programów leczenia. Kieruje się przy tym interdyscyplinarnym podejściem do pacjenta, konsultując wymagające przypadki z innymi specjalistami, dzięki czemu pacjent otrzymuje kompleksową i zindywidualizowaną opiekę stomatologiczną.

Aneta Buczko Ochota na uśmiech

Aneta Buczko Lekarz Dentysta

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą, estetyczną oraz protetyką. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej, co jest jej pasją.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach, aby móc świadczyć usługi stomatologiczne na najwyższym poziomie.

Zawsze uśmiechnięta, sprawia, że nawet najbardziej strachliwi Pacjenci przestają się bać wizyt w gabinecie.

Mikołaj Kisiel Ochota na uśmiech

Mikołaj Kisiel Lekarz Dentysta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pasjonat stomatologii estetycznej. Już na etapie studiów i stażu podyplomowego uczestniczył aktywnie w najlepszych szkoleniach z zakresu tych dziedzin.

Ukończył 10 miesięczne Practiculum Implantologii akredytowane przez OSIS- EDU oraz zdając egzamin końcowy przed Komisją Egzaminacyjną zdobył Certyfikat Umiejętności Implantologicznych Vivadental.

Zmysłu estetycznego uczył się od znanego na całym świecie Maxima Belograda. Ukończył 4-częściowe praktyczne szkolenie w Belograd Academy w Kijowie. Obecnie pogłębia wiedzę z zakresu okluzji i stomatologii cyfrowej.

Doświadczenie, które nabywał przez ostatnie lata pod okiem specjalistów pozwala mu odtwarzać zęby, które dotychczas były zakwalifikowane do usunięcia. W swojej pracy używa mikroskopu oraz najnowocześniejszych narzędzi, dzięki temu ma pełną kontrolę nad leczeniem i jego efektem. Jest perfekcjonistą i najtrudniejsze przypadki konsultuje na bieżąco z czołowymi protetykami i endodontami w Polsce.

Wyróżnia go empatyczne podejście do Pacjentów.

Poza pracą jest aktorem musicalowym Śródmiejskiego Teatru Muzycznego w Warszawie.